maderos  Dołączył: 07.11.2013
Cytuj
Szukaj na DxO.
 

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Cytuj
Rzeczywiste wartości ISO znajdziesz na stronie https://www.dxomark.com/ w testach matryc aparatów.
 

Benek  Dołączył: 18.09.2008
Cytuj
Ja się nie znam na detalach ISO, punktach odniesienia itp. itd. Ale robiłem kiedyś z nudów test porównawczy, gdzie badałem bardzo oszukującego OM-D E-M5 i nieoszukującego C5D mI. Wyszło mi, że naświetlają praktycznie tak samo przy takich samych ustawieniach przysłony, czasu i czułości.

Co do C5D - jak się trafi niezajechany egzemplarz w cenie około 1600 to można się trochę pobawić pełną klatą. Ale są tutaj dwa minusy - to cholernie wielki klamot, no i matryca jest dość mała (12 Mpix) co wyklucza obszerniejsze kadrowanie.
 
fotna  Dołączył: 28.01.2017
Cytuj
Jeśli ktoś nie potrzebuje iso powyżej 400 a max to 800 i chce doświadczyć kolorów i przejść tonalnych z 5D mk I to niech popyta o 350d - miałem i do dziś porównując zdjęcie z innymi widzę różnicę na + dla tego staruszka . Niestety cała reszta dużo odbiega od współczesnych aparatów.
OMD em5 porównywałem do 7d mk I na rawach i niezależnym oprogramowaniu i pod względem naświetlania była minimalna różnica ale pod względem tego co można wyciągnąć z cieni i świateł z matrycy OMD to było kilka działek na +dla OMD.
Należy pamiętać że przy JPG z OMD duży wpływ mają ustawienia w aparacie - tam soft nadrabia w każdą stronę począwszy od korekcji obiektywu a skończywszy na świetnym odszumianiu.
Jako kanonier i człowiek który pomacał wiele aparatów tej formy to zamiast ryzykować z 1600 za starą 5 to lepiej dozbierać i kupić też używany 6D najmniej szumiąca matryca i środkowy punkt czulszy niż w 5 -tkach i konstrukcja mała i wytrzymała (jest strasznie lubiana przez weselnych i nie ma praktycznie informacji o awariach). Wszyscy czekają na 6d MKII więc można już kupić starszą 6 za około 3000. Jak się pojawi MKII to starsza spadnie jeszcze niżej.
 

dendrol  Dołączył: 25.10.2010
Cytuj
Do tych co mają 5d i itp. Czy takie obiektywy jak: FA 50/1.7, FA 50 i FA 100 macro, da się bezkolizyjnie podpiąć dp canona? W sensie że tył nie haczy o lustro.
 

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
Cytuj
Jest pewien problem, ale bardziej z popychaczem przysłony w szkłach Pentaxa. Trzeba to demontować, i wg mnie szkoda psuć tak zacnych szkiełek.
Tu jest lista obiektywów, jakie możesz podpiąć pod 5D.
https://www.panoramaplanet.de/comp/#Pentax
 

dendrol  Dołączył: 25.10.2010
Cytuj
Dzięki Tomek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach