plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie myślałeś o jakimś zoomie, np. Sigmie 10-20/3.5?
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Irix jest bardziej przyszłościowy pod ewentualną wymianę na K-1 (może się w końcu uda) . Sigma będzie lepsza optycznie na 10 mm od Irixa ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W całym zakresie, oprócz 11 mm, na pewno jest lepsza. :-D
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Oglądam zdjęcia z Irix-a i zastanawiam się jaką on ma przewagę od DA 15mm (rozumiem,że jaśniejszy i kryje FF) ale obraz linkowane wcześniej i tak robione są z przesłonami f 5,6-8. Może mnie oświecicie. :-B
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Bardzo dobrze wygląda w całym kadrze.
Ostry nie tylko w środku, co na FF jest jeszcze bardziej widoczne.
DA15 się rozmywa przy krawędziach kadru, a jest szkłem dla Cropa....

Uważać trzeba z jakością Irixów... są z nimi kłopoty jakościowe.
Wygląda to jak źle spasowane soczewki. W jednej płaszczyźnie potrafi ostrzyć tylko jedną stronę.

Poza tym szkło bardzo dobre.
 

Tinuviel  Dołączył: 24 Lip 2009
Przy takich obiektywach to też trochę zależy do czego chcemy je wykorzystywać. Ja Sigmę 10-20 (na aps-c) używam głównie do krajobrazów i w 90% przypadkach wystarczyłoby mi gdyby to była stałka 10mm (bo i tak chcę jak najszerzej), bez AF (bo przy tej ogniskowej i krajobrazie to nie sztuka wyostrzyć ręcznie), bez super światła (w dzień mogę sobie pozwolić na przymknięcie przesłony). Co innego jak ktoś planuje inne zastosowania. Ja nie często skręcam Sigmę z 10mm w górę.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał/a:
foto napisał/a:
Po nowym roku sprawdzę jak to szkło zachowuje się na K-1 z pixel shiftem w architekturze.

Jak efekty?


DA 15 już sprzedałem i nie sprawdziłem. Dziś odebrałem Irixa 15mm i czekają mnie testy

[ Dodano: 2018-02-01, 21:07 ]
Wybrałem się na krótki test ale była lekka mżawka i tylko kilka strzałów.
Załączam dwa poniżej, na pierwszym obiektyw złapał lekką flarę a na drugim jest ok.
Pierwsze wrażenia niezłe, teraz czekają testy w dzień.



[ Dodano: 2018-02-01, 21:08 ]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach