RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Pora zacząć plotki - Pentax K-3 III
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a może powinien się nazywać K-3^3 (nie umiem zrobić tu indeksu górnego) :)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Rivelv napisał/a:
a może powinien się nazywać K-3^3 (nie umiem zrobić tu indeksu górnego) :)

K-9?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Apas napisał/a:
K-9?

Ja wolałbym K-2 ! ;-)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
co do plotek :) czy jest coś co może nas zaskoczyć ?? co może się wydarzyć matryca pewnie ta sama co w KP z podkręceniem, AF sprawność kwestia programowania i nie wiadomo jak będzie współpracował z obiektywami Sigma, lepszy procesor, to co może zaskoczyć to ergonomia body a la K-1 i w tym kierunku chyba będzie ukłon.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
unbreakable napisał/a:
co do plotek :) czy jest coś co może nas zaskoczyć ?? co może się wydarzyć matryca pewnie ta sama co w KP z podkręceniem, AF sprawność kwestia programowania i nie wiadomo jak będzie współpracował z obiektywami Sigma, lepszy procesor, to co może zaskoczyć to ergonomia body a la K-1 i w tym kierunku chyba będzie ukłon.

Cały moduł AF może być z K-1 plus może jakieś usprawnienia algorytmów. Co do matrycy - biorąc pod uwagę plotkowaną premierę K-3III na końcówkę roku, to na rynku może sie pojawić coś nowego, co zostanie zaimplementowane, oferując lepsze parametry przy tej samej rozdizelczosci, albo nieco wyższą rozdzielczość (jakiegoś wielkiego skoku się nie spodziewam). Może pojawią się filmy 4K, które staja sie już standardem w lustrzankach i generalnie lepszy tryb filmowy. Szybsz/dłuższa seria? Być może trzeci kółko nastaw i rzeczywiście design zbliżony do K-1, wliczając w to montowanie wyswietlacza...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Moje plotki mię mówią, że moduł AF, to może być zupełnie nowa konstrukcja - przydałoby się. 8-)

4K? - I couldn't care less, ale wiem, że niektórym się przyda, więc niech sobie będzie. :-P

Szybszy i większy bufor - o, to, to! I jeszcze silent shutter.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Kerebron napisał/a:
Moje plotki mię mówią, że moduł AF, to może być zupełnie nowa konstrukcja - przydałoby się. 8-)

Wsadzając rozwiazanie z K-1 i tak 'pójdą do przodu' a tradycyjne 'usprawnienie algorytmów', jak to u Pentaksa - będzie 'truskawka na torcie' :-)
Kerebron napisał/a:

4K? - I couldn't care less, ale wiem, że niektórym się przyda, więc niech sobie będzie. :-P

4K to standard w topowych konstrukcjach konkurencji - a K-3 to wszak topowy APS-C Pentaksa. Trza by to mieć choćby dla takiej głupoty, jak marketing. Co do przydatności... Dla mnie tryb filmowania u Pantaksa to na dziś rzecz nieużyteczna z kilku przyczyn. Jednak często poza aparatem i szkłami do niego mam w plecaku kamerę Panasonika, którą kręce jeśli potrzeba w 4K w celu produkcji ujęć FHD w wysokiej jakości (kompresowne 4K o przepływności 100 - 150 MiB transkoduję do bezstratnego FHD, które montuję, koloruję etc, by na koniec wyrenderować kompresowany plik wynikowy 1080p w wysokiej jakości). Jeśli puszka Pentaksa miałą by użyteczny tryb 4K o przepływności tych 100MiB - to ja mam mniej do noszenia gdy sytuacja jest zdjeciowo-filmowa :-)
Kerebron napisał/a:

Szybszy i większy bufor - o, to, to! I jeszcze silent shutter.

Bardziej by sie chyba przydał w następcy K-1, ale jak dodadzą co nieco w K-3III, to wszak nikt płakać nie bedzie - zwłaszcza, jeśi AF śledzący poprawią :-)
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Można poprzeglądać patenty i próbować zgadnąć, co mają "dla zasady", a co mogą wykorzystać.
Mają np. patent na ruchomą bardziej matryce, która ma pozwolić na coś a'la tilt-shift na dowolnym obiektywie (patent z 2017r, więc kto wie).
Mają też patent na półprzepuszczalne lustro - podobne rozwiązanie do tego, co robiło Sony, tylko pewnie trochę inaczej. Mogli by wtedy zrobić AF z szybkością lustrzanki i celnością bezluster - bez FF/BF lub z automatyczną kalibracją szkła. Pentaxa nie stać na wypuszczenie systemu bezlusterkowca, bo nie mają pewnie pieniędzy na wypuszczenie pełnego zestawu szkieł, ale jak by wypuścili coś, co łączy większość zalet obu światów... No, a prawdzie nie zmniejszą rozmiaru, jak to ponoć bezlusterkowce robią, ale to IMHO i tak przereklamowane.
Mają też jakiś patent na jakieś odszumianie w locie - jeśli dobrze rozumiem, to coś a'la odejmowanie darków również przy krótkich czasach naświetlania już na poziomie samego czytania matrycy, co ponoć ma pozwolić znacznie podnieść czułość matryc (jak by KP miał ją kiepską...)
Do tego patent na jakiś cyfrowy viewdfinder w lustrzance, cokolwiek miało by to znaczyć. Może to coś, co można by połączyć z półprzepuszczalnym lustrem?

Ale prawda jest też taka, że Ricoh, jak każda inna firma, pracuje nad 1001 sprawami, zgłasza sporo patentów, z tego 95% pewnie nigdy nigdzie nie zostanie wykorzystanych lub są zgłaszane na wszelki wypadek, żeby konkurencji utrudnić rozwój.


Oczywiście do tego powinni dodać 4k, jak już pisaliście, lepszy AF..., mi by się też spory bufor przydał i szybkostrzelność... Choć i tak brakuje mi przede wszystkim długiego, w miarę przenośnego zoomu. Coś a'la sigma 300-800 o rozmiarze 150-450 (i najlepiej cenie 18-55 ;) )

 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Ja jestem bardziej za fotografowaniem niż za filmowaniem a Pentax lepiej wychodzi to pierwsze niż te drugie dla mnie 4K zbędny dodatek. Co do matrycy Pentax tyle może na co Sony pozwoli, jeżeli chodzi o samo matrycę reszta dla programistów. Na pewno usprawnienia są potrzebne z resztą dużo czasu upłynęło od premiery K3II, KP to taka przejściówka na K3III. Bycie flagowcem zobowiązuje mam nadzieję że nas zaskoczą.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Ten post nie powinien mieć w nazwie "plotki" tylko "koncert życzeń" ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
A w tym roku słyszałem, że linia jednocyfrowa w APS-C nie będzie już rozwijana i K-3 nie będzie miał bezpośredniego następcy... ;-)
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
fuen napisał/a:
A w tym roku słyszałem, że linia jednocyfrowa w APS-C nie będzie już rozwijana i K-3 nie będzie miał bezpośredniego następcy... ;-)
To pewnie prawda w tym sensie, że następca K3 nie będzie się nazywał K3, K2, K1 itp. tylko pewnie dostanie jakąś literkę, jak KP. Ale numeracja jest mało istotna, mi to wisi, czy on się będzie nazywał K3 III, K 3.141592 czy też K-wka poranna. Byle był dobrym sprzętem :)

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
K-π ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach