Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
TAv w innych systemach
W posiadanych przeze mnie aparatach - K-3 i GR - prawie cały czas korzystam z TAv, którego długo bardzo nie doceniałem. A jak to jest (jeśli wiecie) w innych systemach, a w zasadzie w CiN? Bo jak patrzę na opisy urządzeń to mam wrażenie, że trzeba jechać w manualu, ciągle kombinując z czułością - a puszki (D500, 7DII i wyżej) zdają się być bardziej zaawansowane niż moje zabawki. To jakiś patent Pentax'a czy jak?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Canon G9X
Tryb M
AUTO ISO
Et voilà :!:

Zakładam, że jak najprostszy zaawansowany kompakt to potrafi, to lustrzanki też.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
No więc właśnie - czy to tak działa, bo nie pamiętam jak to było w D700, czy AutoISO działało w trybie M. Bo jakby działało, to po cholerę korpus podawał informację o niedoświetleniu lub prześwietleniu. A zawsze korpusy mam w trybie AutoISO.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jak ma Nikon to nie wiem. Kolega z C5D Mk3 potwierdza, że ma w pełni funkcjonalne Auto ISO również w trybie M. Są nawet jakieś limity na dobór czasu naświetlania.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
W 6D tez działa.
W 5D i 20D nie :)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
D7000 i D610 bez problemu operują auto ISO w M z obostrzeniami dla ISO i najdluzszego dostępnego czasu bez lampy dla poszczególnych ogniskowych w trzech trybach: długi/standard/krotki. Dosyć dawno temu gdzieś czytałem, ze to co zrobił Pentax to nic szczególnego w tej materii. Wnioskować mozna, ze po prostu to funkcjonowało wcześniej i pewnie w Pentaxie tez tak było tylko nie miało swojej nazwy i miejsca na kole nastaw.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
M.K, te Nikony to raczej nowe aparaty - przynajmniej w porównaniu do K10D, który wprowadził tryby Sv i TAv. Stare Canony, jak pisze TM_Mich, nie ogarniały takiego Auto ISO. Mój Olympus E-410 też traktował tryb M bardzo ortodoksyjnie i kazał wszystko ustawiać samemu.
Pytanie wcześniej padło o Nikona D700 - może wiesz jak tam jest to rozwiązane?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ryszard, nie wiem jak w d700, ale d7000 to nieco młodszy brat. Nie wiem dokładnie kiedy to wprowadzili i nie będę wymyślał, ze dawno temu. W każdym razie notka jaka czytałem mnie ubodła bo miałem wtedy Pentaxa i byłem bardzo dumy z tego programu. Moge zapytać znajomego czy ma w d90. To byłyby czasy d700. Zreszta Mertz z tego co mi wiadomo nie szuka d700. To sa juz stare i najcześciej dobrze wysłużone aparaty. W nowych nie musi sie martwić o to. Ale dzisiaj, bo tez sobie ostrze zeby na coś lepszego zauważyłem, ze nikon wprowadził adapter do fotografowania klisz i slajdów. Jest dedykowany dla d850 z której przy włączeniu odpowiedniej opcji otrzymuje sie obraz właściwy zapisany w jpg. Bardzo ładnie wykonany adapter. Cena dosyć bolesna jak na takie proste urządzenie, ale biorąc pod uwagę osiągana jakosc to raczej niska.

[ Dodano: 2017-11-21, 21:00 ]
Odnosząc sie do wypowiedzi Mertza dlaczego nikon pokazuje niedoświetlenie i prześwietlenie - jesli jest auto ISO i parametry ustawione w M dadzą poprawnie naświetlony obrazek to indykator bedzie na 0. Natomiast jesli ustawione parametry wraz ze zmieniającym sie ISO nie dadzą poprawnego naświetlania bo brakuje zakresu ISO to indykator to pokazuje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach