Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
idzi napisał/a:
No to się napracowałem niepotrzebnie.


Tak czy siak, wszystko jest lepsze od Pentax'a :mrgreen:
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
idzi napisał/a:
zidam napisał/a:
A Sony jest chyba jeszcze bardziej dziurawy w kwestii systemowych szkieł niż nasz

Chyba raczej nie, fotografuje w grupie w której jako jedyny mam Pentaxe. Jest też Sony m.in A99II. Porównałem koszty szkieł starając się wybrać niezależnych producentów gdyż systemowe szkła są drogie, droższe od naszych. Jest jednak wybór i : mega max zestaw T 70-200 w wersji najnowszej+ T 24-70+t 15-30+Sigma 30 1,4 +T 150-600+T 85 1,8+T 902,8 macro w wersji II to koszt ok 27384 PLN+ A99II=42284PLN
Wybierając zestaw pod K-1 to : P15-30mm+T 70-200(śrubokręt)+P 24-70mm+P150-450mm+P77mm 1,8 +P 31mm=37844PLN+K-1=47843
Do sony pod bagnet A jest tak samo dużo starych szkieł jak do naszego systemu. Nie widzę przewagi Pentaxy nad Sony z bagnetem A jeśli chodzi o dostęp do szklarni


W tym zestawieniu nie widzę szkiełka makro dla pentaxa. Więc jeszcze różnica finansowa się zwiększy o jakieś 1600.

I wyłania się jasny zwycięzca ..... K1 z zestawem, szalę przeważyły 77/1.8 i 31/1.8 :-) Tych ogniskowych nikt inny nie ma, a są one najbardziej słuszne.
Nie faworyzuję szkieł firmowych, aczkolwiek nie samą ostrością obiektyw żyje, a częściej szkła systemowe są bardziej plastyczne, ciekawiej obrazujące rozmycia nieostrości....
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
pipeman napisał/a:
W tym zestawieniu nie widzę szkiełka makro dla pentaxa. Więc jeszcze różnica finansowa się zwiększy o jakieś 1600.

Nie jest wpisany ,pomyłka przy przepisywaniu ale w cenie jest uwzględniony. Można przeliczyć. Cena nowego to nie 1600 Pln tylko 2444Pln ceny obu zestawów to ceny nowych szkieł dla Sony ze sklepu Cyfrowe dla Pentax ze sklepu Fotozakupy. Nie chodzi mi o udowadnianie wyższości jednego systemu nad drugim. nie da się jednak nie zauważyć ,że brak na rynku szkieł od niezależnych producentów dla naszego systemu jest dotkliwy finansowo .Choć prawdę powiedziawszy to chciałbym zobaczyć amatora z takim zestawem :mrgreen:

[ Dodano: 2017-11-22, 08:41 ]
Kuba Nowak napisał/a:
Tak czy siak, wszystko jest lepsze od Pentax'a :mrgreen:

Kolega tak na poważnie ;-) To co mi doskwiera w pentaxe to brak długiego tele i sterowanie lampami, którego nie ogarniam szczególnie w trybie HSS.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Ryszard napisał/a:
nie trzeba komplikować układu optycznego w celu ominięcia komory lustra

Za to trzeba kombinować z zachowaniem telecentryczności układu, tym bardziej im większa matryca. Bez tego rozdzielczość w rogach spada dramatycznie :-/
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
idzi napisał/a:
To co mi doskwiera w pentaxe to brak długiego tele i sterowanie lampami, którego nie ogarniam szczególnie w trybie HSS.


Po prostu lubię mieć sprzęt z najgorszym stosunkiem jakość/cena. Od razu widać, że jak ma pentax'a, to jest "niemądry" i bogaty. Ci od canona i nikona są biedni i sprytni :-P
A w pentaksie na razie mi niczego nie brakuje. Moje tele jest wystarczająco przedłużone, lampami steruję z ręki, a na powierzchni preferuję światło zastane.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
greentrek napisał/a:
Za to trzeba kombinować z zachowaniem telecentryczności układu, tym bardziej im większa matryca.
Tym lepiej dla Sigm pod Pentaksa - ale jak będzie, to czas pokaże ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Z tymi obiektywami to trochę jak z np. z wiertarką : jeśli ktoś ma przypadkiem wywiercić 2-3 dziury w roku albo w dziesięcioleciu, to raczej nie kupuje tej najdroższej ze spacjalistycznego sklepu z elektronarzędziami. Taka marketowa za stówę spełni jego potrzeby. Jeśli kogoś najdzie raz w roku sfocić "żółtego wróbla",bo akurat wlazł mu w oczy, to pewnie mu się uda znależć coś pasującego na taką okazję. Ja mam manualną sigmę 5,6/400 - lekka, niezbyt ciemna jak na tę ogniskową chociaż aberruje. Czasem "przedłużam" się lustrzaną tokiną 8/500. Obydwa razem ważą ok. 1 kg. Mają wady i ograniczenia. Ale ta sigma mi wystarcza. NIe publikuję zdjęć w prasie/albumach. Na ptaki nie zasadzam się zbyt często. Fotografuję je raczej okazjonalnie. Pewnie gdybym miał nadwyżkę budżetową, to DA* 4/300 stałby się uzupełnieniem do F 2,8/100 macro, bo podobnie oddają kolory.
Po co to napisałem ? Bo warto czasem nałożyć sobie jakieś samoograniczenie, adekwetne do rodzaju i intensywności uprawianej fotografii.

 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
MarWoj napisał/a:
warto czasem nałożyć sobie jakieś samoograniczenie,

Ja tego nie umiem niestety. Z rzeczy na "samo" to chyba tylko samogwałt jako tako mi wychodzi :-/
:-P

 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
MarWoj napisał/a:
warto czasem nałożyć sobie jakieś samoograniczenie


Wystarczającym samoograniczeniem się jest już samo wejście w świat Pentaxa :mrgreen:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
DeTe napisał/a:
MarWoj napisał/a:
warto czasem nałożyć sobie jakieś samoograniczenie,

Ja tego nie umiem niestety. Z rzeczy na "samo" to chyba tylko samogwałt jako tako mi wychodzi :-/

To raczej efekt braku samoograniczania się. ;-)
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Marek napisał/a:
Z rzeczy na "samo"
... to ja polecam samogon. :-D

[zainspirował mnie kot cyrylicą]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach