matb  Dołączył: 02 Lis 2006
j** ten ambasador, nie ma co :-P
Dobrze, że nie trzeba w kodzie źródłowym oprogramowania aparatu grzebać. Choć może jednak trzeba? :roll:
 

bigjack  Dołączył: 22 Paź 2010
Fakt że czasem dużo nie brakuje aby trzeba było ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Plik trzeba wysłać ecmasem przez sendmail. Wtedy ominiesz potrójną zaporę ogniową i voila!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Takie mam wrażenie, że przeprowadzacie procedurę odpalania zdalnego rakiet Korei Pn. a nie wstawianie łobrozkow do galerii. :shock:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Boshe...

[ Dodano: 2017-12-22, 13:50 ]
Może naprawdę nagram poradnik. Jest gdzieś wątek jak nagrywać screen?
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Prawdę mówiąc to w ogóle nie wiem, czemu EXIF są obowiązkowe na tej stronie. Przecież Pentax chwali się, że współpracuje z obiektywami bardzo starymi, z małym kawałkiem blaszki w formie przejściówki praktycznie wszystkie obiektywy M42 działają, nie wspominając o bagnecie K. Ale tu, jak ktoś robi zdjęcie starszym obiektywem, to odpada. Zresztą, nie ma też mowy o wrzucaniu zeskanowanych zdjęć z analogów. A z drugiej strony, jeśli w ten sposób ktoś chciał chronić stronę przez zdjęciami np. ze smartfona czy lustrzanki innej firmy, to ten temat pokazuje dokładnie, jak obejść takie ograniczenie, wiec też większego sensu jak widać to nie ma.
A tylko zrażają do siebie użytkowników, którzy chcieli się pochwalić swoimi fotkami i z jakiegoś powodu niezależnego od siebie nie mogą. A kto wie, może akurat jakiś geniusz korzystający ze starych szkieł gdzieś tam czeka? :)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Jasne - str. 10.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Z Krakowa już dwóch mamy może dlatego odrzuca :evilsmile:
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Chłopaki, a może po prostu foty słabe podajecie? :evilsmile:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ech, wszystko tłumaczyć trzeba. Aparaty Pentaksa zapisują nie tylko w exifie informacje o korpusie i szkle. Zapisują też tzw. "exif człowieka", czyli weryfikują, czy ktoś jest Pentaksiarzem w głębi duszy, czy może w sercu ma totalnie NiC. Ot cała tajemnica, czemu zdjęcia niektórych osób nie chcą przejąć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No i zapisują jeszcze exif w reflektorach i spryskiwaczach.
Tam też trzeba by dokonać korekty exifa.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Dostałem kiedyś exifa, ale na szczęście mnie wyleczyli.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Tak to jest jak się po mieście włóczysz z sigmami.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
dexdorma310878 napisał/a:
gotowe zdjęcie miałem już z exifem, i wkleiłem na to zdjęcie surowe

Dlaczego oczekujesz, że coś zadziała, jeżeli postępujesz dokładnie odwrotnie niż mówi instrukcja?

Edit: chyba, że tylko nie umiesz pisać i miałeś na myśli co innego. Ma być: gotowe wklejasz na surowe.

Enzo, kerad :-B
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
dexdorma310878 napisał/a:
Niestety nie działa,

A pisałeś do Ricoh ? Ja np. w PS nie używam już funkcji "Save for web". I teraz wszystko hula. W skrajnych przypadkach metoda z wklejaniem zdjęcia gotowego na surowe też działa.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Może Ctrl+Shift+S? Czyli zapisz jako. Aż chyba sprawdzę.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
dexdorma310878 napisał/a:
To jak zapisujesz dla neta ?, jak nie przez save for web


Zwyczajnie. Ustawiam rozdzielczość 72, klikam " Save as", wybieram jpeg. Jak wybierałam "Save for web", to bez względu na to czy z metadanymi, czy bez, miałam bardzo często problemy. Nie potrafię wyjaśnić skąd mogło się to brać.

dexdorma310878 napisał/a:
pisalem tu jcachel@ricoh.pl nikt nie odpowiada

Przypomnij się parę razy. Czasem ludziom zdarza się coś przeoczyć, zapewnie nie tylko nas mają na głowie.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
Byłem na spotkaniu w Ricoh Polska i poruszyłem ten temat. Administrator strony miał to sprawdzić jak najszybciej ale widać nie zrobił tego... Poproszę o to przy najbliższej okazji raz jeszcze.
 
AngeloUiv  Dołączyła: 08 Mar 2013
Wcześniej nie mogłeś wysłać maila z informacją, że strona której jesteś przedstawicielem nie działa, że zajęło Ci to 6 miesięcy?
ŻE-NU-ŁA :!:
Pochwalić się sobą to wpadłeś, ale pomóc innym już nie możesz. Szczerze, to mi się już nie chce próbować wstawiać tam zdjęć. Za dużo z tym problemów, nie lubię być problemem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach