Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Otoczka to prawdopodobnie nie kwestia Wacoma, tylko Windowsa. Powyłączaj domyśle ustawienia dla tabletu w USTAWIENIA / URZĄDZENIA / PIÓRO i FUNKCJA WINDOWS INK.
Być może jest to rozwiązanie także dla pierwszego zapytania.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dexdorma310878, jesteś z tego ustrojstwa zadowolony? Pomijam te problemy, chodzi ogólnie o zadowolenie, gdy wszystko działa. Fajny ten sprzęt, czy prymitywny?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
tref, chciałbyś sobie potestować Intuosa (bez pro)?
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
tref napisał/a:
Fajny ten sprzęt, czy prymitywny?


Mam Intuosa Draw (bez pro) i dziś nie wyobrażam sobie bez niego obróbki zdjęć. Tablet im mniejszy, tym lepszy (wygodniejszy). Klawisze można w nim dowolnie dostosować (zaprogramować) do wybranych czynności przy pracy z fotoszopem, co jest wielce użyteczne. U mnie klawisze z lewej strony służą do powiększania i zmniejszania wielkości pędzla, z prawej jednym klawiszem wybieram Transformację, drugim otwieranie nowej warstwy przez kopiowanie aktywnej. Piórko to szybkie i precyzyjne narzędzie. Taki jakby długopis z mnóstwem innych funkcji. Myszką tak pracować po prostu się nie da.
Z czystym sumieniem polecam każdemu, kto obrabia zdjęcia. Ja jestem bardzo zadowolony. Owszem, można sobie sprawiać jakiś wypasiony sprzęt tego rodzaju, ale tak naprawdę do samej obróbki, o ile ktoś nie jest artystą-rysownikiem taki Intuos spokojnie wystarczy. I ma właśnie tę zaletę, że jest mały. Trudniej byłoby machać po dużej powierzchni, tutaj ręka pozostaje w jednej pozycji, a poruszamy jedynie trzymającą piórko garścią.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jeśli chodzi o obróbkę zdjęcia, to rzeczywiście też stawiam na tablet, ale do wywoływania już wolę myszkę. Jest precyzyjniejsza. W konkretnym pikselu mogę puścić klawisz myszy. Podnoszenie piórka zawsze wiąże się z przesunięciem go względem tabletu, więc puszczamy "click" w innym miejscu, niż planowane. Precyzja siada w tym przypadku.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Marooned napisał/a:
W konkretnym pikselu mogę puścić klawisz myszy


Możesz to rozwinąć?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żeby mu piksel wybuchł?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Penteusz, myszka ma opór o biurko. Mając kursor w ustalonej pozycji mogę kliknąć bądź puścić klik nie ruszając kursora. Z tabletem to prawie nierealne.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Marooned, przecież dla kursora na ekranie nie ma znaczenia, jakie narzędzie aktualnie trzymasz w ręku. Możesz przecież odłożyć na moment piórko i kliknąć myszką. To ma być ograniczenie tabletu?
A jeśli obrabiasz piksel po pikselu to musisz być diehardem i to nie z tej ziemi :-P
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Chyba się nie zrozumieliśmy.
Załóżmy, że wywołuję rawa i chcę przesunąć suwaczek na pozycję 17. Trafić tabletem jest dużo trudniej, bo jak "klikasz" i przeciągasz suwak, to w momencie puszczenia piórko trzymasz w powietrzu, więc puszczenie "klika" zazwyczaj porusza też piórko i okazuje się, że ustawiłeś 23, a nie 17 (tak, wiem, możesz wpisać z klawiatury - nie w tym rzecz w tym przykładzie).

Myszka się nie porusza przy puszczaniu klika, bo leży na biurku i korzystasz z tarcia myszki o blat.

O to mi chodzi. W tym sensie myszka jest precyzyjniejsza.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
plwk napisał/a:
Żeby mu piksel wybuchł?


Mnie wybuchł! Namierzyłem, kliknąłem, a on, ten drań, wziął i wybuchł! :shock:
Żeby nie było, że ściemniam, to poniżej przedstawiam dowód:


[ Dodano: 2017-11-30, 13:17 ]
Marooned, z przesuwaniem suwaczków jakoś nie mam takich problemów. Chyba przesadzasz lekko.
Myszką tak od razu w te "17" trafiasz bez pudła?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Przedstawiłem tylko moje odczucie. Tablet leży pod ręką, ale 99% pracy robię jednak myszką. Dopiero jeśli wchodzę w edycję obrazu, retusz, to odsuwam myszę i latam piórkiem. Tyle w temacie, co kto lubi rzecz jasna.

A co do wybuchających pikseli:

 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
A teraz zgodnie z regulaminem przetłumacz :evilsmile:

[ Dodano: 2017-11-30, 15:05 ]
Marooned napisał/a:
Tablet leży pod ręką, ale 99% pracy robię jednak myszką


To na cholerę Ci on? :-|
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Dobrze zbiera kurz.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Penteusz napisał/a:
tref napisał/a:
Fajny ten sprzęt, czy prymitywny?


Mam Intuosa Draw (bez pro) i dziś nie wyobrażam sobie bez niego obróbki zdjęć. Tablet im mniejszy, tym lepszy (wygodniejszy). Klawisze można w nim dowolnie dostosować (zaprogramować) do wybranych czynności przy pracy z fotoszopem, co jest wielce użyteczne. U mnie klawisze z lewej strony służą do powiększania i zmniejszania wielkości pędzla, z prawej jednym klawiszem wybieram Transformację, drugim otwieranie nowej warstwy przez kopiowanie aktywnej. Piórko to szybkie i precyzyjne narzędzie. Taki jakby długopis z mnóstwem innych funkcji. Myszką tak pracować po prostu się nie da.
Z czystym sumieniem polecam każdemu, kto obrabia zdjęcia.

Zgadzam się. ja mam Intuosa pro w wersji small, wersja M była dla mnie za duża - mimo posiadania monitora 27". Na początku ciężko się trochę przyzwyczaić do ruchów na tablecie, ale potem to bajka - zaznaczanie, korekta miejscowa :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach