Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
mrnobody1 napisał/a:
Wczoraj przyszedł do mnie naprawiony k 50 z tech-foto. Jestem lżejszy o 385 zł (z przesyłką) ale (prawdopodobnie) mam wszystkie tranzystory ;). Aparat działa, jest gwarancja i teraz szukać będzie nowego właściciela.


Ten sezon mam wyjątkowo przebojowy. Moje K-30 wreszcie wczoraj do mnie dotarło - kurier wiózł go do mnie pięć dni, powoli już się godziłem, że go nie zobaczę. Ale żeby była równowaga w przyrodzie, także wczoraj zepsuła mi się karta SD. Szczęśliwie była ona zdublowana w K-3. A już miałem zrezygnować z zapisu równoległego...
A K-30 nie będę sprzedawał, ma dożywocie :mrgreen:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
No i po półtora roku mnie też dopadło. Dzisiaj miałem swoje pierwsze zdjęcie typu "Ciemność. Widzę ciemność, ciemność widzę!" :-P
Najpierw pierwsze zupełnie czarne i kolejne w porządku. W drugiej serii, po krótkej przerwie, pierwsze niedoświetlone i kolejne OK. :-/
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
jak masz gwarancję to szybko wysyłaj złoma do naprawy.....
 
pawloox  Dołączył: 26 Wrz 2017
Mnie dopadło rok temu i to w sytuacji podbramkowej przy bardzo ważnych zdjęciach ale odblokowało się i stopniowo siadało aż do września tego roku gdzie musiałem robić tylko szkłami pełny manual (dobrze, że w zapasie miałem dwie k100d i nową k70). Dopiero teraz dorwałem czasu i trwało to dosłownie ponad godzinę. Wszystkim polecam bo to banalna czynność i szkoda przepłacać. Wyciągnąłem ruchomą część solenoidu (twardo siedziała) i przejechałem pilniczkiem (nie było żadnych rys). Włożyłem z powrotem na miejsce, założyłem obiektyw i oryginalny akumulator (wcześniej z nim wychodziły czarne foty i jechałem tylko na paluchach) sukces - działa.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
szkoda ze o tym nie wiedziałem wcześniej.......zaoszczędziłbym trochę kasy. Poza tym, zobaczymy jak długo bedzie działa ten aparat na "stiuningowanym" solenoidzie
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
pawloox napisał/a:
Wyciągnąłem ruchomą część solenoidu (twardo siedziała) i przejechałem pilniczkiem (nie było żadnych rys). Włożyłem z powrotem na miejsce, założyłem obiektyw i oryginalny akumulator (wcześniej z nim wychodziły czarne foty i jechałem tylko na paluchach) sukces - działa.

Fazowanie to środek połowiczny. Mi na "tuningowanym" udało się zrobić kilka tys klatek i problem powrócił. To samo założenie samej podkówki z napędu CD. Na tym forum kilku osobom po tuningowaniu problem powrócił. Powrocił również tym co wysyłali do serwisu. Nie przeczytałem aby u osób które wylutowały seneloid i zamontowały z starych aparatów niedoświetlał. To jest chyba jedyny pewny sposób. Może u kogoś i to zawiodło?
 
pawloox  Dołączył: 26 Wrz 2017
W sumie jak się dojdzie do wprawy to można co jakiś czas ponawiać naprawę. Z tego co sam zauważyłem to ta ruchoma część "U" zawiesza się i ostatecznie blokuje. Ot taki kaprys i złośliwość rzeczy martwych.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
No właśnie... po wyjątkowo bogatych przygodach trzeci serwis mi to naprawił i myślałem, że już będę miał spokój... niestety wczoraj, po niecałym tysiącu zdjęć, problem powrócił. Duża przykrość. Jedyna zaleta tej sytuacji, że aparat jest na gwarancji serwisowej, ale kolejna strata czasu jest nieunikniona :evil:
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Kuba Nowak - a gdzie go w końcu naprawiałes? bo jakos sie w końcu pogubiłem tam gdzie mój był naprawiany (tech-foto)?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Tak, tech-foto, ale mam nadzieję, że osobista znajomość serwisanta z moim aparatem szybko załatwi sprawę.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
nie no, ale jaja..........myślałem, ze juz po naprawie u nich problem zniknie bezpowrotnie.......dobrze, ze go sprzedałem........choc mam nadzieje, ze teraźniejszy użytkownik nie ma z nim problemu
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Znalazłem ciekawy tutorial naprawy. Choć w zasadzie trudno nazwać to naprawą
Wrzucam dla potomnych ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=dzGbyZHPknQ
 
tomit  Dołączył: 14 Cze 2007
Dołączam do klubu ściemniających K-30 :( Problem pojawił się po ok 16tys. przebiegu. Na enelopach w koszyku naświetla prawidłowo. Mam też K-50 czy spodziewać się podobnego problemu? Gwarancja minęła na oba. Nosiłem się z zamiarem zakupu K-1 ale niestety coraz częściej myślę o pożegnaniu Pentaxa i przesiadki na to czym focą wszyscy :P
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Kupuj co chcesz, najlepiej bezlusterkowca. Wolność i Solidarność! :mrgreen:
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Pewnie skończy się jakimś "fotograficznym" fonem. Good luck!
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tomit napisał/a:
Dołączam do klubu ściemniających K-30 :( Problem pojawił się po ok 16tys. przebiegu. Na enelopach w koszyku naświetla prawidłowo. Mam też K-50 czy spodziewać się podobnego problemu? Gwarancja minęła na oba.
Jeden mój kolega z Flickra, a konkretnie z Warszawy (zdaje się jest teżzarejestrowany na forum, ale nie uczestniczy), ma K-30, w którym oczywiście pojawił się ten problem. Zaniósł go do serwisu Tech-Foto, gdzie za 280 złotych naprawili wadę, dali pół roku gwarancji i przy okazji przeczyścili sprzęt.
tomit napisał/a:
Nosiłem się z zamiarem zakupu K-1 ale niestety coraz częściej myślę o pożegnaniu Pentaxa i przesiadki na to czym focą wszyscy :P
A czym focą wszyscy? :-)
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
Cytat
A czym focą wszyscy? :-)


Telefonami komórkowymi :mrgreen:
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Kytutr napisał/a:
ma K-30, w którym oczywiście pojawił się ten problem.


Nie no, bez przesady...
 
nimmid  Dołączył: 25 Cze 2006
Mój K30 również zaniemógł przy przebiegu 6600, tak jak niektórzy tutaj pisali wada ujawniła się po dłuższym przestoju aparatu. Ciekaw jestem jaka będzie żywotność wymienionego elementu, z tego co mówił serwisant to nie wkładają tam tego samego elektromagnesu co wyszedł fabrycznie i mają ponownych napraw. Pożyjemy, zobaczymy.
 
tomit  Dołączył: 14 Cze 2007
Czy w Krakowie znacie serwis który to naprawi?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach