Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Gdybym się zajmowal fotografią profesjonalnie, najprawdopodobniej nigdy Pentaxa bym nie kupił i nigdy na to forum nie trafił...
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Dlaczego? Z ciekawości pytam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Są różne dziedziny fotografii. Do żadnej z nich Pentax się nie nadaje?
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
kazio napisał/a:
Dlaczego? Z ciekawości pytam

Ponieważ, byłem wierny marce przez 8 lat i z perspektywy czasu dostrzegam jego niedoskonałości i bolączki. Straciłem przez ten czas kupę kasy na obiektywy niesystemowe, których nie dało się używać nawet po wizytach w serwisach... I nie jestem tu odosobniony, bo takich przypadków na tym forum jest na pęczki. Oczywiście można udawać, że wszystko jest ok. Ja tak udawałem przez 8 lat i powiedziałem DOŚĆ!
I takie jest niestety moje zdanie, nie zamierzam nadal w to brnąć i sam siebie oklamywac...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Yahoou napisał/a:
takich przypadków na tym forum jest na pęczki

Amen! Tylko Fuji słucha swoich użytkowników i oddaje im w zamian jednorożce z tęczą. Co za firma! Co za sprzęt! Módlmy się...
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Nie twierdzę, że system Fuji jest idealny, tym bardziej, że dopiero go poznaję, ale twierdzę, że Pentax jest kulawy i zdecydowanie zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje. Mogę mieć swoje zdanie, czy muszę mieć twoje @Enzo?

Często można się spotkać z opinią, że użytkownicy Pentaxa to fanatycy... Coś w tym jest... Dopuki nie zdecydowałem się na rozwód z P. było ok, jak tylko ośmieliłem się poddać markę krytyce, to hejt i sarkazm...
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Fanatycy, ale kulawi. Tyle strzałów w kolano pozostawia ślady. Także na psychice :-D
Ale jak popatrzeć na forum użytkowników fuji, to jedzie tam naftaliną, duży ruch jest tylko w dziale giełda. Za to forum fuji X to czad. Powiesz, że fuji ma ciulowe zasilanie - dostaniesz czas na rewizję stanowiska :-D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
fuen napisał/a:
Fanatycy, ale kulawi.
Taa... nawet trolle jakieś takie pluszowe im wychodzą :roll:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Yahoou napisał/a:
Nie twierdzę, że system Fuji jest idealny, tym bardziej, że dopiero go poznaję, ale twierdzę, że Pentax jest kulawy i zdecydowanie zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje. Mogę mieć swoje zdanie, czy muszę mieć twoje @Enzo?

Często można się spotkać z opinią, że użytkownicy Pentaxa to fanatycy... Coś w tym jest... Dopuki nie zdecydowałem się na rozwód z P. było ok, jak tylko ośmieliłem się poddać markę krytyce, to hejt i sarkazm...


Trochę luzu. Jeśli żartujemy sobie z pentax'a, to z fuji już nie można?
Wielokrotnie rozważałem zdradę, a mimo wszystko jestem wierny Pentax'owi.
Z kompaktów miałem fuji, fuji, fuji, olympus, panasonic, panasonic, olympus... a jednak bezlusterkowce mnie nie przekonują.
Udanych zdjęć :-B
 

AJ  Dołączył: 03 Paź 2013
Ja również jestem zachwycony Fuji i szkłami do niego. Nie zmienia to faktu, że K-30 nadal uważam za świetny aparat i wciąż z przyjemnością używam. Mało tego, ostatnio przypomniałem sobie o DA 18-135 a FA 35/2 kiszę w szafie :-P . Pentax ma swoje wady a Fuji swoje. Byłbym w kropce gdybym musiał wybierać.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Yahoou napisał/a:
twierdzę, że Pentax jest kulawy i zdecydowanie zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje

Znajomy użytkownik XT-10 ma podobne zdanie o Fuji. Ale np. takie Yakumo oferuje luksus w niskiej cenie.

Yahoou napisał/a:
sarkazm

Do tego nihilizm, cynizm i orgazm. Cały ja.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Do tego nihilizm, cynizm i orgazm. Cały ja.


W dodatku cały w bieli :mrgreen:
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Yahoou napisał/a:
Nie twierdzę, że system Fuji jest idealny, tym bardziej, że dopiero go poznaję, ale twierdzę, że Pentax jest kulawy i zdecydowanie zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje. Mogę mieć swoje zdanie, czy muszę mieć twoje @Enzo?


Nie ma co się tak emocjonować. Fuji to dobry system, a przede wszystkim robiący bardzo duże postępy np w optyce, czy AF. Ale ktoś może powiedzieć, że jest zdecydowanie zbyt drogi w stosunku do tego co oferuje. Pentax jest jaki jest. Na tle innych producentów wydaje się, ze mało tu się ostatnio dzieje i chyba tak jest. Przy zalewie premier szkieł, korpusów, lamp róznych producentów wydaje się że w P nic nie robią i czekają aż się przewróci.
Problem z Fuji zaczyna się w momencie, kiedy chcesz porządnie wywołać RAF. Brak dobrego softu i trudno uzyskać takie efekty jak z matryc Pentaxa. Jak komuś nie wystarcza "kultowy" JPEG Fuji to trzeba się dobrze napracować, żeby jakoś wyglądało . Poza tym dobry AF w najnowszych puszkach Fuji ma tez problemy na przykład w scenach pod ostre światło. W pewnych okolicznościach Pentax radził sobie bez problemu, a Fuji zdecydowanie poległ mimo hybrydowego AF.
Nie ma systemu idealnego - często po zachwytach okazuje się, że to stare nie jest takie złe. Ale Fuji tez fajne.
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Co do RAF'ów do dopiero zgłębiam. Ponoć Lightroom i PS radzi sobie z nimi bez problemu, Capture One tez, ale jeszcze nie sprawdzałem. JPGi sa naprawdę dobre i to cieszy, jednak od czasu do czasu RAW będzie koniecznością. ..

Generalnie wybralem Fuji dlatego, że zdecydowałem się na sprzęt mały i kompaktowy, który zawsze mogę mieć przy sobie. Zauważyłem, że mojego Pentaxa nie chciało mi się targac ze sobą, nawet na plażowe pstryki z rodziną.
Niestety ani Canon, ani Pentax ani Nikon nie maja nic do zaoferowania w tym segmencie, Sonego nie chcę, mikro 4/3 tez nie chcę, wiec wybór był prosty. Głównie z uwagi na jakość optyki Fuji...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Yahoou napisał/a:
Głównie z uwagi na jakość optyki Fuji...
Fajne te ich szkiełka, mnie się wizualnie i parametrowo podobają - ale to też nie jest tak, żeby w Fuji nie mieli opanowanego cyfrowego prostowania dystorsji i korygowania 2EV winiety w rogach. JPEG całej prawdy Ci nie powie. Takie czasy.
tomek_j napisał/a:
Nie ma systemu idealnego - często po zachwytach okazuje się, że to stare nie jest takie złe.
To bardzo trafne spostrzeżenie.
tomek_j napisał/a:
Ale Fuji tez fajne.
I to również. Najważniejsze, że jesteś zadowolony z ulokowanej kasy, Yahoou. A właściwie jest coś jeszcze ważniejszego: rób zdjęcia, dużo zdjęć ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Yahoou napisał/a:

Często można się spotkać z opinią, że użytkownicy Pentaxa to fanatycy... Coś w tym jest... Dopuki nie zdecydowałem się na rozwód z P. było ok, jak tylko ośmieliłem się poddać markę krytyce, to hejt i sarkazm...

Nie przesadzaj, jako środowisko nie jesteśmy fanatykami bardziej, niż innni - tyle, że jest nas mało, więc porcja fanatyzmu na głowę pentaliba jest wieksza, niż średnia dla innych systemów. Zaś co do Twojego z naszym fanatyzmem zderzenia, to wybacz, ale od 2010 roku, jak tu jesteś - napisałeś 56 postów, więc zwyczajnie nie dałeś nam szansy na okazanie naszego zezwierzecenia przy okazji dyskusji o pralkach, kinie radzieckim, kosiarkach spalinowych i ekologicznych, autach do intensywnej eksploatacji czy gatunkach piwa albo trójwymiarowych motylkach na plecach... No a że teraz krytykujesz pierś, która cię wykarmiła i z bezrefleksyjnym zachwytem piszesz o wrażym systemie - to i nie dziwota, że warczymy, szczekamy a kolorowi mogą nawet gryźć (choć podobno szczepieni, więc tragedii nie ma).
Baw się dobrze z Fuji i napisz coś tu czasami, bo jak nie bedziesz latał po serwisach z obiektywami ani obrabiał zdjęć, bo jpegi z puszki same wygrywają wystaw w MOMA w NY, to i czas na dzielenie się obserwacjami bedziesz miał (to taki żart jest...)...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach