ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
r4dzik napisał/a:
Jak ma się to ww. Pentaxów obiektyw Sigma 17-70 mm F2.8-4 DC MACRO HSM Contemporary,
Nie mam bezpośredniego porównania ale mam 18-135 i miałem 17-70 w systemie Minolta/Sony i uważam że ta Sigma jest całkiem niezła. Posiadając ją w Pentaxie nie czułbym potrzeby zmiany na 18-135.
 
juzer  Dołączył: 10 Kwi 2016
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Ja mam tę Sigmę 17-70 C i rozważam zmianę na 16-85 Pentaxa.
Po pierwsze nie podobają mi się zdjęcia z Sigmy. Jakieś takie nijakie są. Chociaż wrażenie może być stąd, że zamiennie z Sigmą są limitedy...

Druga sprawa - robię często zdjęcia w trudnych warunkach - błoto, mżawka. Używam wtedy WR kita.
Wolałbym mieć jedno szkło uszczelniane i nie zmieniać zoomów bez potrzeby.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
tomekz napisał/a:
Po pierwsze nie podobają mi się zdjęcia z Sigmy. Jakieś takie nijakie są.

A na czym ta nijakość polega? ;-)
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Subiektywne odczucie braku dynamiki kolorów i miękkości zdjęcia.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Też mam rzeczoną Sigmę. Jak ją kupiłem, to porównywałem na 35 mm z Limitedem 35 Macro. Zdjęcia z Limiteda faktycznie bardziej nasycone i ostrzejsze, ale S nie miała się czego wstydzić. Też czasem myślę o zmianie na P 16-85 ( zakres i uszczelnienia)...
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
apemantus napisał/a:
Też czasem myślę o zmianie na P 16-85 ( zakres i uszczelnienia)

Też chodzi mi coraz częściej po głowie 16-85, fajnie byłoby mieć krótkie tele (powiedzmy) z 16 na początku. Z reguły nie wierzę w testy, jednak jedyne którym w miarę ufam, na Photozone, bardzo pochlebnie wyrażają się o nim.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
A ja zamówiłem dzisiaj :-)
Sigma, DA 16-45 i WR kit wkrótce dostępne będą na Alle :evilsmile:
Z trzech szkieł zrobi się jedno. Porządek w torbie wzrośnie.

Do portretu mam Limiteda, więc światła na długim końcu mi nie szkoda. Uszczelnień potrzebuję. I szerokiego kąta. Więc powinno być ok.

 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Ech , ja też bym potrzebował "szerokiego konta" !
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
:evilsmile:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
apemantus napisał/a:
Ech , ja też bym potrzebował "szerokiego konta" !

A ja jeszcze "głębokiej kieszeni" ewentualnie 8-)
A na poważnie, to miałem wielką chętkę na 16-85 w tegorocznej edycji "grupowej". Potrzeby mam takie same, szeroko-tele-kit w trudne warunki o przyzwoitej jakości. Odpuściłem, podejdę za rok - tymczasowo postanowiłem wreszcie zająć się fotami tym co mam [18-135] a nie zmieniać dla zmiany :-P
 
ssymons  Dołączył: 15 Cze 2016
tomekz napisał/a:
A ja zamówiłem dzisiaj :-)
Sigma, DA 16-45 i WR kit wkrótce dostępne będą na Alle :evilsmile:
Z trzech szkieł zrobi się jedno. Porządek w torbie wzrośnie.

Do portretu mam Limiteda, więc światła na długim końcu mi nie szkoda. Uszczelnień potrzebuję. I szerokiego kąta. Więc powinno być ok.


Robiłeś już pierwsze testy? Jak się sprawuje Twój egzemplarz?
Ja pierwszy zamówiłem w połowie grudnia i jeszcze przed świętami oddałem z powodu opisywanej wady optycznej, lewa strona kadru nieostra.
Drugi dotarł kilka dni temu, zdecydowanie lepszy, choć widać delikatną słabość w prawym górnym rogu. Mam jeszcze jakiś tydzień na kolejne testy. Nie chcę później żyć ze świadomością nie w pełni zadowolenia z nie tak taniego zakupu.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no wiec własnie odebrałem po drobnych przygodach ze sklepem - ale udało się.
wrażenie pierwsze 16-85 jest większy niż 18-135 -
niby do przewidzenia ale dopiero jak położysz oba na stole :



albo przypniesz do aparatu :



jest co porównać.

również dekielek (co za tym idzie filtry na przyszłość)
te 10 mm różnicy na średnicy (18-135 ma fi=62mm a 16-18 ma fi=72mm) robi wrażenie i różnice

to co było najistotniejsze to różnica między 16 a 18 mm w ogniskowej więc
tu przykład.
16mm

i link do dużego zdjęcia DUZE
18mm

i link do dużego zdjęcia DUZE

w tej chwili to tyle.
zdjęcia to jpg prosto z aparatu beż żadnej korekty czy obróbki.

muszę pokombinować jeszcze najwyraźniej wyczyścić matrycę i pomyśleć co by się nadało na testy.
jak by ktoś chciał obejrzeć pozostałe są TUTAJ

aha i poszczególne wartości ogniskowej próbowałem na obu obiektywach ustawiając to co jest na nich czyli 16 lub 18 mm jako najmniejszy
a następnie: 24, 35, 50, - te są na obu później chyba maks czyli 85 albo 135mm

może jutro uda mi się zrobić jakieś ciekawsze testy.

Jak by ktoś miał jakieś uwagi lub spostrzeżenia - chętnie wysłucham. :)
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
ssymons napisał/a:
tomekz napisał/a:
A ja zamówiłem dzisiaj :-)
Sigma, DA 16-45 i WR kit wkrótce dostępne będą na Alle :evilsmile:


Robiłeś już pierwsze testy? Jak się sprawuje Twój egzemplarz?


Testów w sensie testów nie robiłem ;-) Robiłem zdjęcia... do albumu rodzinnego.



Dla mnie praca z tym obiektywem, to jak powrót do korzeni. Przez lata używałem DA16-45 jako podstawowego szkła i brakowało mi tych 16mm.
Jestem zadowolony.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Jak działa QSF w tych obiektywach z DC? Z tego co widzę pierścień ostrości nie kręci się podczas pracy AF. Czy pierścień ostrości jest mechanicznie połączony z AFem czy jest taki focus-by-wire jak w 18-50/4-5,6 WR RE, że kręci się pierścieniem, a dopiero on przekazuje informacje do silnika DC, aby przestawić ostrość?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W 16-85 i 18-135 pierścień jest połączony mechanicznie z silnikiem, ale jak zauważyłeś nie obraca się w czasie pracy AF. Można więc trzymać za niego cały czas i w razie potrzeby przeostrzyć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach