ambro  Dołączył: 20 Sie 2013
Jaka torba/etui do K70 ?
Jaką polecicie małą torbę/etui na spacery do K70 ?. Zależy mi, żeby była porządnie wykonana i nieduża. Czy Pentax sprzedaje własne ?. Na obecną chwilę mam tylko kita DA 18-55 WR i 50mm 1.8mm. Docelowo najprawdopodobniej będzie DA 17-70 i 50mm 1.8. Mam torbę od poprzedniej lustrzanki. Jakoś się mieści, ale grip jest głęboki i słabo mogę zaadoptować przestrzeń na dodatkowy obiektyw.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Parę miesięcy temu kupiłem Camrock v380; mieści swobodnie K-70 z przypiętą Sigmą 17-50 i zostaje jeszcze miejsce na jakiś mały obiektyw stałoogniskowy pod spodem. Na pewno zmieści jeszcze większy obiektyw niż wspomnianą Sigmę.

W kieszeniach miejsce na filtry, baterie i inne drobiazgi. Wykonanie ok, z grubej cordury, konstrukcja solidna, przegródki na rzepach, usztywnienia i pianka zabezpieczająca; całość obciążeń przenoszona jest przez pasek, trudno urwać. Produkt nie jest ekskluzywny, taka całkiem przyzwoita chińska jakość. Kupiłem z myślą o tyraniu na wycieczkach w góry i dobrze się sprawił. Zaletą jest też cena, ok 50PLN.

Nie jest to najmniejsze możliwe etui, jeżeli używasz kita, możesz swobodnie wybrać mniejsze.

PS pierwotnie wybrałem Genesis, dostałem wadliwy egzemplarz
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Re: Jaka torba/etui do K70 ?
Torby Pentax'a nie słyną z solidności... Osobiście z pewnością mogę polecić Lowe Pro, lub z tańszej opcji Tamrac z serii Jazz. Jednakowoż nic nie zastąpi przymierzenia torby analogowo. Co do DA 17-70, to zamiast niego polecałbym rozważyć DA 16-85 albo odpowiednik sigmy. W DA 17-70, w zakresie 50-70 jest miękko i tam też SDM zaczyna się męczyć, więc zysk wobec "kiciaka" jest nieznaczny.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Na spacery mam kaburę i futerał na obiektyw mocowane na pasku spodni. (kabura samsonite z dodatkowym paskiem na ramię) Bardzo trwały jest Tamrac Velocity - ja mam dość duży X9 ale możesz kupić X7. - to jest torba -plecak typu slinger.
 
ambro  Dołączył: 20 Sie 2013
Re: Jaka torba/etui do K70 ?
Dziękuje za propozycje etui.

Odnośnie obiektywów DA 16-85 jest trochę za drogi nawet używany. Z dostępnością używanego DA 17-70 też jest słabo. Co do Sigmy jako amator w 95% przypadków nie mam ochoty na strzelanie w RAW, więc wolałbym korekcję jpg w body. Kit jest całkiem niezły i mogę szybko go nie wymieniać. Najbardziej brakuje mi okolic 70mm, więc dlatego nie myślę o obiektywie 16(17)-50 ze stałym światłem 2.8.

Odnośnie DA 16-85 dość szybko robi się ciemno i przy 70mm miałbym f5.6. Ciekawe jak się ma jakość obrazka DA 17-70 przymkniętego do f5,6 względem DA 16-85 dla ogniskowej 70mm.


(źródło pentaxforums.com)

Zastanawiam się też nad stałką 70-85mm. Najlepsze byłoby coś podobnego do Canona 85mm f1.8. Widziałem, że jest Samyang 85mm f1.4 a puszka sobie dobrze radzi z manualnym ostrzeniem.


Kuba Nowak napisał/a:
Torby Pentax'a nie słyną z solidności... Osobiście z pewnością mogę polecić Lowe Pro, lub z tańszej opcji Tamrac z serii Jazz. Jednakowoż nic nie zastąpi przymierzenia torby analogowo. Co do DA 17-70, to zamiast niego polecałbym rozważyć DA 16-85 albo odpowiednik sigmy. W DA 17-70, w zakresie 50-70 jest miękko i tam też SDM zaczyna się męczyć, więc zysk wobec "kiciaka" jest nieznaczny.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
ambro napisał/a:
Odnośnie DA 16-85 dość szybko robi się ciemno i przy 70mm miałbym f5.6.
Czy przy dzisiejszych osiągnięciach w zakresie zredukowania szumów na wyższych czułościach to jeszcze jest jakiś problem? Do portretów i tak przecież używa się przeważnie obiektywów portretowych.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Re: Jaka torba/etui do K70 ?
ambro napisał/a:
Czy Pentax sprzedaje własne ?

Ja mam taką torbę, tyle że dałem za nią siedem dych. Do solidności nie mam zastrzeżeń. Jedyną jej wadą jest na stałe przyszyty pasek z jednej strony (z drugiej jest klamra do regulacji długości).
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Mam prawie pełną piwnicę i całą komórkę różnych toreb z dawnych lat co to do mnie jakimiś drogami trafiły i większość z nich nie chce się dać zniszczyć i kilka z nich używam :) widacć dawniej robili porządniej, a niektóre to istne pancerniki.
 
ambro  Dołączył: 20 Sie 2013
Nie kupiłem nowej torby. Stara od E-Systemu Olympusa idealnie mieści K-70 + DA 17-70 f4 i DA 50mm f1.8 w bocznej kieszeni.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach