modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
dybon napisał/a:
Ja w kieszeni noszę Samsunga ex-1.

To jest nas dwóch ;-)

Towarzyszy mi na wszelkich wypadach w górach i lasach oraz w innych sytuacjach gdzie zdjęcia robi się "przy okazji". Choć ostatnio coraz częściej wygrywa z nim telefon... :oops:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Małe, tanie, kompaktowe, z RAWami do kieszeni - lumia 1020.

X20 przejęty został przez Izę. Mnie w nim najbardziej podoba się wygląd. Upierdliwe są rawy Fuji dla starego CS5, ale dng converter załatwia sprawę.
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
A może coś z matrycą APS - polecam - Nikon coolpix A.
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
Generic, zapytam nieśmiało jak tam DS? ;-)
Wracając do tematu
Generic napisał/a:
nie większe niż MX+50/1.7

MX-a nie posiadam, ale mój NX3000 + 16-50 :evilsmile: jest mniejszy niż P30 + 50/2, choć do kieszeni się i tak średnio nadaje i czasem kusi jeszcze coś mniejszego, tylko po co :)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Acer, ledwo dycha o-)
Zaraz na początku chciałem lampę naprawić, ale poległem. Ostatnio okazało się, że przestał też wyzwalać ze stopki - choć wtedy, po złożeniu wyzwalał! Sprawdzałem specjalnie, przez sklejeniem pęknięć klejem cyjanoakrylowym... No i pomiar światła kłamie i jest jakiś rozjazd między ostrością na matówce a układem AF a matrycą...
Ale ogólnie no to działa o-)
Acer napisał/a:
mój NX3000 + 16-50 jest mniejszy niż P30 + 50/2

Ale to wygląda jak i w Nexach. Jakie tuby na przyklejone do paletek od ping-ponga.
tref napisał/a:
Małe, tanie, kompaktowe, z RAWami do kieszeni - lumia 1020.

Telefony powyżej 4" nie są kompaktowe o-P Z resztą nie trawie bez klawiatury
tref napisał/a:
X20 przejęty został przez Izę. Mnie w nim najbardziej podoba się wygląd

Wygląd przecież jest najważniejszy! Tzn zdjęć... ale to aparat robi zdjęcia! A nie, niby fotograf. E to ja skazany na porażkę jestem, kupię pralkę.
 

Robur  Dołączył: 12 Cze 2011
Sony DCS-RX100. Używkę (ver 1) wyrwałem za 500 PLN, i jest to najlepiej wydane 5 stów w moim życiu. Nowe wersje idą w kosmos, ale można poszukać nowych "jedynek" w rozsądnych pieniądzach.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Robur, za 500 to faktycznie okazja. Allegro nie zdradza zakończonch poniżej 700zł.
RX100 pod względem matrycy na prawdę nie mają konkurencji. Ale są takie... Sony o-)

[ Dodano: 2018-02-22, 14:47 ]
Trafił się s90 za 150zł to się okaże czy wystarczy taki kieszonkowy staruszek. Faktycznie tylne pokrętło za luźno chodzi i nie klika w dodatku o-\
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
eh no i chodzi mi po głowie taki kieszonkowiec i chodzi i nie mogę się zdecydować
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ricoh GRII. W obliczu premiery GRIII można go wyhaczyć za dobry piniądz nowy czy używany.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Rivelv, G9X Mk2 widziałem w MM za około 1200zł. Ale GR fajniejszy... ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
GR mnie kusi i pewnie skusi ale myslalem ze do kieszeni to jakis zooooom znajde jak wlasnie sony rx100 albo lumix TZ200. Ale jak to bywa budżet nie pozwala a jakie kolwiek testy są zarezerwowane dla gazetek albo portali typu "optyczne" :-)
No nic to mam nad cz6m sie zastanawiać przynajmniej
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A co zrobisz, jak Ci się zoom z kieszeni wysunie? ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Bede mial zdjecia wnetrza kieszeni :-)
Ale tak jak pisalem sprawa jest mocno do przemyśleń i takie uwagi dają jakies pojęcie. Trzeba przemyśleć najwyrazniej jak realizowany włącznik i jak trudno uruchomic aparat. Oraz czy nie lepszym byłby aparat typu WG50 czy Olympus TG5 - czy jakis inny "pancerniak"
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja osobiście , ostatnio coraz bardzie skłaniam się ku "fudżikowi" x10, 20 lub 30. U mnie decyduje celownik optyczny, bo nie lubię fotografować w pozycji zombi. A używane, idzie upolować w dobrych cenach.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
W X10 trochę szkoda, że w wizjerze nie ma absolutnie żadnych informacji, więc lepiej X20. X30 za to ma już wizjer elektroniczny. Niby lepiej bo dokładny podgląd, bez błędu paralaksy i różnicy pokrycia kadru. Ale zawsze jak zaglądałem w jakieś wizjery elektroniczne to czułem, że to nie to...
Nawet taki OM-D EM5 mk2 w jasny dzień mi jakoś lagował o-)
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Mam Fuji X20. Pierwsze zdjęcia robiłem mając nawyki z lustrzanki, ale przez paralaksę przestałem korzystać z wizjera.
Inne wady to:
- za mała pojemność akumulatorka
- mechaniczne gniazdo wężyka spustowego
- gwint statywowy nie jest w osi optycznej
obiektywu
Dwa ostatnie to dla korzystających ze statywu.

Proszę mnie źle nie zrozumieć, to jest fajny aparat pomimo tych wad.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Prędzej oddam K5II niż X30 :mrgreen:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
rychu, nie chcesz się wymienić na XP-30? :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Wodę uwielbiam ale butelkowaną, więc się nie przyda :-D
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jedna literka więcej, to musi być lepszy od X30 :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach