juzer  Dołączył: 10 Kwi 2016
Superksiężyc 2017
Pamiętajcie, że jutro, czyli 3-go grudnia 2017 r., najlepiej (wg info) około 16:48, niektórzy będą mogli obserwować superksiężyc.
Raczej dla większości z nas będą słabe warunki do obserwacji z powodu zachmurzenia i słabych opadów śniegu.
Wg meteo to najlepiej widać będzie na Śląsku i trochę w centrum (mapka poniżej).
Księżyc będzie wschodził godzinę wcześniej - np. w Lublinie ok. 15:48, a jak wiadomo podczas wschodu księżyca efekty są najlepsze i Łysy ma optycznie największe rozmiary - już teraz nastawiajcie przypominacze w telefonach ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kiedyś popełniłem taki superksiężyc. :mrgreen:

 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Ja w 2015 ustrzeliłem nie dość, ze super, to jeszcze krwawy - wyjątkowo tamtej nocy nie było chmur nad moją osadą :-)

 
KasiaMagda
[Usunięty]
Marek, Apas, super :-B
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzięki. Tylko że mój "superksiężyc" to fotomontaż. :-) Zdjęcie wprawdzie wykonałem w dniu kiedy miał się pojawić superksiężyc. Wszedłem nawet w tym celu na Liwocz (562 m n.p.m.) i oczywiście niebo nie rozpogodziło się. Po powrocie do domu w akcie desperacji wstawiłem księżyc. Prawdę mówiąc trochę za duży ten księżyc. Średnica powinna być kilka razy mniejsza i miejsce w którym wschodzi też nie jest właściwe. Ale skoro miał to być superksiężyc... :mrgreen:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Nic nie szkodzi i tak się podoba :mrgreen:
U mnie zawsze księżyc w pełni świeci mi do okna, wczoraj było niebo pochmurne.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Marek napisał/a:
Tylko że mój "superksiężyc" to fotomontaż
, ej tam szczegóły, liczy się klimat :lol:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
KasiaMagda napisał/a:
U mnie zawsze księżyc w pełni świeci mi do okna, wczoraj było niebo pochmurne.

Z początku nie było dobrze, ale ok. 23 zrobiła się lampa :idea:
 
gawain74  Dołączył: 04 Cze 2011
Apas napisał/a:
Ja w 2015 ustrzeliłem nie dość, ze super, to jeszcze krwawy...

Zaćmienie było wtedy wyjątkowe. Ciężko było o 3 nad ranem wstać, ale warto było

Mój wczorajszy.
Planowałem uchwycić go tuż po zachodzie Słońca, ale chmury przeszkodziły, a później gdy się rozpogodziło Księżyc był zbyt jasny i wychodził prześwietlony. Szansą okazały się kolejne chmury, które tym razem nie całkowicie, lecz delikatnie go przysłoniły, osłabiając jego blask, aby ekspozycja była w miarę właściwa dla Księżyca i architektury.
IMGP4541-2 by Roman Szuster, on Flickr
 

nord65  Dołączył: 24 Sty 2017

04.12.2017 tair 3A 300/4,5 + konwerter x2
 
Darek M  Dołączył: 10 Lut 2018
To mój super księżyc ale z roku 2016.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach