olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Dzięki jutro spróbuję :-B
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
może niespecjalnie tutaj miejsce na to, ale mam mały problem, zamówiłem na e bayu 27 września lampę Yong Nuo YN585EX . Na śledzeniu przesyłek wynika że z Austrii przyszła 11 października do warszawy.i cisza. Co mogę zrobić? kto może mi pomóc w ustaleniu gdzie ona jest? nie dostałem żadnego listu od celników....
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
mrnobody1 napisał/a:
Na śledzeniu przesyłek wynika że z Austrii przyszła 11 października do warszawy.i cisza. Co mogę zrobić?

Jeżeli przesyłką zainteresował się Urząd Celny, to po takim czasie już dawno powinieneś dostać powiadomienie z instrukcją, co od Ciebie potrzebują. No ale trudno, może jakiś błąd w adresie, albo co innego, to trzeba się zainteresować. W trackingu jeśli jest informacja "kontrola celna" lub "zatrzymanie do kontroli" lub coś podobnego, to powinieneś też widzieć nr Urzędu Pocztowego; z tego łatwo ustalisz nr telefonu. Dzwoń i podaj nr przesyłki, jeśli jest zatrzymana, to na Poczcie powinni podać Ci nr magazynowy przesyłki. Zapytaj też, jakie dane masz im podesłać i na jaki adres mailowy. Jeśli Warszawa, to adres pewnie oc441010@war.mofnet.gov.pl, ale upewnij się. Na Poczcie i w Urz. Celnym przez telefon są raczej pomocni, użyj najwyżej uroku osobistego :mrgreen: Dane jakie będą interesować celników, to: nr przesyłki, nr magazynowy, Twoje dane (nazwisko, adres, PESEL, adres dostawy, telefon), opis zawartości przesyłki (elektroniczna lampa błyskowa), koszt zakupu + koszt transportu. Jako załącznik wyślij zrzut aukcji i potwierdzenie płatności np. z paypala. Po otrzymaniu tych danych powinni zwolnić przesyłkę, ewentualne płatności (VAT 23% + być może cło 4%) przy odbiorze. Do poczytania:
http://www.czajna.pl/jak-kupowac-z-chin/
http://www.icwaw.asi.pl/p...s=2&pageid=1163
Powodzenia :-)
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
nie dostałem żadnej wiadomości z UC właśnie. Mam tylko takie info w tracerze jak:
Nadejście przesyłki 2017-10-11 20:33 WER Warszawa, Przesyłka w transporcie 2017-10-11 20:38 innych informacji nie ma.
dzwoniłem do UC w Warszawie ( na tel w 1 linku) ale powiedziano mi, ze jak nie mam listu/informacji od nich to mam spadać ( nie dosłownie ale takie było przesłanie). Cały dzień dzwoniłem do WER w warszawie, ale nikt nie raczył odebrać. Musze w takim razie podejść do PP we Wrocławiu i ściemnić co nieco , może tam jakoś namierzą przesyłkę.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Napisz skarge do Poczty Polskiej, ktoś za to opi.... dostanie to i paczka się znajdzie. O tym że nikt w WER nie odbiera też napisz. Poczta Polska to kpina, kiedyś też tak czekałem żeby Warszawa przesłała dalej, UC jak położy rękę na paczce to widać w trackingu. No i listonosz kiedyś przez 5 dni doreczała, ani awizo, ani dodzwonić się....
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Witam
Nie wiem po ile kupowaliście, aktualnie w promocji (11.11) cena to ok.67$ więc chyba i ja się zainteresuję, bo widzę że warto
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Gdzie?
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
Sid Gotama napisał/a:
aktualnie w promocji (11.11) cena to ok.67$

galex napisał/a:
Gdzie?

Aliexpress u jednego ze sprzedawców, ale nie wiem czy można podać linka :mrgreen:
Cena będzie obowiązywała 11 listopada
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Pierwszy raz zamówiłem coś przez Aliexpress, zaryzykowałem Shanny SN600FGZ. Tylko prośba do znawców , co się dzieje z moją przesyłką? 24.10 wyruszyła ze Szwecji do Polski i ...cisza. Miał ktoś podobne doświadczenia? Zerknijcie jak możecie nr RE235896844SE.
Dzięki
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Wg tej strony wyruszyła z Singapuru...
https://www.postnord.se/e...d=RE235896844SE
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
i leci sobie poprzez Szwecję, uzbrój się w cierpliwość i nie zaglądaj za często do śledzenia przesyłek ;-) Pilnuj tylko czasu do kiedy można zakładać spory.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mi kiedyś bateria do k10d z Chin nie zdążyła przyjść w zdefiniowanym czasie. Założyłem spór, dostałem zwrot a tydzień później akumulator...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009

 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Te po obniżce będą po 67-70$ bez obniżki 70-74$ więc różnica w sumie niewielka, większa obniżka może być w czarny piątek (24,11) może ale nie musi, jednak jak komuś się nie śpieszy to może warto poczekać i te 5$ zaoszczędzić :-P . Nie wiem z jakiej ceny startowały Yn585ex ale dziś w porównaniu do systemowych i tak już są tanie jak "barszcz".
https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-YN585EX-pentax.html?site=pol&g=y&SortType=price_asc&SearchText=YN585EX+pentax&groupsort=1&initiative_id=SB_20171105052601&needQuery=n
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
@ Sid Gotama, kupowałem jakiś miesiąc po tym, jak się pojawiły w sprzedaży i płaciłem coś ok. 78$, więc to by była chyba wyjściowa cena mniej więcej.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
opiszon napisał/a:
Mi kiedyś bateria do k10d z Chin nie zdążyła przyjść w zdefiniowanym czasie. Założyłem spór, dostałem zwrot a tydzień później akumulator...


I co później zrobiłeś? Oddałeś kasę?
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
co do mojej sprawy to o dziwo dostałem maila z reklamacji - W sytuacji, jeśli przesyłka nie została doręczona do adresata, jej losy proponujemy wyjaśnić w toku postępowania reklamacyjnego. Prawo wniesienia reklamacji przysługuje nadawcy u operatora pocztowego w kraju nadania, dlatego w tej sprawie prosimy o kontakt z nadawcą.
czyli nic nie mogę zrobić oprócz kontaktu z chińczykiem :(
 

jedrek119  Dołączył: 13 Maj 2012
Na tej stronie https://mitoya.pl/lampy-blyskowe/1158-yongnuo-yn-568ex-lampa-blyskowa-nikon-warszawa.html (na dole) można pobrać instrukcję po polsku. Jest to co prawda lampa YN-568EX do nicona ale funkcje prawie identyczne.
 
soyer76  Dołączył: 22 Lis 2014
Mam i ja!!! Od wczoraj.
Pytanko. Jak wyświetlić aktualny numer wersji firmware?
Wgrałem i tak 16.16 ale chciałbym wiedzieć a w instrukcji tego nie znajduję.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Naciśnij i przytrzymaj klawisz Fn, potem przejdź do pozycji nr.10 :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach