eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
Petri 135/3.5 Nie przymyka się przysłona
Witam
Zakupiłem używany manualny obiektyw PETRI 135/3,5 i przy próbie pracy w trybie M nie działa mi przymykanie przysłony przy próbie pomiaru zielonym guzikiem. Mam K-5 i K-5II w obydwu aparatach to samo , inne obiektywy np. Agfa 28/2,8 czy Pentax M 50/1,7 działaja bez zarzutu.
Na sucho obiektyw się przymyka, zarówno pierścieniem jak i bolcem.
Czy coś trzeba zwierać , czy jakiś inny problem może być.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może jest odgięty popychaczy przysłony.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
O ile pamiętam, Petri ma oksydowany bagnet, czyli nie ma zwarcia styków i korpus nie wie, iż jest podpięty obiektyw.
Kiedyś o podpięciu korpus wiedział poprzez dźwignię mechanicznego przeniesienia wartości przysłony, niestety, bagnet w korpusie masz już z owej dźwigni wykastrowany.
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
Nabyłem właśnie Revuenona 55/1,2 i ze smutkiem stwierdziłem, że też nie działa popychacz przysłony, na "sucho" wsio gra , ale po założeniu do body K-5 dalej nic, nawet z pierścieniem pośrednim mechanizm body nie domyka dziury ;((... ktoś wie, co z tym można zdziałać ?! ... wydaje mi się, że sam popychacz w obiektywie jest krótszy o ok. 1mm niż w szkłach "działających"... hmmm ... cza pokombinować ;))
 
eagle70  Dołączył: 06 Paź 2015
Grzechotnik napisał/a:
O ile pamiętam, Petri ma oksydowany bagnet, czyli nie ma zwarcia styków i korpus nie wie, iż jest podpięty obiektyw.
Kiedyś o podpięciu korpus wiedział poprzez dźwignię mechanicznego przeniesienia wartości przysłony, niestety, bagnet w korpusie masz już z owej dźwigni wykastrowany.


Dzięki za podpowiedź , dokładnie to było przyczyną , podłożyłem kawałek folii alu i się przymyka , działa zielony przycisk :)
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
dispar, a poustawiałeś w MENU: użycie pierścienia przysłon dozwolone. Pomiar czarodziejskim "zielonym przyciskiem" i dopiero pstryk. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach