KasiaMagda
[Usunięty]
DiMarco, jak patrzę na stwora, to aż mi się tak jakoś niedobrze zrobiło, co znaczy, że zdjęcie bardzo dobre.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
KasiaMagda, a co ja mam powiedzieć, jak go musiałem ręcznie na jedynie słuszną drogę naprowadzać. Tzn. pod obiektyw, w stronę GO?! :-P
 
KasiaMagda
[Usunięty]
DiMarco, prawdziwa mężczyzna z Ciebie :mrgreen:
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
:oops:
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Rusałka ceik

 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Miałem dziś wreszcie trochę czasu, żeby obrobić zdjęcia z... lipca :roll: Wrzucam więc obiecane kiedyś świtezianki. K-50 + Tamron 90mm


Świtezianka błyszcząca (Calopteryx splendens) - samica/female by Damian Zieliński, on Flickr




Świtezianka błyszcząca (Calopteryx splendens) - samiec/male by Damian Zieliński, on Flickr
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
zidam, :-B :-B
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Helikopterki całkiem przyjemne. Poprawiłbym je jeszcze trochę w sofcie (miedzy innymi bardziej odszumił i zwrócił uwagę na przejścia tonalne). Pierwsze zdjęcie według mnie ma zbyt małą GO, drugie natomiast niezbyt ciekawe tło. :roll:
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Color - dzięki :-)

ADestroyer - dzięki za uwagi, spodziewałem się ich ;-) Wiem, wiem, skrzydełka się nie zmieściły w GO :-P Jak już kiedyś pisałem, fotografuję bez statywu, więc duża głębia ostrości jest dla mnie trudna do osiągnięcia. Oba zdjęcia robione z ręki, koło południa - inaczej przy moim trybie życia się nie dało... Co do samca, to zgodzę się w pełni, że te liście w tle odciągają uwagę, ale był to jedyny model, który chciał współpracować i to zaledwie przez kilka sekund - nie miałem czasu na kadrowanie, ledwo zdążyłem cokolwiek strzelić, zanim odleciał. Uznałem więc, że lepsze takie zdjęcie, niż żadne. Starałem się też w obróbce dość ciasno cropować, żeby zrobić ramkę z tych liści wokół niego, bez dodatkowych rozpraszaczy (pomijając tło).

To ciekawe co piszesz z odszumianiem, uznałem w pełni świadomie, że przy iso 200 to - mówiąc brzydko - oleję, bo i tak nie będzie widać. A jednak ;-)

Mógłbyś wyjaśnić o co dokładnie chodzi z przejściami tonalnymi? Używam DxO Optics Pro 9 i nie wiem, gdzie tam są takie funkcje.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Zasadniczo nie schodzę (wchodzę) powyżej 200 ISO i mimo wszystko odszumiam każde zdjęcie. Wszystko zależy od konkretnego obrazka. Staram się oczywiście robić to jak najdelikatniej, aby nie stracić detalu, ale nieraz trzeba ingerować dosyć mocno. Co do przejść to nie mam jakieś uniwersalnej metody (musisz sam poszukać i wypróbować). Ja staram się aby na moich pstrykach było stosunkowo mało odcieni i barw. Wtedy obrazek jest w miarę równomierny i jednolity kolorystycznie. Nie jest to rozwiązanie idealne jeśli chce się na przykład oszołomić odbiorcę i wystrzelić feerię barw, aczkolwiek zdaje u mnie egzamin. :roll:
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Ok, dzięki za wyjaśnienie. Poszukam :-B
 

Mamikur  Dołączyła: 24 Sie 2017
Świetne zdjęcia. Wnioskuję, że dobre makro naprawdę trudno zrobić. Trzeba mieć niezłego farta, oko i refleks.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
zidam -zdjęcia świtezianek tak ładne jak ich nazwa :-)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
 

Mamikur  Dołączyła: 24 Sie 2017
Piękne zdjęcia...... a kolejne Oczko jest właśnie pod hasłem "makro".....
Przypuszczam, że asy z rękawa dopiero wyciągnięcie w listopadowym konkursie....
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Mamikur, Jakaranda, wielkie dzięki :-)

Mamikur - Łatwo nie jest, ale ile to daje frajdy! Konkurs, zapomniałem, że tu są jakieś konkursy :-P Tak to jest jak się człowiek loguje raz na ruski rok... :roll:
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Paź królowej:



 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Sezon już zamknięty, ale powspominać można ;-) Tym razem dwa robale ustrzelone w sierpniu... Idę z obróbką jak burza :mrgreen: K-50 i Tamron 90mm.

Straszka pospolita (Sympecma fusca) - samiec/male by Damian Zieliński, on Flickr

Szablak krwisty (Sympetrum sanguineum) - samiec/male by Damian Zieliński, on Flickr
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Hmm... mogę marudzić? Na obu fotach mam wrażenie nieostrości (szkło żyletka, więc mnie to trochę dziwi), do tego niestety widoczne szumy plus nieopanowane światełko (co widać no oczku i odwłoku). Na plus ładne kolorki i klasyczne kadry. :roll:
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Hmm, co do nieostrości to nie wiem o co chodzi, na zbliżeniu widać włoski itp., może to tradycyjnie niewielka głębia. Oglądałeś na flickrze, czy na miniaturce tutaj? Co do szumów to odszumiałem w DxO, to pierwsze nawet procesorem PRIME, więc raczej lepiej nie będzie ;-) To pierwsze było robione przy iso 800, więc może dlatego je widać. Z tym światłem to zdębiałem, bo nie wiem co niby miałbym zrobić? Przecież dyfuzora na słońce nie założę ;-) Polar? Bo szczerze to nic innego mi nie przychodzi do głowy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach