foto  Dołączył: 03 Maj 2013
idzi napisał/a:
Tak pomału myślę aby zakupić sobie to magiczne FF. W związku z tym mam pytanie czy wiadomo coś o następcy tego modelu i drugie pytanie czym zastąpić DFA 24-70 bo aż mi skóra cierpnie na myśl o wydaniu prawie 6 tyś za obiektyw tylko dlatego ,że Pentax stosuje głupią politykę wobec swoich klientów i zmówiła się z tamronem.


Jak zaczniesz fotografować K-1 to nie wiem czy będziesz chciał następcę chyba że do bardzo dynamicznych zdjęć. Jak dla mnie K-1 zaspokaja moje potrzeby w 95%
DFA 24-70 możesz spokojnie kupić za 5000 tylko trzeba trochę popracować nad sprzedawcą. ;-)
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Odradzam Sigmę 24-70 i Tamrona 28-75. Na 36 Mpx będziesz rozczarowany co oferują.
Tamron 24-70VC jest całkiem OK, to jest chyba to szkło co DFA 24-70
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jacek_Z napisał/a:
Tamron 24-70VC jest całkiem OK

Nie ma go z bagnetem K.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
foto napisał/a:
DFA 24-70 możesz spokojnie kupić za 5000 tylko trzeba trochę popracować nad sprzedawcą. ;-)

Rok temu kupiłem za 4000 w SRS microsystems a chyba kilka dni temu znów mieli go w podobnej cenie. Jak komuś się nie pali to warto przypilnować.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
foto napisał/a:
Jak zaczniesz fotografować K-1 to nie wiem czy będziesz chciał następcę chyba że do bardzo dynamicznych zdjęć. Jak dla mnie K-1 zaspokaja moje potrzeby w 95%
DFA 24-70 możesz spokojnie kupić za 5000 tylko trzeba trochę popracować nad sprzedawcą. ;-)

Czekam na następce licząc na spadek cen używanego sprzętu :mrgreen: Jeśli chodzi o "popracowanie" nad sprzedawcą to rozumiem ale i tak uważam ,że jesteśmy robieni jako konsumenci w konia. Tak czy siak kierunek k-1 obrany.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
plwk napisał/a:
Jacek_Z napisał/a:
Tamron 24-70VC jest całkiem OK

Nie ma go z bagnetem K.
Jest jako Pentax DFA 24-70 (o cenach sie nie wypowiadam, piszę o jakości)
Jeśli to to samo szkło to jest akceptowalny jakościowo (jak dla mnie - to subiektywne). Wspomniana Sigma i T 28-75 są słabe.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Tamron 28-75 nie jest wcale taki zły, trochę winiety łapie i wiertarka, ale obrazek z niego bardzo ładny.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Na 36 Mpx? Na brzegach? Mam w tej chwili oba Tamrony, 24-70 i 28-75, matrycę 36 Mpx, nie z K1, ale z Nikona D800. Wyjątkowo wiem co piszę ;) no chyba, że na K1 zachowują sie inaczej. Wątpię.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
foto napisał/a:
tylko trzeba trochę popracować nad sprzedawcą
Wystarczy ciemny loszek i kilka dni o chlebie i wodzie, czy trzeba się nastawiać na zrywanie paznokci, przypalanie i łamanie kości? :roll:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tamron 28-75/2.8 jest bardzo ok, może nie taka brzytwa na 2.8 jak fa 24-70/2.8 ale za te pieniądze rewelacja.
Największa różnica to praca pod sztuczne światło na korzyść pentaxa.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Generalnie DFA 24-70 wygrywa z Tamronem na szerokim kącie, w narożnikach wręcz go nokautując. Środek zakresu jest zbliżony (może nawet z niewielką przewagą Tamiego), a na długim końcu minimalną przewagę notuje Pentax. Praca pod światło, tak jak napisał FraZa. Generalnie Tami 28-75/2.8 to bardzo dobre szkło. Problemem jest jedynie rozrzut jakościowy egzemplarzy ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdzałeś może Sigmę 24-70?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Niestety nie, nawet w rękach jej nie miałem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Była ze mną w pokoju na PPD, ale nie pomyślałem ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Pentagram napisał/a:
foto napisał/a:
tylko trzeba trochę popracować nad sprzedawcą
Wystarczy ciemny loszek i kilka dni o chlebie i wodzie, czy trzeba się nastawiać na zrywanie paznokci, przypalanie i łamanie kości? :roll:


Wystarczy konstruktywna rozmowa ;-)
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
foto napisał/a:
Wystarczy konstruktywna rozmowa ;-)

Doprawdy?
A ileż to oni wytrzymują o chlebie i wzwodzie?
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
plwk napisał/a:
Sprawdzałeś może Sigmę 24-70?

Posiadam egzemplarz, tylko nie mogę się doczekać na testy z K1, sprzedawca twierdzi od tygodnia, że czeka na dostawę. :evil:

[ Dodano: 2017-12-15, 22:08 ]
arekzg napisał/a:
Doprawdy?
A ileż to oni wytrzymują o chlebie i wzwodzie?

To zależy czy użyjesz siły argumentu, argumentu siły.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Podpisuje sie pod opinie "stare 2.8 zoomy vs nowe'' tego dfa2470 mozna miec za 800funtow plus przesylka z srsmicrosystem uk po wpisaniu kodu promocyjnego - warto!!! jest to sklep ktory jest oficjalnym dystrybutorem min pentaxa na europe tzn nie jest to szara strefa handlu, lata temu kupilem tam limitedy i inne badziewia, wszystko bylo ok, nie tak jak w testach na optycznych!!!!! - ja mam 28-105 - zaluje ze kupilem wczesniej bo srs ma go teraz za 350funtow!!! Nic tylko brac....
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Mam pytanie odnośnie mikroregulacji AF w K1.
Otóż, posiadam jasny obiektyw stałoogniskowy ze stykami, jednak innej marki niż Pentax, który wykazuje dość znaczny FF.
Chciałem dokonać regulacji w body, jednak funkcja korekty tylko dla jednego obiektywu jest nieaktywna (podświetlona na szaro i nie można jej wybrać). Można dokonać regulacji tylko dla wszystkich obiektywów.
Tak z ciekawości sprawdziłem w K3 i tu funkcja korekty tylko dla jednego obiektywu jest dostępna.
Proszę o pomoc, czy coś źle robię?
Trochę dziwne by było, żeby niższy model miał większe możliwości od flagowca.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
_rado napisał/a:
Mam pytanie odnośnie mikroregulacji AF w K1.
Otóż, posiadam jasny obiektyw stałoogniskowy ze stykami, jednak innej marki niż Pentax, który wykazuje dość znaczny FF.
Chciałem dokonać regulacji w body, jednak funkcja korekty tylko dla jednego obiektywu jest nieaktywna (podświetlona na szaro i nie można jej wybrać). Można dokonać regulacji tylko dla wszystkich obiektywów.
Tak z ciekawości sprawdziłem w K3 i tu funkcja korekty tylko dla jednego obiektywu jest dostępna.
Proszę o pomoc, czy coś źle robię?
Trochę dziwne by było, żeby niższy model miał większe możliwości od flagowca.


Pewnie ten obiektyw nie ma procesora, który przekazywałby informacje o nim - model, nr seryjny czy inny identyfikator, na podstawie którego body może zapamiętać ten konkretny egzemplarz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach