Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Apas napisał/a:
Kerebron napisał/a:
Na tej zasadzie, to D FA* 50/1.4 i 85/1.4 tyż ni ma. :-)

Nie pisałem, że są, tylko że będą albo mają być. Ty napisałeś, że Mitakon JEST :-D

Aś Pan akuratny jesteś. :-P No, dobra - wycofuję się z tej kłamliwej, wrogiej propagandy.
[wdech] PrawdopodobniechybabyćmożeniwykluczoneżeprzypuszczalniekiedyśbędziejakniespadniezciężarówkiMitakon... Speedmaster... 135f/4...
[siostro, tlenu...]
:mrgreen:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Wybór jest tragiczny, chciałbym sobie coś kupić na gwiazdkę przy okazji zakupów grupowych, ale po przenrzeniu oferty nie znalazłem nic, co bym chciał :-(
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ja też chciałem sobie kupić jakiś obiektyw na gwiazdkę i też lipa... ale może to przez to, że wszystkie potrzebne szkiełka już mam... :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tych, które bym chciał, nie ma. ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
plwk, a jakiego Ci jeszcze do szczęścia brakuje?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Stałek D-FA około 15 oraz 20.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Muszą być stałki, przecież taki obiektyw jest.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Łamie mi dwukrotnie kręgosłup - ceną i wagą.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Dwie stałki pewnie będą lżejsze ale cenowo to bym raczej nie liczył, że będzie taniej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dlatego jestem skazany na Samyanga.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Czyli niczego Ci nie brakuje. :mrgreen:
 
marek57  Dołączył: 12 Lis 2012
Wszystkie obiektywy sigmy A "art" maja możliwość wymiany mocowania. Czyli można kupić obiektyw A* 135/1.8 z dowolnym mocowaniem i wymienić go na mocowanie pentax w autoryzowanym serwisie. Pozdrawiam. M.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
marek57 napisał/a:
Wszystkie obiektywy sigmy A "art" maja możliwość wymiany mocowania.

Tyko na produkowane. Jeśli nie było z bagnetem K to nic nie załatwisz.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Kerebron napisał/a:

Aś Pan akuratny jesteś. :-P No, dobra - wycofuję się z tej kłamliwej, wrogiej propagandy.

W moim wieku to już obowiązkowo trzeba być akuratnym - ręce drżą ze starości i nieakuratnie można muszlę osikać (nawet oczną...), albo poruszone zdjęcie zrobić nawet wsytuacji, gdy to bardzo martwa natura ze statywu fotografowana. No i zrzędzić wypada, żeby młodzi powód mieli, by oczami przewracać i na starców narzekać... Sam sie kiedyś przekonasz jak to jest, gdy młode dziewczyny zwracajasię do ciebie tylko po to, by zapytać czy nie trzeba cię na drugą stronę ulicy przeprowadzić :evilsmile:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Apas, no i jak tu Cię za takie komentarze nie lubić?
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Apas napisał/a:
Sam sie kiedyś przekonasz jak to jest, gdy młode dziewczyny zwracaja się do ciebie tylko po to, by zapytać czy nie trzeba cię na drugą stronę ulicy przeprowadzić

True... true.....

Z cyklu "Kryzys wieku":
Idziesz do apteki by kupić jakieś witaminy a pańcia od razu proponuje Geriavit. To boli...
:-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DeTe napisał/a:
Idziesz do apteki by kupić jakieś witaminy a pańcia od razu proponuje Geriavit. To boli...

Ty dajesz takie propozycje? :evilsmile:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
DeTe, co Ty możesz o tym wiedziec :-P
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
DeTe napisał/a:
Idziesz do apteki by kupić jakieś witaminy a pańcia od razu proponuje Geriavit. To boli...
:-P
Szpiegujesz konkurencję? No to co się dziwisz. :lol:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Cytat
Wybór jest tragiczny,


Opinia często tu słyszana od różnych osób. Moja torba foto w wersji "light" czyli po ostrej selekcji waży zwykle z 5-6 kg ( kiedyś miewała większą masę, ale ...kręgosłup czasem wrednie warknie). Zwykle do największej z moich toreb nie mieszczę tego , co "może się przydać" na wyprawie foto (zazwyczaj 2/3 sprzętu okazuje się wtedy zbędne). Naprawdę w praktyce amatorskiej nie możecie wykonać jakiegoś zdjęcia z braku optyki przyzwoitej jakości do naszego systemu ? Mnie najczęściej brakuje inwencji (dobra-gotówki na "szałowe" zakupy też czasem :evilsmile: ). Wiem, że są obiektywy którymi foci się wygodniej i taniej je kupuje. A czy ja muszę je mieć ? Czy zrobię 2-3x lepsze zdjęcie obiektywem 2-3x droższym ? Odpowiedzi każdy musi sobie sam udzielić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach