Michu  Dołączył: 18.04.2006
Rewolucja oświetlenia Cytuj
Nadciąga rewolucja w oświetleniu studyjnym. Możliwość sterowania światłem po wykonaniu zdjęcia brzmi niedorzecznie, ale to się właśnie dzieje. https://www.kickstarter.c...difie?ref=video
 

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Cytuj
Bardzo ciekawa koncepcja z oświetlaniem światłem różnej długości z poszczególnych lamp. Ciekawe jak się to przekłada na kolorystykę zdjęć.
 

matkus  Dołączył: 12.07.2016
Cytuj
(pół)automatyczna obróbka RAWów, nie wiem, czy to aż taka znowu rewolucja.
 

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Cytuj
Czyli generalnie precyzyjne gele puszczające tylko bardzo wąskie pasmo. Czyli jeśli mamy pecha i w kadrze jest taki kolor, to zmieniając natężenie światła zmieniamy też ten kolor zastany. Brzmi, jak do osiągnięcia zwykłym gelem i chwilą zabawy by ustalić dokładną częstotliwość przepuszczanego światła.

No i tylko B&W.
 

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Cytuj
Na początku fotografia też była tylko czarno-biała. Do wad dodałbym stratę mocy i pewnie można by jeszcze coś znaleźć, ale to nie zmienia faktu, że mamy do czynienia z rewolucją w temacie oświetlenia.
 

Arti  Dołączył: 20.04.2006
Cytuj
Michu napisał/a:
Na początku fotografia też była tylko czarno-biała.

Tylko że wtedy światło było kolorowe, mimo że my go nie umieliśmy go rejestrować. A tu jeśli dobrze rozumiem światło jest filtrowane, żeby potem je rozróżniać. W kolorze może nie przejść. Chyba że jakoś inaczej rozwiążą kodowanie źródeł światła. Ciekawe czy uzbierają...
 

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Cytuj
Fajne!
Marooned napisał/a:
precyzyjne gele puszczające tylko bardzo wąskie pasmo
Ja obstawiam PACZKĘ wielu wąskich pasm rozłożonych w całym spektrum, bo inaczej straciliby 90% energii na takie restrykcyjne filtrowanie, o ile nie więcej. Poza tym wtedy mogliby zrobić filtry R, G i B na trzy kolory podstawowe rozróżniane przez matryce - a zrobili to tylko dla dwóch źródeł światła. Co więcej, błyskając stricte monochromatycznym światłem, mieliby nieciekawe efekty jak np. brak odbicia na niektórych barwach, co dawałoby nienaturalne czernie.
Tak czy owak, fajne!
 

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Cytuj
Ryszard, ma sens to, co piszesz.
 
RPM  Dołączył: 28.07.2010
Cytuj

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach