rmk  Dołączył: 08.11.2015
Jak najlepsze jpg-i z puszki. Cytuj
Wrzuciłem temat na forum bezluster, wrzucę i tutaj.

Potrzebuję aparatu z jak najlepszymi jpg-ami w cenie do 6000zł, z wifi i maskymalnie dwoma obiektywami pokrywającymi zakres +- 16-80 dla APS-C. W uzupełnieniu dodając, że cenię zasadę słabsze body, lepsze szkło.

Siostra poprosiła mnie o pomoc w temacie zakupu aparatu więc ja zwracam się z prośbą do Was.

O ile nie miałbym większych problemów ze znalezieniem jej odpowiedniego sprzętu jeśli chodziłoby o lustrzanki i szkła do nich dedykowane o tyle jeśli chodzi o coś mniejszego jestem zielony w temacie dlatego piszę.

Ma Iphona 8 i nie przyjmuje do wiadomości, że bez nauki nie będzie robić lepszych fot niż ten tel, ale się uparła i o co zrobić. Piszę pół żartem, pół serio ale tak to mniej więcej wygląda. Przechodząc do konkretów, szukam i liczę na poradę w temacie i założeniach, które wypunktuję poniżej.

- budżet w granicach 6000zł
- jak najlepszy obrazek z puszki, raw-y znając życie nie będą w użyciu w ogóle
- max. dwa obiektywy, w założeniu jeden spacerzoom i jasna stałka do portretu (marzy jej się "rozmycie")
- zdjęcia typowo rodzinne i "instagramowe", jeśli tak wyrazić mogę to co pstryka obecnie.
- możliwość nagrania przyzwoitego filmiku, siostra prowadzi bloga
- wifi

To chyba tyle jeśli chodzi o główne wymagania.

Samemu rozglądając się w temacie stawiam na OM-D E-M10 Mark II lub Fuji X-T10 czyli prawdopodobnie najrozsądniejszy wybór do powyższych zastosowań. Większy problem mam ze szkłami, które miałby jej zestawić. O ile aparat ma być nowy o tyle szkła mogą być używane, choć lepiej gdyby były ze sklepowej półki.
E-M10 II + 12-42 PRO ?
X-T10 + 35 1.4 +?

Zestaw dla siostry, raw-ów nie ogarnia i nie będzie się nimi bawić. Im mniejszy aparat tym lepiej.

Ktoś, coś?

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
rmk napisał/a:
Ma Iphona 8 i nie przyjmuje do wiadomości, że bez nauki nie będzie robić lepszych fot niż ten tel, ale się uparła i o co zrobić.
Hmm... a może po prostu upgrade'ować Iphona?

fuen  Dołączył: 13.11.2012
X-T10 + XF18-55 (na opcję z XF16-55 zbyt mały budżet). X-T10 jest podobne ergonomią do x-e2, który mnie tak irytował, że zostałem z x-m ;-)

Upgrade Iphona to też jest myśl. Porozmawiam z nią o tym.

To co zaproponowałeś fuen brzmi sensownie. Muszę w jakimś sklepie sam pomacać taki zestaw i porównać go do E-M10 II + 12-42 PRO bo ten zestaw siostra miała wczoraj w rękach i powiedziała, że jest ok. Wagowo, rozmiarowo i wygląd też ok ;-)

fuen  Dołączył: 13.11.2012
Olek jest bardziej przyjazny lajkonikom, jeśli sister nie pała miłością do manualnych klamotów, to z OM będzie bardziej zadowolona. Chyba...

rider_85  Dołączył: 10.12.2015
Jeśli Twoja siora nie bardzo chce się bawić aparatem, to nawet nie myśl o dwóch obiektywach dla niej, bo ją trafi szlak ;-) . Jeden o dużej ogniskowej jej wystarczy, bo i tak jakość będzie lepsza niż z Iphona.

Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
a może coś w stylu Olympusa Tough ?

nie trzeba się o nic martwić poza naładowaniem baterii, jak zamoknie to mu nic nie zrobi a najnowszy ma RAWy - wiec i pobawić się da

Dzięki za podpowiedzi. Stanęło na używce XT10 + XF35 1.4. Tylko jedna stałka, tak żeby zaczęła ogarniać temat. Teraz albo jej się spodoba albo nie. Jeśli zwycięży druga opcja wtedy ja będę miał się czym bawić ;) Do kompletu dostała kilka książek o fotografii i niech się dzieje wola nieba :mrgreen:

TM_Mich  Dołączył: 08.09.2009
Rivelv napisał/a:
a może coś w stylu Olympusa Tough ?
...

Mam TG 830 - nie polecam.

Skocz do: