piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
[k3] jak zmienić tryb pracy body bez pokrętła?
witam,
mam problem z pokrętłem zmiany trybów (PASM), coś pękło i czeka mnie najpewniej wymiana, gdyż teraz się kręci ale aparat cały czas pozostaje w trybie M, z uwagi na zbliżający się wyjazd i brak czasu na odesłanie do serwisu czy istnieje jakaś możliwość (np. tryb serwisowy, gdzieś opcja ukryta w menu itp) aby zmienić tryb pracy aparatu na cokolwiek innego? najlepiej Av :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Może zostań na M?
Masz zielony przycisk to powinieneś sobie poradzić.

Koledze spadł kiedyś d200 z kilku metrów, oprócz pęknięć obudowy przestał mu działać światłomierz - i tak jeszcze trochę fuch nim zrobił...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
piot-rek napisał/a:
coś pękło
Jeżeli aparat upadł, uderzył i na pewno to wina mechanizmu pokrętła - to faktycznie nie pozostaje nic innego niż proponowany przez opiszona Hyper Manual. W menu są nawet ustawienia od tego: czy ma przywracać linię programu, czy korygować tylko czas albo tylko przysłonę.
W przeciwnym razie jeszcze bym spróbował "sposobów Taty Świnki" tj. wyłączyć-włączyć-wyjąć aku-odpiąć obiektyw itp.
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
mam to! dzięki za rady, zielony przycisk to jest to, można go tak zaprogramować że mam swój program :-) tak to jest jak się go wcześniej nie używa i nie bardzo ma się wiedzę po co on tam jest ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
piot-rek, zielony przycisk ma wiele fajnych funkcji. W K20D np. "OK" plus przednia rolka zmienia mi ISO, zaś "OK" plus "zielony" resetuje do Auto-ISO. Często z tego korzystam. Jest jeszcze parę innych miejsc, gdzie "zielonym" łatwo przywraca się automatykę albo ustawienia domyślne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach