pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
M.K napisał/a:
Klikasz PPM na fotce- w menu druga pozycja - export to application. Tworzysz makro - jeśli masz komplet wtyczek NIK to wskazujesz Color efex pro i tam poszukujesz filtrów jakich potrzebujesz. Jest tego cała masa. DxO automatycznie doda do paska zdjęć utworzoną kopię.

muszę poszukać, dzięki M.K. :-B dobry program.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
pszczołowaty, nie ma sprawy. Cieszy fakt, ze zbiera sie fajna ekipa, która coś chce zdziałać. I to jest najważniejsze!
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
rafal_ski napisał/a:

...dopiero PhotoLab ..... I wydaje sie szybszy w dzialaniu caly program versus dxo10


Ciekawi mnie czy jest zauważalne przyspieszenie obrabiania zdjęć wobec DxO11? Też mnie ciekawi jak z otwieraniem programu, bo to najbardziej denerwuje? Wydawanie na aktualizację 69euro tylko dla kilku nowych filtrów, które i tak mam oddzielnie, mija się z celem.

Na tą chwilę przyspieszenie w swoim DxO11 zauważyłem wstawiając kartę graficzną obsługującą Open CL :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
zuka68, nie do końca bez sensu. Co prawda jeszcze nie kupiłem najnowszego wypustu,ale jak sie domyslam(jutro zainstaluje demo) w tym programie działasz na oryginalnych plikach raw, a nie na jakichś kopiach typu jpg czy nawet TIFF, ktory ma 100mb! Wiec to jest bardzo poważny argument zeby miec jednak wersje w której dzierżysz możliwość korekty jak na warstwach i robisz to szybko jednocześnie nie tracąc czasu na konwersje i ewentualne straty w jakości. Jutro moze znajdę chwile to zobaczę jak działa. Myśle, ze to bardzo mocna kombinacja i powoli LR nie podskoczy do tego softu. Jeszcze niech dadzą prawdziwy panel wydruku oraz dobre narzędzia typu gumka z rożnymi opcjami mieszania jak w LR. I nawet nie bedzie co porównywać.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
M.K napisał/a:
Jeżeli masz filmpacka to kreatywna winieta właśnie jest w tym dodatku. Musiałbyś rozwinąć menu filmpacka i dlatego pamiętasz, że robiłeś winietę w dxo. A teraz o tym zapomniałeś po prostu ;)


No i zabiłeś mi ćwieka.
Co prawda winietę już zrobiłem ale skoro napisałeś że jest w FilmPak to przeszukałem jeszcze raz i niestety nic nie znalazłem.
Mam wersję 3 Esential, to jest chyba też jakaś bieda edyszyn, bo widzę że wersja 5xx to trial 30 dniowy i chyba w 5 to widziałem, bo miałem tego triala kiedyś zainstalowanego.
No ale nie ma tego złego... bo widzę że piszesz poradnik to skorzystam :-B
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Może tak być że wersja dawana za darmo jest mocno krojona.
A ja zainstalowałem DxO photolab i muszę powiedzieć, że scalenie Vivezy im wyszło. Pracuje się na rawach, nie na kopiach! Duży plus. Program jest szybszy. Można go odpalić na starych komputerach klasy Intel core 2 lub amd x64 X2 - czyli na 8-10 letnich maszynach. Pięknie. Gumka działa jak działała. Kiszka. W module dodanym do strefowej korekty jest pędzel wykrywający kolor i krawędzie - działa. Duzy plus. Nie połączyli reszty modułów od NIK. Szkoda, ale oni mają swoje dodatki. Może coś połączą w nich.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Wywołałem zdjęcie w LR i DxO, ekspozycja w obu na plus 0.82, dystorsja i aberracje w obu na auto, balans bieli jak w puszce.
Nie wiem czego się spodziewałem, ale LR wydaje się być bliżej prawdy.
1.

2.


które Waszym zdaniem wygląda lepiej ?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Chciałem porównać w osobych oknach bo tak mi wygodniej ale flickr mówi:
"
This photo is private.
Oops! You don't have permission to view this photo.
Here's a link back to your home page."

No ale ja nie widzę, a skoro różnicy nie widać?

Na siłę chcesz coś znaleźć na tak albo na nie?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
dybon,już powinno być widoczne, wydaje mi się, że DxO obcina cienie i przekłamał mi balas bieli.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Fakt, widać różnicę, ale myślę że nie ma ona większego znaczenia.
Zdjęcie bardzo pozytywne w odbiorze.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
irek83 napisał/a:
Nie wiem czego się spodziewałem, ale LR wydaje się być bliżej prawdy.
Spodziewałeś się że w dwóch różnych programach dasz identyczne ustawienia suwaków i zdjęcia wyjdą identyczne? Spróbuj w obydwu programach poustawiać suwaki (niezależnie) tak aby zdjęcie najbardziej odpowiadało temu czego oczekujesz i dopiero potem porównaj.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
ZbyszekB, wyjąłes mi to z ust.
Jednak myśle, ze to i tak nic nie da w porównaniu. Przeciez to czy będziemy używać tego czy owego zależy bardziej od możliwości programu, no i tez np od tego ile czasu mamy. Jeden program działa szybciej, w innym efekt wow uzyskamy w kilka sekund, a w ijeszcze innym zdołamy idealnie poprawić bb. Moze tez byc tak, ze program skreślimy na jakiś czas bo mu czegos niedostaje.
Ja osobiście używam dxo w dwóch przypadkach - jak nie mam weny i nie wiem co chce osiągnąć, lub wtedy gdy technicznie poległem. Ktos z kolegów juz zauważył, ze w dxo bardzo łatwo jest wpaść na trop co zrobic z danym ujęciem. Jakby program miał troche nosa i naprowadzał.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
M.K napisał/a:
Przeciez to czy będziemy używać tego czy owego zależy bardziej od możliwości programu,
Ja myślę że irek83 właśnie chciał porównać możliwości ale trochę źle się za to zabrał. ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Do zbadania możliwisci potrzebny jest klasyczny gniot na dodatek technicznie całkowicie położony. I to musiałby zrobić jeden człowiek bo jeszcze liczy się doświadczenie. To jest trudne do oceny. I niepotrzebne chyba.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
irek83, trochę wołarek w życiu przemaglowałem i to jest (niestety? na szczęście?) tak, że każdy program na teoretycznie tych samych ustawieniach kilku podstawowych parametrów da ci wizualnie inny rezultat. Można ksiażkę napisać, z czego to wynika, jednak generalnie trzeba pamiętać, że każda wołarka to NARZEDZIE, którego używasz do osiagniecia zamierzonego przez CIEBIE celu i każde z tych narzędzi różni się nieco od innych, trzeba nim nieco inaczej popracować, by osiągnąć cel. DxO nie jest kopią LR, LR nie jest kopią DT, DT to nie jest RT... Dodaj do tego przyzwyczajenia z dotychczas używango softu, które wpływają na twoją ocenę komfortu i sposób pracy z nowym softem i masz wyjaśnienie różnic.
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
[ Dodano: 2017-11-18, 19:22 ]
irek83 napisał/a:
DxO obcina cienie i przekłamał mi balas bieli
W moim odczuciu akurat ten program posiada dobry WB, gorzej jest z innymi. LR, to kolorystyczny koszmar - ale to moja opinia.
Inna sprawa, że DxO foty wywołuje dosyć miękko (czasami malowniczo- co nie wszystkim się podoba), niestety ja mam cały czas problemy z korekcją winietowania - ciągle widzę zaciemnienie w rogach zdjęcia- uprzedzając, mam ściągnięte profile obiektywów. Możliwe, że to inna przyczyna.
Program na 4kę.
Kolor niebieski na koszulce zgadza się z rzeczywistością w świetle dziennym w LR?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Pajda, w czym fotografujesz? Jpg czy raw?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
irek83, zauważyłeś, że oba programy różnie odczytują temperaturę i tint? Zdjęcie w DXO wydaje się bardziej nasycone i "zaszumione". Kontrast również wydaje się być zwiększony w DXO 11
Bawię się teraz ;)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Tak zauważyłem, będę jeszcze sprawdzał z innymi zajęciami. Z tego co czytam to dxo chwalony jest za szybkość obróbki i kolory a zwłaszcza czerwony, ja póki co nie dostrzegam przewagi w kolorach a zdjęcia zapisuje dużo dużo dłużej niż LR.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Wyszło mi coś takiego, starałem się wyzerować wszystkie ustawienia, te różnice są hmmm ;) ale...

IMGP3790_DxO-3 by Grzesiek T, on Flickr

IMGP3790LR by Grzesiek T, on Fllickr

najciekawsze są te szumy :roll: Przy sobocie można odpocząć od zdjęć :mrgreen: zająć się mało istotnymi problemami. ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach