Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Markus napisał/a:

Ta Sigma 30 wydaje się być ciekawa ale jakoś zdjęcia nie wydają się lepsze od 40 limiteda ?

Co masz na myśli? Bo podobnie jak koledzy powyżej przestaję rozumieć Twoje dylematy.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Nie ma ogniskowej nie przydatnej.
A 135, osobiście najwyżej cenię serię K ze światłem F2,5 a potem F i FA ze światłem F2,8 - oba świetne i na APSC i FF.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Marek napisał/a:
zostaliśmy chyba wrobieni
No jak? Ze "135" Markus wybierze to, co dla Niego najlepsze czyli "35".
Kto by się tam spierał o "1" - to przecież żadna różnica ;-)

[ Dodano: 2017-11-27, 19:23 ]
Miałem kiedyś śliczną M-kę 135/3.5, której używanie było samą przyjemnością, jak zresztą wszystkich filigranowych i pięknie wykonanych M-ek. Z kilku plenerowych, letnich portretów byłem bardzo zadowolony. Ale właśnie: plenerowych i letnich, czyli duuużo światła potrzeba żeby skutecznie ostrzyć, mimo że K20D ma bardzo dobry wizjer. Nie bawiłem się jednak w wymianę matówki. Sprzedałem.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard, no tak, decymetr w tą, decymetr w tamtą... co za różnica? :mrgreen:
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Marek napisał/a:
Ryszard, no tak, decymetr w tą, decymetr w tamtą... co za różnica? :mrgreen:

No tak jeden litr w jedną lub w drugą, co za różnica w końcu o szkle czyli słoikach rozmawiamy. :-B
 
yashicafx3  Dołączył: 08 Lis 2010
W systemie Pentax'a jest masa przyzwoitych 135 tek z tańszych i dających fajne efekty to Sun 135mm 2.5, Super Ozeck 135mm 2.8 Close Focusing, Tamron Adaptall 2 135mm 2.5 dorzucamy adaptall 2 Pk-A i mamy sterowanie przysłoną, Zeiss Jena Sonnar 135mm 4 kupić można za grosze z mocowaniem exacty prosta przeróbka i mamy mocowanie PK, wspomniany Takumar Bayonet 135mm 2.5 choć cienki pod światło to ma coś w sobie plastycznego i kilka lat z nim biegałem po lasach za modelkami, ciekawy Vivitar 135mm 2.5 z uniwersalnym mocowaniem TX miałem dwa i były różne od siebie, opisałem te które pamiętam bo miały coś w sobie, a drugie tyle przeszło bez echa.
Z droższych modeli polecam klasyka Pentaxa K 135mm 2.5 i Pentaxa FA 135mm 2.8 szybki AF kolory i ostrość super ale uwaga mocno aberruje i można się początkowo rozczarować,
ale jak się go ogarnie to super, Samyang 135mm 2 jest fajny na pełnej klatce miażdży canony i nikony ale już na APS C niekoniecznie i cena dość spora.
Trudno jest znaleźć słabą konstrukcję 135mm jeżeli jest rozjechana to znaczy że ktoś w niej grzebał. Zachęcam do używania 135 tek.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Ja się tak do 135/3.5 CZJ przyzwyczaiłem, że ciężko go zamienić na coś innego.
Są małe, poręczne w zakresie tele, portretówka od biedy, a z pierścieniami to i macro. Poza tym to pierwszy manual jaki do cyfry podpiołem ....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach