Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
irek83 napisał/a:
Apas, masz po części rację bo na zdjęciu widać tick knock, ale zdjęcie robione z Tallaght, 300mm z TC ;-) masz oko.

Sądzę, że każdy kto bywa w zachodniej części południowego Dublina kojarzy ten widok :-)
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Dzisiejszy poranek. Pewnie u wszystkich podobny.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie, we Włocławku śnieg to rzadkość, nawet w zimie.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
plwk - to by mi się podobało. Śnieg powinien być tylko na terenach rekreacyjnych.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba żartujesz :shock:
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Też tak uważam - w górach śnieg powinien leżeć przez cały rok! I to nie tylko na lodowcu :mrgreen:
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Mówię całkiem serio. Powinien być całkowity zakaz padania śniegu w miastach. Tylko jak go wyegzekwować?
No, może od 24.12 do 02.01 każdego roku zakaz by nie obowiązywał. :mrgreen:
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Jakaranda bardzo jestem za. Proponuję zgłosić jako projekt poselski. Duża szansa, że przegłosują :-P .

 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Jakaranda, AChmiel, przegłosujcie sobie i cieszcie się suszą w lecie. Oraz chmarami robactwa, któremu łatwiej będzie przetrwać zimę.
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
plwk napisał/a:
Nie, we Włocławku śnieg to rzadkość, nawet w zimie.

W Szczecinie zima, z przerwami, trwa od kilku godzin do kilku dni.
Dzisiaj słonecznie, przymrozek był w nocy.

W operze mydlanej made in Hollywood o Królu Arturze jest piosenka o dekrecie królewskim, na mocy którego lata są ciepłe, zimy mroźne, a deszcz i śnieg padają tylko w nocy.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Kytutr śnieg nie działa na robactwo tylko mróz a w tej sprawie jestem za bo nie trzeba odśnieżać :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Śnieg to jest woda, której ziemi brakuje.
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Głosuję za zimą ze śniegiem trwającą 2 tygodnie w okresie ferii szkolnych. Dla psów i dzieci największa frajda. Wspomnienia lepienia bałwana, zjeżdżania z prawdziwych drewnianych sanek z płozami z ogromnej śniegowej góry, bitwy na śnieżki do utraty tchu, to niezapomniane wspomnienia. Po dwóch tygodniach proszę aby znowu było lato. Dziękuję :-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja tam lubię, jak miasto tonie w 2 metrowych zaspach przy -30°C. No ale cóż począć. Przeprowadziłem się do Poznania, a tu zima trwa 2 tygodnie.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
plwk napisał/a:
Śnieg to jest woda, której ziemi brakuje.


No chyba w tym roku nie brakuje. Na wielu polach pojawiły się nowe 'stawy', a nawet 'jeziorka'.
I nie zamierzają zniknąć.... Od kilku miesięcy.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja proponuję wersję bez pokrywy śniegu od 15 maja do końca września :evilsmile:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
plwk napisał/a:
Śnieg to jest woda, której ziemi brakuje.

Największymi problemami dla retencji wody w środowisku są regulacje rzek i wyrzynanie roślinności (głównie lasów, ale też i wszelkiego rodzaju zarośli).
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jak spadnie kiedyś śnieg, a ja nie będę na jego widok się cieszyć jak pies, to będzie oznaczało, że jestem stara ;-)
I dlatego planuję jeszcze bardziej się zaszyć w niebyt dróg, cywilizacji i wszystkiego - czyli miasto na Podlasiu to za mało :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jesteś pewna, że starzy nie cieszą się ze śniegu?
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
galex napisał/a:
plwk napisał/a:
Śnieg to jest woda, której ziemi brakuje.


No chyba w tym roku nie brakuje. Na wielu polach pojawiły się nowe 'stawy', a nawet 'jeziorka'.
I nie zamierzają zniknąć.... Od kilku miesięcy.


Woda zostaje, ponieważ gleba jest sztucznie zbita.
W naturalnym środowisku ziemia jest jak gąbka, która nawet przy solidnej ulewie nie tworzy oczek wodnych.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach