bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 503
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc503.zip (9.6 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 26.11.2017 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc503_nick.jpg – duży jpg (max. wielkość 7 MB),
– rc503_nick_900.jpg – mały jpg (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc503_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc503_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Chyba coś jest nie tak z plikiem zdjęcia. Po rozpakowaniu nie mogę go otworzyć do edycji, chociaż w FastStone widać podgląd.
Czy to tylko mój problem, czy też jestem pierwszy ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Otworzyłem w LR i wszystko w porządku.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aphar, LR otwiera i edytuje. DxO nie widzi pliku. Capture One 7 też nic nie widzi.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
RT też nie widzi, bo jest spakowany z plikiem tekstowym. Wypakowałem do zdjęć i RT widzi
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Topaz Studio, Raw Therapee, Lightroom, Camera RAW otwierają plik bez problemu. Wyjaśnienie jest zapisane w EXIF. ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
DxO, Capture One 7, FastStone nie potrafią otworzyc tej fotki nawet po jej wypakowaniu.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
To już fotoszopów w sklepach nie ma?! :mrgreen:
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Otwierałem w DXO, bo takie mam.
Może więc następnym razem uda się spróbować własnych sił w tej zabawie.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Mój DxO11 też tego nie łyka..., ale z ciekawości sobie podejrzałem zdjęcie w IrfanView, który w tym pliku nie widzi exifa i pewnie tu pies pogrzebany ;-)
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Na wszystko jest jakiś sposób.

dcraw -v -i rc503.dng

Filename: rc503.dng
Timestamp: Mon Nov 06 17:15:03 2017
Camera: HMD Global TA-1053
DNG Version: 1.4.0.0
ISO speed: 800
Shutter: 1/30.0 sec
Aperture: f/2.0
Focal length: 3.6 mm
Embedded ICC profile: no
Number of raw images: 1
Full size: 4208 x 3120
Image size: 4208 x 3120
Output size: 3120 x 4208
Raw colors: 3
Filter pattern: RG/GB
Daylight multipliers: 2.853657 1.047998 1.427424
Camera multipliers: 1.230769 1.000000 2.666667 0.000000
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Czyli że to raw z komórki? Do czego to doszło...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
503 - serwis anawejbyl, soł roł from smart...
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc503.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc503.zip

1. germario


2. izbkp


3. jakaranda
Przemieliłam zdjęcie przez RT, Gimpa i NIK Collection. Ciekawe jak wypadnie w konfrontacji z innymi.


4. mh2012
RT + Zoner
Po pierwsze zdziwiłem się, że komórka "robi w RAW-ach".
Po drugie zaskoczyła mnie świadomość, że ma matrycę większą niż kadyszka.
Po trzecie - jak to było wieczorem i ma być w kolorze to chyba jednak warto, żeby było troszkę ciemniej...
Po czwarte - z kilku podejść to mi się po prostu spodobało.


5. mr.ra66it


6. rafi


7. Tomek B


Trzy osoby znów miały coś nie tak ze swoimi plikami i zostały o tym powiadomione. Warunkowo dopuściłem te prace, ale naprawdę po raz ostatni.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdecydowanie wygrywa rafi.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Dla mnie najlepsza jest wersja mh2012. Jest ciemne, bo to wieczór ale bardzo wyraźne. I napis na autobusie, i autobusy na dalszym planie, i drzewa w tle. Mr.ra66bit uwidocznił więcej szczegółów ale napis na autobusie już nie jest tak czytelny. Rafi lepiej wypadł jeśli chodzi o "czystość" kolorów (nie wiem jak to inaczej nazwać).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rafi najlepiej zgubił zafarb od świateł sodowych, nie tracąc kolorów autobusu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja nie wysłałem swojej wersji przez własne roztargnienie. Pozostało w szkicach, w mojej poczcie. Nie będę więc już mieszał. Powiem tylko, że jest różna od tu prezentowanych prac. Z tych przedstawionych najbardziej mi odpowiada praca mr.ra66it. U jakarandy brakuje nieco czerwieni w malowaniu autobusu. Podobnie u Tomek B. Gdyby rafi miał tak czytelny napis celu jazdy jak mh2012 to byłby bezapelacynym zwycięzcą, a tak to si e waham pomiędzy nim a mr.ra66it.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
soł roł from smart...
Łaj? Najlepszy aparat to ten, który akurat mamy ze sobą i nierzadko jest to smart... Nawet w Fototurnieju pojawiło się kilka zdjęć ze smart...
Format roł jest dostępny już od pewnego czasu a do nielicznych smart są nawet moduły DxO. Czasem mamy szansę pozyskać roł z takiego smart, w którym producent w podstawowej apce tego nie przewidział. Tak właśnie roł do tego odcinka zabawy spreparowałem.

Pora na czepialstwo :mrgreen:
1) Moim zdaniem zbyt rozjaśnione i zbyt agresywnie odszumione. Obrazek wygładzony tak, że na chodniku płyty zlewają się w jedną całość.
2) Dało się złapać w pułapkę odszumiania koloru i ten w wielu miejscach po prostu został usunięty.
3) Fajnie usunięty szum ale tło zbyt ciemne. Te latarnie jednak nieco rozświetlały otoczenie a na obrazku jest smolista czerń. Wyświetlacz jest zbudowany z okrągłych białych (świecących na niebiesko) LED. Poświata powinna być podobna jak przy zimnych LED na choince czyli raczej nie wpadająca we fiolet.
4) Odrobinę za ciemno w stosunku do tego jak zapamiętałem. Poświata wpada we fiolet.
5) Jasność chyba OK ale kolory trochę nie takie. Żółty i czerwony powinny mieć odcień bliższy pomarańczowemu a i wyświetlacz nie jest idealny.
6) Odrobinę za jasno zwłaszcza na chodniku. Dość dobrze zgrane kolory, wyświetlacz mógłby być mniej rozmyty.
7) Zwiększenie kontrastu nie uratowało zaniku koloru.

Pozdrawiam wszystkich, którzy mieli odwagę i upór by zmierzyć się z roł from smart. :-B :-B :-B

Poza konkursem - tak ten roł obrobił soft ze smart (po kliknięciu pełny rozmiar):

Edit: skorygowałem link (mam nadzięję)

 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach