KasiaMagda
[Usunięty]
Bardzo mi się podoba ten obiektyw, głównie ze względu na zabawę maziajkami.
Znalazłam ofertę, która odpowiadałaby mi cenowo Cyclop 85 1.5 piszą, że jak Helios i obiektyw pochodzi z noktowizora.
Co o tym myśleć: Helios czy nie ???
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
KasiaMagda napisał/a:
Cyclop 85 1.5

Cyklop nie posiada przesłony, więc zabawa szybko stanie się nudna. ;-)

Tutaj dwa ostanie zdjęcia wykonane przymkniętym Heliosem 85/1.5. :roll:
 
KasiaMagda
[Usunięty]
ADestroyer, dzięki.
W pierwszym momencie się zapaliłam ale już też przemyślałam i porównałam zdjęcia Heliosa i Cyklopa w google i jednak nie, to samo.
No i brak przysłony, to faktycznie szkoda kasy.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
jancewicz napisał/a:


Cła nie płaciłem, skasowali mnie tylko za VAT (z tego co pamiętam to sto parę złotych). Nie wiedziałem, że jest jakaś nowsza wersja... Kupiłem wersję "starą" z gwintem m42. Płaciłem przez Paypal.


Troszkę się tego podatku obawiam, stówkę jeszcze można przełknąć ale...
W piątek zapłaciłem za przesyłkę z Chin o wartości 97zł (narzędzia Tools), skasowali mnie na 39zl z czego podatku coś ok 22zł.

Nie wiem, nie znam się na tym ale jeżeli z FR jest taki sam Podatek jak z CHin to wyjdzie znacznie więcej, być może optyka jest inaczej traktowana.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Za obiektywy nigdy nie płaciłem cła, tylko vat.

A reklama z początku lat dziewięćdziesiątych z przyśpiewką "Olej VAT - na tym jeździ świat" teraz ma inny wydźwięk...
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
fuen napisał/a:
Za obiektywy nigdy nie płaciłem cła, tylko vat.

A reklama z początku lat dziewięćdziesiątych z przyśpiewką "Olej VAT - na tym jeździ świat" teraz ma inny wydźwięk...


Ja pisałem właśnie o podatku, zresztą co to zmienia? Ja nigdy nie płaciłem nawet podatku, aż do piątku.
Załóżmy że kupię ten:
https://www.ebay.pl/itm/M...CYAAOSwuhFaJbrV
1272 zł z wysyłką, po doliczeniu podatku (nie wiem ile wynosi ale załóżmy że 23% bo tak by wychodziło z moich doświadczeń) to będzie 1272 + 292 = 1564zł
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ja nigdy nie płaciłem za szkła zamawiane z ali, z Japonii czy Gruzji - płaciłem.
Obliczenia prawidłowe pod warunkiem, że płacąc będziesz miał taki sam kurs. PayPal ma dość wysokie kursy (przykład na funcie - przy kursie na poziomie 4,73 oni kasowali po 5,02).
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Ciekawe ... "Na 1.5 miękki na 2.0 pokazuje pazur"
Wiem, że też potrafiły być lepsze i gorsze Heliosy.
Mój ostrzy od pełnej dziury, ale fakt że przy portrecie na FF głębia jest znikoma, ale w punkcie ostrzenia już żyleta...
Przygięty gwint... przy pancerności tego szkła, to musiał nieźle oberwać.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Są jeszcze 2 albo 3 sztuki z Polski w innych miejscach - http://www.notanio.pl/szukaj/HELIOS-40_1.5_85 - tylko trzeba włączyć wszystkie serwisy i jedna lista

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach