KasiaMagda
[Usunięty]
Jest jeszcze podejście z Jaworza Górnego, cały czas pod górę ok 45 min, jak wychodziło się z lasu już nazwijmy, to szczytem, to było kilka chałup i zawsze zastanawiałam się jak ci ludzie żyją, zwłaszcza zimą.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Jaworze Górne = Ostry, najłagodniejsze wejście na Błatnią ;). Od tej strony jest jedna chałupa, zimą tam nikt nie mieszka.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Możliwe, że 20 lat temu, to było strome podejście, prawie pionowe ;)))
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Kilka kadrów z sierpniowych Karkonoszy, koniecznie muszę tam wrócić zimą, ale tym razem oprócz 55-300 z czymś szerszym, brakowało mi szerokiego kąta
1 Wielki Szyszak i Śnieżne Kotły w tle
[img]IMGP2427 by Roman Szuster, on Flickr[/img]
2
[img]IMGP2425-2 by Roman Szuster, on Flickr[/img]
3 Samotnia
[img]Samotnia by Roman Szuster, on Flickr[/img]
4 Śnieżka, w tle Ślęża, Trójgrab, Chełmiec - panorama z pięciu zdjęć na 55 mm
[img]IMGP2522-IMGP2525r by Roman Szuster, on Flickr[/img]
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
gawain74, ładne, na 2 szkoda trochę, że chmury tak nisko, 4 panorama też ok. Na zimę nie zapomnij o nartach.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
gawain74 - 2 i 4 bardzo mi się podobają.
Samotnia - ile to już lat jak tam ostatnio byłam :-( .
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
KasiaMagda napisał/a:
Jest jeszcze podejście z Jaworza Górnego, cały czas pod górę ok 45 min

Spod bielskiej zapory jest takie wyjście. Rower tam kiedyś pchałem pod górę i schodzący z mamą dzieciak widząc mnie powiedział: mnie jest żal tego pana :mrgreen: W tym roku z maciohem tamtędy schodziliśmy.
Od strony Jaworza jest poprowadzony zboczem szeroki szlak do Wapienicy. Dla rowerzystów frajda, zwłaszcza jak się chce pomęczyć przy podjazdach (zarówno od strony Wapienicy jak i Jaworza są dość długie i strome). Takie widoki oferuje:

1.


2.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Podejście na Kopany jest parszywe, to fakt, ale idzie się z kwadrans, potem już miły spacer ;).
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Jakaranda napisał/a:

Samotnia - ile to już lat jak tam ostatnio byłam :-( .

W Samotni jeszcze nie byłem, wędrując szklakiem czerwonym, tylko z wysoka mogłem na nią spojrzeć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W Samotni jest przyjemnie w odróżnieniu od Akademickiej Strzechy, z której przed laty wygonili nas po 18-tej, przy śniegu na zewnątrz.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Enzo napisał/a:
Od strony Jaworza jest poprowadzony zboczem szeroki szlak do Wapienicy. Dla rowerzystów frajda, zwłaszcza jak się chce pomęczyć przy podjazdach (zarówno od strony Wapienicy jak i Jaworza są dość długie i strome). Takie widoki oferuje:


W Jaworzu mam miejscówkę i spędziłam w tych lasach swoje dzieciństwo ale to było przeszło 20 lat temu. Były gospodarstwa z gniazdami jaskółek, krowy, pola uprawne. Dzisiaj nie ma śladu po tamtych czasach, zrobiła się miejscowość turystyczno-willowa.
Po lasach sama raczej już nie chodzę, jak raz poszłam z psem w poszukiwaniu "kościoła leśnego", to na szlaku, gdzie z jednej strony była skarpa w górę, a z drugiej strome zbocze przyjechał za mną, radiowóz policyjny, który najpierw mnie minął, a potem zawrócił ale ja już dałam z psem dyla, bo miałam stracha. I tak skończyło się moje obecne chodzenie po jaworzańskich górkach :mrgreen: Potem jak rozmawiałam z miejscowymi, to prawdopodobnie był, to patrol pilnujący ściętego drzewa, bo wycinka idzie w tempie galopującym-całe góry są ogołocone :-/
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
KasiaMagda napisał/a:
w poszukiwaniu "kościoła leśnego


 
KasiaMagda
[Usunięty]
Nie doszłam.
Na początku myślałam, że to jakaś budowla, dopiero potem poczytałam sobie o co chodzi.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
KasiaMagda napisał/a:
w poszukiwaniu "kościoła leśnego"

Mimo, że mieszkałem niedaleko kilkanaście lat to nie udało mi się go znaleźć. Ale ja rowerowy bardziej jestem a szlak trudny. Może w przyszłym roku się uda.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Tam prowadzi dobra droga leśna, szlak chyba nawet jest jakoś oznakowany, z mapą łatwo trafić. Oprócz "kościoła" jest tam więcej pamiątek po ewangelikach z tamtych czasów, ale kto szuka ten znajduje ;).
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
1
IMGP1010 by Tomasz C, on Flickr

2
IMGP1074 by Tomasz C, on Flickr

3.
IMGP1085 by Tomasz C, on Flickr

4.
IMGP1109 by Tomasz C, on Flickr

5.
IMGP1213 by Tomasz C, on Flickr

6.
IMGP1229 by Tomasz C, on Flickr

7.
IMGP1257 by Tomasz C, on Flickr

8.
IMGP0999 by Tomasz C, on Flickr
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
super a zwłaszcza 8, chyba przez wspomnienia z dawnych lat jak na WF zamiast grać w piłkę chodziliśmy całymi klasami zbierać nasiona buczyny :-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011



 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Wiało jak zwykle? Piękny śnieżek, za tydzień już powinna być zima na całego :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach