ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Sid Gotama napisał/a:
To może inaczej, jest jakiś program którym mogę to zrobić ale bez żadnych -photoshop -premiere -davinci -after -lightroom itp płatnych, potrzebuję tylko malutką winietę, znalazłem onlinę więc od biedy będzie.
XnViewMP
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
PhotoScape, NIK
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Pytanie do obeznanych z dxo11, czy ten program posiada filtry połówkowe i narzędzie do usuwania np. kurzu z matrycy? Zainstalowałem wczoraj i przyjemnie wywołuje się w nim zdjęcia, bardzo podoba mi się konwersja do B&W i filtry analogowe, cudne. Mimo wszystko brakuje mi wyżej wspomnianych narzędzi.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Filtra połówkowego nie uświadczysz w Jedenastce, zaś do usuwania kurzu służy narzędzie DUST (ikonka gumki na górnej belce lub przed-przedostatnia zakładka w palecie narzędzi).
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Michu, dzięki, istnieją może jakieś dodatki które importują filtry do panelu dxo?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Klikasz PPM na fotce- w menu druga pozycja - export to application. Tworzysz makro - jeśli masz komplet wtyczek NIK to wskazujesz Color efex pro i tam poszukujesz filtrów jakich potrzebujesz. Jest tego cała masa. DxO automatycznie doda do paska zdjęć utworzoną kopię.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
M.K, dzięki sprawdzę jak sugerujesz :-B
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Po przejściu z XP na inny system w kompie zainstalowałam szczęśliwie DxO razem z licencją. Zaczynam zgłębiać arkana programu.
M.K, wielki ukłon w Twoją stronę za robotę dla takich jak ja, którzy zaczynają od zera. Jestem wierną czytelniczką Twojego poradnika :)

Mam pytanie odnośnie zapisywania pliku tz. eksportowania. Gdzie mogę decydować o rozmiarach pliku, który chcę eksportować, chociażby po to żeby był taki jak wklejamy na forum ?
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
KasiaMagda napisał/a:
Gdzie mogę decydować o rozmiarach pliku, który chcę eksportować, chociażby po to żeby był taki jak wklejamy na forum ?

W menu "Export to disk" musisz zaznaczyć "Allow image resampling" i wtedy możesz podać najdłuższy wymiar.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Naciskam "Export to disk" i nie ma "Allow image resampling".
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
Powinno się ukazać takie okienko opcji (link poniżej). Tak wygląda w wersji 11, ale z tego co pamiętam w 9 było takie samo. Trzeba jeszcze rozwinąć listę "advanced settings" jeśli jest zwinięta.
https://i.imgur.com/DMIWFpw.jpg
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Ja ściągnęłam 11 właśnie i okienko u mnie wygląda tak:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Klikałaś ustawienia zaawansowane? Co się tam pokazuje?
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
KasiaMagda, trzeba rozwinąć dodatkowe ustawienia, zajrzyj do linka: https://i.imgur.com/PrOfdPg.jpg
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Kliknęłam i działa !!! :-B :-B :-B
Powinnam przefarbować się na blondynkę :mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
KasiaMagda, bardzo mi miło. Swietnie, ze ten wątek żyje. Zdradzę Ci sekret. Tam przy eksporcie masz rożne sposoby zapisu pliku jpg. Sprawdź sobie bicubic shaper. ;) tylko trzeba w sofcie mniej, albo w ogóle nie wyostrzac.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
M.K, żyje, żyje, wracam tu czasem jak zapomnę co nieco :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
rychu, to miłe co piszesz. Ja tez miałem moment, ze nie wiedziałem co najpierw robić, i przyznam sie szczerze, ze nie byłem obecny przez wiele dni tutaj na forum. Fajne jest to, ze ludki program używają, bo to jest zacny soft.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
bo to jest zacny soft.

To prawda tym bardzie, że wiele oferuje w automacie dla mniej wtajemniczonych. Z tego też powodu zastanawia się nad powrotem do pentaxowej cyfry.
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
irek83 napisał/a:
Pytanie do obeznanych z dxo11, czy ten program posiada filtry połówkowe i narzędzie do usuwania np. kurzu z matrycy? Zainstalowałem wczoraj i przyjemnie wywołuje się w nim zdjęcia, bardzo podoba mi się konwersja do B&W i filtry analogowe, cudne. Mimo wszystko brakuje mi wyżej wspomnianych narzędzi.


Irek83 dopiero PhotoLab czyli nastepca DXO11 ma filtr polowkowy. Trzeba przyznac ze calkiem dobrze dziala to narzedzie. I wydaje sie szybszy w dzialaniu caly program versus dxo10

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach