plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Super :-B
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
plwk napisał/a:
Super :-B

Dzieki:)

[ Dodano: 2017-11-24, 18:24 ]
Ten sam osobnik - kilka miesięcy wcześniej:)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
nord65 urocze ale poprzednie pokazuje charakterek :-B .
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
AChmiel napisał/a:
nord65 urocze ale poprzednie pokazuje charakterek :-B .


dzięki:) , na drugim mlody Leo_N pierwszy raz w życiu widzi Pentaxa na dodatek z Heliosem 44M-4 więc lekko się skonfudował:)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Na drugim - uroczy, na pierwszym - imponujący i groźny. Świetne fotki. :-B
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
Jakaranda napisał/a:
Na drugim - uroczy, na pierwszym - imponujący i groźny. Świetne fotki. :-B

Dziękuję, szczególnie w imieniu Leo_N-a :)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Taka urocza kotka koleżanki. Niedawno zamieściłam zdjęcie jej malucha.
# 1

# 2


# 3

Nie wiem dlaczego moje zdjęcia nie są takie ostre jak nord65 :-(
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
Cytat
Nie wiem dlaczego moje zdjęcia nie są takie ostre jak nord65 :-(


Może dlatego ze ja tępy jestem ? :mrgreen:
Ale tak na poważnie nic im ( kotom i zdjęciom) nie brakuje.
Pierwsza fota robiona tym obiektywem: https://www.pentaxforums....Macro-Lens.html
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Wszystkie były robione Sigmą 17-50 f2,8.
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017
Jakaranda napisał/a:
Wszystkie były robione Sigmą 17-50 f2,8.


MOJA pierwsza fota :)
Jak widać ostra stalka jest ostrzejsza od ostrego zooma 8-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
nord65 - oczywiście masz 200% racji. Miałam ze sobą też 50mm f1,4 ale koleżance zależało na zdjęciach kociąt a mój zoom kolanowy nie nadążał za kociętami, więc zrezygnowałam z jasnej stałki i zostałam przy ciemniejszym zoomie. Ta Sigma jest ostra, to pewnie ja nie nadążałam.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
nord65, fajna ta bestia :)

Jakaranda, nord65 używał szkła makro, a te z reguły to żyletki są. Ja, na ten przykład, w śród moich kilku mam da35ltd makro ... nie miałem w rękach ostrzejszego szkła, choć pewnie niewiele się ich prze moje ręce przewinęło, i to widać na zdjęciach w porównaniu z pozostałymi szkłami.
Dwa to właściwe zmniejszanie (kompresja) obrazka, był gdzieś wątek na ten temat. A żeby naprawdę porównać, trzeba by oglądać oryginały kadrów.
Trzy, przy szerszych kadrach, szczególnie przy przekadrowaniu po złapaniu ostrości, trzeba pamiętać że płaszczyzna ostrości również zmienia swoje położenie.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
rysiekll -dziękuję za uwagi; chyba wszystkie przyczyny jakie podałeś. Używałam środkowego punktu i przekadrowywałam, bo nie nadążyłabym.
Na temat właściwej kompresji nie pamiętam wątku ale poszukam. Pewnie to też źle robię. Szkła makro nie mam. Starałam się ustawiać małą przysłonę, żeby jak najbardziej rozmyć detale z otoczenia, więc pewnie nie zawsze trafiałam z ostrością w punkt.
Największej wtopy na tych zdjęciach nie widać. Pamiętając, że pokój jest dość ciemny, wzięłam srebrne parasolk, bo innych nie mami. Na większości zdjęć kociętom odbijają się one w oczkach. Brrrrr
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Jakaranda, ale te zdjęcia nie są złe ... poza tym kto powiedział, że dobre zdjęcie to "ostre" zdjęcie?

Zdjęcie ma nieść emocje. Jakiekolwiek, od "wow, jaki słoooodkioo kisiuś", zwykły uśmiech, czy chwilę zastanowienia, moment nawet króciutki kiedy przykują uwagę.
Nie wiem czy to kwestia czasów, ale wydaje mi się, że obecnie ludzie przykładają zbyt dużą wagę do aspektów technicznych w fotografii ...

P.S. A to, że jesteś krytyczna wobec swojej pracy, to świadczy o Tobie tylko jak najlepiej ;-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
rysiekll napisał/a:
Jakaranda
Nie wiem czy to kwestia czasów, ale wydaje mi się, że obecnie ludzie przykładają zbyt dużą wagę do aspektów technicznych w fotografii ...

P.S. A to, że jesteś krytyczna wobec swojej pracy, to świadczy o Tobie tylko jak najlepiej ;-)

Ale fotografia jest obecnie tania, jest tyle poradników, możliwości nauki, że niestaranne zdjęcie to obciach. Zresztą mam dużo pomysłów a potem jak je realizuję, to się okazuje, że o czymś nie pomyślałam przy robieniu zdjęcia i już tego nie można odkręcić. I obróbki się uczę, i uczę, i..... na RC wciąż to róznie wychodzi.
Dzięki za dobre słowo. :-)
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Jakaranda, źle się wyraziłem. Chodziło mi o odbiorców , którzy skupiają się na aspektach technicznych a nie na treści ...
Nie pisałem o niestaranności w podejściu do realizacji.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
rysiekll oj trafiła nam się masochistka :-P
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
AChmiel :-P
Wymiana uprzejmości.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Oj tam. Oj tam. Ja tam oglądam i mniej ostre i się cieszę. Ważny temat i jak pokazany. Twoje mi się podobają O!
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
AChmiel - serio? Dzięki. :-) Często mam problemy z oceną podczas obróbki. Nie tylko ostrość ale również nasycenie poszczególnych kolorów; skończyć już czy jeszcze podkręcić. Dlatego nie biorę się za fotografowanie ludzi.
Na razie zostanę przy kotkach i pieskach - na zmianę, żeby nie zanudzić :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach