kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Alfa 550 vs Nikon D3200
Potrzebuję lustrzanki a raczej sąsiad. Wybór padł na Alfę 550 i Nikona D3200. Obiektywy nie mają znaczenia, nie będą dokupywane więc stabilizacja nie ma tu znaczenia czy to w korpusie czy w obiektywie. Potrzebny na teraz, Nikon nowszy o jakieś 3 lata ale mały grip ma,nie wiem jak z jakością zdjęć i funkcjanonalnością tych puszek. A nie mam gdzie pomacać
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
kubica napisał/a:
Nikon nowszy o jakieś 3 lata
I na tym chyba warto się skupić.
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Czyli body 7 letnie jest be ? ( prawdopodobnie 10 tyś fotek strzeliło)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ależ bynajmniej, sam używam 9-letniego i daje radę - ale "matrycowo" może być zauważalna różnica np. w gorszym świetle.
Sony niby z wyższej półki, poważniejsze, ma szybszą serię i ekranik w wygibasami - ale np. wizjer tak samo mały i "lustrzany" jak w Nikosiu.
Nikoś za to nadrobi (z czasem) dzięki małym rozmiarom. Jak ktoś amatorsko chce działać, to doceni sprzęt, który nie ciąży w plecaku.

[ Dodano: 2017-10-24, 14:08 ]
https://www.dxomark.com/C...D___801_624_213

[ Dodano: 2017-10-24, 14:10 ]
https://www.dpreview.com/...cts=nikon_d3200

[ Dodano: 2017-10-24, 14:12 ]
Przy porównaniu DXO dodałem K20D. Mam, znam, jakoś sobie radzę - ale to nie jest wymarzony poziom, jeśli chodzi o matrycę. Trzeba pilnować naświetlania, żeby mieć dobre efekty. Nikon więcej zniesie i więcej wybaczy. I jeszcze nakręci film ;-)
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Jak ktoś ma łapę jak yeti to Nikon trochę ma za mały uchwyt, no i jakoś nie jestem przekonany do stabilizacji w obiektywie, miałem sigmę os hsm i stabilizacja drugi raz nawaliła, koszt 800 zł więc poszła w inne łapki
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Nikony z serii 3xxx są strasznie okrojone - nie patrzyłbym na nic poniżej serii 5xxx. Lepiej starszy model, ale z wyższej serii, moim zdaniem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
kubica, kupowałem dla znajomych Nikona D3200 - bardzo fajny, mały aparat z dobrą matrycą. Lustrzanka Sony? Bez sensu. Gdyby chodziło o bezlusterkowca, to można by się było zastanowić.
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Dzięki za podpowiedzi.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
kubica, przy okazji daj jakiś przeciek z co z F1 ?
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
A co ma być? Po wieloletnim dogorywaniu, padła ponad trzy lata temu i nie żyje... :-(
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
wuzet napisał/a:
kubica, przy okazji daj jakiś przeciek z co z F1 ?

Filipek Massa miesza i nie chce bym szalał za kółkiem bolidu
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Massa już wyleciał z F1 i prawdopodobnie diResta będzie w Williamsie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach