unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
powalos, mi to bardziej wygląda na miejscowe działanie brush na kolorze - przyciemnianie. W LR automask robią się takie wżery bo gubi pixele po drodze zwłaszcza na krawędziach a tutaj był duży szum to mógł głupieć.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Tak się też dzieje, gdy się przesadzi z clarity. A miejscowe działania nie są dopuszczalne w tej zabawie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik napisał/a:
Cieszy duża frekwencja
No, rewelacja! Trzeba jednak z godzinkę poświęcić, żeby całość ogarnąć i rozsądnie osądzić ;-)
bakulik napisał/a:
podwójne rozszerzenia, kropki zamiast podkreślników, brak podkreślników, zjedzone litery w nickach uczestników itp.
:lol: :lol: :lol: bakulik, daj to swoim dziewczynom do zrobienia, według Twojego opisu, a zobaczysz czy można coś w nim poprawić. Najgorzej robić opis do rzeczy prostych i dla nas oczywistych. Wtedy nawet z "tutoriala" może wyjść "torturial" ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeszcze Blesso się nie wypowiedział i nie pozamiatał ? :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
1. Blesso

No jak nie pozamiatał, jak pozamiatał :lol:
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
powalos napisał/a:
Jeszcze Blesso się nie wypowiedział i nie pozamiatał ? :evilsmile:

Ano właśnie... Pewnie sporo osób czeka. Niektórzy być może ze... strachem :evilsmile:

Nie śmiem się równać w języku i opiniach z Blesso, ale też może trochę opiszę moje wrażenia.
Pary... Tak mi się jakoś kojarzy ten 500. odcinek. Pary, gdyż niektóre wersje są dla mnie na tyle podobne, że bym je właśnie w pary połączył.
1. blesso-marooned. Blesso nieco jaśniej..
2. errorbypixel-rafi. Podobne podejście do świateł i szkoda, że aż tyle niebieskiego u errorbypixel, bo wtedy byłby to (chyba - wszak nie wiem, jaki byłby efekt bez tego niebieskiego) może mój faworyt, gdyż w końcu ten sam kierunek obróbki co u mnie (w mojej wersji za dużo "zakłóceń", o czym już wspominałem wcześniej), czyli pokazanie trochę późniejszej pory dnia (ciemniej) i naturalne w odbiorze pokazanie sztucznego oświetlenia z jego lekką dominacją nad światłem naturalnym.
3. izbkp-jakaranda. jakaranda trochę więcej kontrastu.
4. powalos-stx. Tak prawie "równo"...
Może jeszcze coś bym w pary dobrał, ale wystarczy...

Która wersja naj w mojej opinii? Chyba 8. mh2012 Wydaje mi się, że bardzo umiejętnie połączył wszystko: światło zastane vs. sztuczne (proporcje odpowiednie dla pory dania), kolory wydają mi się trafione, szczegóły dobrze pokazane bez zbędnego szumu, brak CA i przekłamań kolorów (bo np. u mnie są). Podoba mi się ogólnie w odbiorze ta propozycja, a i w szczegółach na dużej wersji trudno mi się do czegoś konkretnie przyczepić. Ode mnie gratulacje :) :-B
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Mało casu kruca bomba- mało casu !
Dlatego też w pierwszych słowach mego krótkiego elaboratu chcę przeprosić za brak informacji które mogłyby w znaczący sposób rozwiać wątpliwości i stanowić podstawę do odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytanie, które zapewne zrodziło się w głowach pentaxowych forumowiczów skupionych wokół tego wątku .
Kto zgarnie główną nagrodę w RAW Challenge ? Oto jest najważniejsze pytanie a nie to czy być lub mieć.
Odpowiedz padnie dosłownie za sekund parę a, iż to jubileuszowy RAW Challenge toast kierowany do Organizatorów i Zwycięzcy będzie zwięzły na tę okoliczność i bardzo kulturalny ( co jest zgodne z moja naturą).

Wypijmy za ............

No nie wiem .
Żadna praca nie spowodowała zachwytu szacownego jury.
Za jasne to to, za kolorowe, niejakie/jałowe, przeostrzone, mocno kontrastowe, rozciapciane, bezbarwne i reasumując nieoddające klimatu gdańskiego Długiego Pobrzeża jesienno-wieczorową porą.

A przecież można by pokazać: Żurawia w sposób "naturalny", cegły Bramy Straganiarskiej w kolorystyce "gliny wypalonej w temperaturze 1000 stopni C", nazwę firmy przewozowej umieszczone na katamaranie Onyx czernią nie mazać, naszą (za przeproszeniem) narodową flagę czerwienią uczcić , przyjaciół z Ameryki fioletem kantonu na Dawnej Chwale nie razić i dźwigów na różowo nie malować itd.
O walce z inszymi aberacjami towarzyszącymi pracownikom cyfrowej ciemni nawet nie wspomnę.

Ale wrócę jednak do pozytywów i tego co szacowne jury doceniło.
U Errorbypixe klimat - jest! I wieczór i światła są i nastrój i . Martinis udowodnił, że Pentax K20 i jego 14 megapixelowa matryca wcale nie muszą ostawać od dzisiejszych konstrukcji w aspekcie szumu a Tamron 70-300 to ostre szkło czasami bywa (choć może być to złudzenie spowodowane zmniejszonymi wymiarami Jego fotki) u Jakarandy, Rafiego czy Izbk ładnie komponuje się z całością podświetlenie konstrukcji bramy żurawiej….. ale to ciągle nie było TO.

I przechodząc (szybko ) do sedna przyznaję, iż moje oko najbardziej przykuła praca Marooneda.

Nie za kontrastowa, stonowana, delikatnie zamglona w przeciwieństwie do drugiego rzutu okiem wpatrzonego w twórczość Ryszarda bardziej ....jesienna.

Chyba jednak Marooneda. Tak. Marooned !
Ale nie w 100%. W 99 % .
Pomimo, iż Jego praca nie powoduje ochów ani achów to wg mnie zachował "złoty środek" pomiędzy oddaniem kolorystyki( nasycenie) poziomem jasności i odpowiednią wartością suwaków oznaczonych jako :"redukcja szumu" i "wyostrzanie".

Gratuluję .
Według mnie mocna czwórka!
I nagroda przyznana i dostarczona będzie.

Ze swej strony gratuluję i dziękuję również wszystkim którzy przyczynili się i przyczyniają do trwania RAW Challenge. Niosącym kaganek oświaty cześć i chwała ( by być w "tryndzie") !
;)

A nam - biorącym udział w zmaganiach z materią nieożywionych pixeli - niech się suwaki lighromoowego oprogramowania w dobrych miejscach zatrzymują.

 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
:shock: :shock:
Na tle innych wydała mi się nieco szara, nijaka, wyblakła, choć z drugiej strony pierwszy raz w RC spojrzałem na EXIF by wziąć pod uwagę godzinę zrobienia zdjęcia - nigdy tego nie robiłem, bo nie wydawało mi się to istotne. I jak na tę godzinę, wybrałem taki właśnie jesienny rozmemłany wieczór, który szału nie robi.

Szok i niedowierzanie™
Miło mi
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A ja do tej pory nie miałem czasu, żeby przyjrzeć się tym pracom :oops:
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Jak Marooned wygrał na 99% to dostanie 99% nagrody? Pytam, bo ostatnio staram się ;-) być dokładna .

Gdyby podrzucić bakulikowi jakieś gwiazdkowe czy sylwestrowe RAW-y, kto tam co ma, to może by na Święta coś wybrał w temacie. Może jakieś jadło na stole, nakrytym śnieżnobiałym obrusem, oświetlonym z jednej strony choinką, z drugiej telewizorem :mrgreen: .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Marooned napisał/a:
Szok i niedowierzanie™

Marooned, czy już ochłonąłeś?
Widzę, że pochwała od Blesso, to coś jakby, no ten, hmm... blessing jest... ;-)

[ Dodano: 2017-11-08, 14:19 ]
Jakaranda, w EXIF obowiązkowo musi być jeszcze geotagowanie, żeby wywołać RAWa zgodnie z lokalnymi zwyczajami, gdzie to zdjęcie wykonano :mrgreen:

[ Dodano: 2017-11-08, 14:21 ]
plwk, 17 prac, sporo podobnych, niełatwo o recenzję. Doskonale Ciebie rozumiem.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Blesso ale mi wyciąłeś numer. A się tak naprodukowałem, żeby te zaniedbania, zaniechania i specjalnie uwydatnione "efekty"/artefakty (jak zwał tak zwał) kuły w oczy... Nawet nie chciałeś mnie skrytykować :cry:
Brawo Marooned :-B
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Przyznam, że spodziewałem się laurki albo breloczka za 2,50. Jakież było moje zdziwienie, gdy dziś odebrałem półkilową paczkę, a w niej kawał solidnego szkła made in Japan, a dokładniej Auto Revuenon 35-105!

Chyba pora zagrać w totka.. ledwo 2 dni temu czeski prezent od Kytutra w postaci złocistych trunków, dziś zacne szkło.. czuję, że woda sodowa uderza do głowy (a może to Żywiec Zdrój).

Dziękuję raz jeszcze Blesso i kłaniam się nisko :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
czuję, że woda sodowa uderza do głowy

Chyba sam ją kupieś :evilsmile:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jako, iż to jubileuszowy RAW Ch. był to i nagroda nietuzinkowa ustanowiona zostać musiała.
Obiektyw w stanie "miętowym" i produkcji niechińskiej aczkolwiek z wadami nieukrytymi spowodowanymi kiepskiej jakości warstwami antyodbiciowymi ale z kompletem dekielków wysłany do Zwycięzcy został.


Smutek niestety opanowuje mój umysł, gdyż z braku czasu, nabytego lenistwa oraz pogody niskociśnieniowej wziąć się w sobie nie mogę by przywalić Twórcom paru za Gdańsk zmasakrowany na ich fotkach przedstawiony.
Zacząłbym od pracy nr 1 ale żal leżącego okładać a z inszej strony poziom kultury tego wątku zachować się godzi.
Przeto pozostanę jeno przy ponownych życzeniach światła znakomitego wszystkim dzierżącym w dłoniach aparaty wszelakiej maści i podziękowaniach dla Bakulika za walkę z kropkami, RAWami oraz forumowymi wiatrakami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach