PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
Kamera samochodowa Cytuj
Żona by chciała, a ja się nie znam. W ogóle nie wiem, które są w porządku, a które to zwykły szajs. Ma być dobra, nagrywać przy słabym oświetleniu itd. Cena gra rolę, ale nie główną. Jeśli ktoś ma to "obcykane", to proszę o pomoc.

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Popatrz na to, co oferuje sprzęt marki DOD, np. LS470W. Ceny są dość wysokie, ale jakość nagrań również.

darkduch  Dołączył: 29.06.2008
Ja, rodzina i znajomi korzystamy z mio, ogólnie chyba mio mivue 698 dual najlepiej się nam spisuje. ;-)

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
Dzięki. Zamówiłem mio 786. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
To ja się podłączę pod temat. Czy spotkał się ktoś kiedyś z rejestratorem do samochodu ale takim bardziej dyskretnym czyli mała nie rzucająca się w oczy kamerka na kabelku przypinana do rejestratora który może zostać gdzieś schowany?

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
Najmniej rzucające się w oczy są chyba te, które są w formie lusterka wstecznego.

ZbyszekB  Dołączył: 27.09.2010
Kerebron, niby tak ale ja takiego nie mogę zastosować bo mam lusterko które się automatycznie ściemnia. Z tego powodu nie posiada ono mechanizmu ręcznego przełączania na pozycję zapobiegającą oślepianiu.

Hermes  Dołączył: 04.02.2008
Trochę mniej ostentacyjnie wygląda smartfon z Yanosikiem w którym można uruchomić rejestrator obrazu. Minusem tego softu jest fakt, że Yanosik szatkuje pliki na minutowe fragmenty.

rafb  Dołączył: 01.06.2015
Jeśli szukasz mało rzucającej się w oczy kamerki polecę Viofo A119 v2. Jakość nagrań bardzo fajna. Ostatnio odkryłem jeden jej minus, mianowicie zakłóca trochę radio. Zamontowałem ją za lusterkiem, tak aby była jak najmniej widoczna. Niestety antena radia zamontowana jest zaraz nad nią. Na początku myślałem, że serwis coś schrzanił jak poprawiał głośnik, który się rozłączał i przez to radio zaczęło trzeszczeć. Okazało się jednak, że winna jest kamerka, którą montowałem w podobnym czasie. Jak ją wyłączę radio gra pięknie. Nie w każdych warunkach zakłócenia występują, ale momentami potrafią być uciążliwe.

Mimo wszystko kamerkę polecam. Szczególnie jeśli antenę masz montowaną nie przy przedniej szybie :-D

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Owiń ją w folię aluminiową ;-)

Mi też ktoś dawno temu polecał Viofo 119s, ale sam się zbieram, by w końcu coś wybrać. Już parę razy by się przydało, ale nie mam gdzie jej zamontować, a w sklepach z wycieraczkami nie mają dłuższych niż 70cm by czyściło szybę przed lusterkiem.

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
Marooned napisał/a:
Mi też ktoś dawno temu polecał Viofo 119s
Ja? :-P
Viofo 119s v2 mam i polecam z dodatkowym filtrem polaryzacyjnym i modułem GPS. Całość po zamontowaniu za lusterkiem jest praktycznie niezauważalna. Obraz z matrycy Sony Starvis nie do pobicia szczególnie w nocy.

Marooned napisał/a:
Owiń ją w folię aluminiową ;-)
Taki jest plan :evilsmile: A bardziej żeby jakoś przy podsufitce podziałać.
Kamery niestety już nie oddam, a i nie chce mi się szukać niczego innego bo na prawdę jest bardzo dyskretna.

Marooned napisał/a:
w sklepach z wycieraczkami nie mają dłuższych niż 70cm by czyściło szybę przed lusterkiem.
Czym Ty jeździsz?

Autobusem. :mrgreen:

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
rafb napisał/a:
Czym Ty jeździsz?
Francuz płodził ten twór zanim kamerki były modne.
Wycieraczki składają się do środka zostawiając miejsce na środku (niebieskie jajo) dokładnie tam, gdzie montuje się kamerki. Jest ponad 10cm luzu i z dołu i z góry (pomarańczowe kreski) by zamontować dłuższą wycieraczkę, ale póki co nie namierzyłem by takie coś było do kupienia. To by 80cm chyba musiało być, bo jest 60 obecnie.

No, taki klasyczny offtop ;)

Marooned, https://www.motochemia.pl...jlh0neheedbvu42
Jak by było mało to: https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1353456-pioro-wycieraczki-mammooth-120-mm
;-)
Jakiś dziwny ten auto. Kierowca bez kierownicy. :shock:

Też jeżdżę citroenem ale wycieraczki w berlingo na szczęście robili prawidłowo.

Skocz do: