RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Pajda napisał/a:
niestety ja mam cały czas problemy z korekcją winietowania - ciągle widzę zaciemnienie w rogach zdjęcia- uprzedzając, mam ściągnięte profile obiektywów. Możliwe, że to inna przyczyna.


A jak usuwasz winietowanie? Tylko tak jak fabryka dała? Czy poprawiasz ręcznie? Używasz także midfield amplification?
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
A mi w darmowym DXO 11 przestał działać przycisk 'Export" :-( .
Ponowna instalacja nic nie zmieniła...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
galex, A z zakładki "FILE" możesz wysłać ? Może tam coś odznaczyłeś ? Pzdr.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
powalos, Nie, żaden 'export' z File (czyli np. 'to Application', "to Lightroom" etc) również nie działa.

Nic tam nie ustawiałem.

Na szczęście ma jeszcze starszą '9' Elite ;-)
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
M.K napisał/a:
Pajda, w czym fotografujesz? Jpg czy raw?

Zawsze RAW.
pszczołowaty, uchwycił to co miałem na myśli. Nasycenie.

[ Dodano: 2017-11-20, 09:53 ]
RPM napisał/a:
A jak usuwasz winietowanie? Tylko tak jak fabryka dała? Czy poprawiasz ręcznie? Używasz także midfield amplification?

Faktycznie, to co fabryka dała.
Dzięki za info.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zabrałem się za przygotowywanie zdjęć do druku - kiedyś trzeba było, i zaczęły się schody. To jest ta część fotografii cyfrowej, której nie lubię. DxO 9 w opcjach wyboru profilu ma do wyboru 1. ustawienia monitora, 2. sRGB, 3. Adobe RGB. W opcjach sterowania NVidia mam ustawione ustawienia profilu przez inne aplikacje. Pozostały więc ustawienia monitora. Wybrałem opcję właściwego profilu ICC. Brak widocznych zmian w wyświetlaniu kolorów. Win7 prof. Robię coś nie tak? Jak zapisać przekonwertowane zdjęcie z profilem dla labu?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Z właściwym profilem ICC to może być różnie odczytane przez konkretny lab. Ja bym proponował najprostszy sRGB, ewentualnie rozszerzony Adobe RGB dający więcej informacji w cieniach.

[ Dodano: 2017-12-11, 07:18 ]
Podeślij mi plik taki i taki, zrobię Ci mini proof na małym kawałku papieru i opiszę co i jak, czy w ogóle jest jakaś różnica ;)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
M.K, dziękuję za szybką odpowiedź. Testy muszę przeprowadzić sam dla papierów jakimi dysponuje lab. Dziękuję za chęci pomocy :-B
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
No to się wykazałem refleksem. Wrrr... Niech mnie drzwi ścisną! Muszę czekać, aż w DXO zrobią kolejną promocję. Teraz 199 Euro. Niby nie straszna cena, ale 149 wyglądało o wiele przyjemniej. Niemniej jednak eksperymenty doprowadziły mnie do przekonania, że to będzie dobry wybór. Ktoś z Was może się orientuje jak tam u nich potem z cenami upgrade-ów?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Upgrade zawsze taniej i możesz skoczyć o kilka wersji, nie musisz kupować kolejnych, żeby móc upgradować. Nie wiem jak teraz, ale mi zaproponowali 69 euro za wersję elite najnowszego dzieła od dxo.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Mam darmowy DxO 11. Przy niektórych zdjęciach w paletce GEOMETRY pokazuje mi się narzędzie do prostowania horyzontu i tylko t,o a przy innych mam w tej paletce Focusing distance, w którym mam Range i Distance i mogę tym suwaczkiem jakby przybliżyć obraz. A przynajmniej tak mi się wydaje, że jest wyraźniejszy.
Zdjęcia zrobione K5II, wczorajsze S 17-50 f2,8 - tylko możliwość prostowania horyzontu, dzisiejsze zrobione S 10-20 f4-5,6 - jest Focusing distance. Akurat wolałabym na odwrót. Zdjęcia są w jednym folderze, nic nie przestawiałam. Dlaczego tak się dzieje? Ktoś może mi wytłumaczyć? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jakaranda, wydaje się, że te dodatkowe suwaczki pojawiają sie tylko przy obiektywach, których laboratorim DxO nie testowało. Obiektywy i korpusy testowane przez DxO znajdziesz tu: https://www.dxomark.com/l...DataType=global
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Powalos ma rację. Odległość program potrzebuje do usuwania winiety. Dla różnych odległości obiektyw winietę ma różną. Widać ile inżynierowie dxo dokładają starań, aby poprawić wady obiektywu.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
powalos, M.K. - dziekuję
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Z okazji Walentynek, zniżka na produkty DxO.
Do końca tygodnia.
 
verdelit  Dołączył: 28 Sty 2017
Możesz podać linka do promocji walentynkowej?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
 
verdelit  Dołączył: 28 Sty 2017
Serdecznie dziękuje za pomoc ;-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
powalos, byłeś szybszy o 10 minut :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Ratunku! Czy jest jeszcze ktoś przy komputerze? Mój darmowy DxO 11 przestał widzieć RAW-y. Widzi tylko to co już wywołałam i zapisałam jako jpgi. Mam w folderze 45 plików a on widzi 6. Nad miniaturkami mam napis 0/6 images i biały krzyżyk w czerwonym kółeczku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach