wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Jeśli jak ja szukacie KP we Wrocławiu to można sobie pomacać w jednym ze sklepów Magnolii :)
Z standardowo zakręconym gripem sam chwyt jest dużo mniej wygodny od k3, niestety nie mogłem sprawdzić z głębszym.
Z Samyangiem 8mm (najcięższy jaki miałem przy sobie) da się go jednak sensownie trzymać jedną ręką. Robiąc zdjęcia i trzymając za szkło to już całkiem bez problemu.
Potrzebne kółka i przyciski w zasięgu palcy i dość intuicyjnie rozmieszczone.
Jedynie przeszkadza mi mocowanie paska trochę ale może muszę się przyzwyczaić.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Sprawdziłem KP z Limitedami 40-tką i 70-tką, oraz z Sigmą 30/1,4 Art. Z tą ostatnią bardzo szybko ostrzy, z pozostałymi też jest nieźle. Aczkolwiek wciąż mam wrażenie, że coś tref sobie poprzestawiał w aparacie (bo to jego egzemplarz aparatu był).
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Enzo napisał/a:
lubię jak mi się aparat klei do ręki


Gumy starych Nikonów lubiły się kleić. I starych obiektywów Sigmy. Chyba nie masz wyjścia ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Enzo napisał/a:
. Aczkolwiek wciąż mam wrażenie, że coś tref sobie poprzestawiał w aparacie (bo to jego egzemplarz aparatu był).
znaczy, ze przyspieszyłem czy zwolniłem AF?

Nic nie robiłem, ale lepiej wiedzieć, czy ma się destrukcyjne czy zbawienne działanie, nawet jeśli jest pozorne :)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tref napisał/a:
znaczy, ze przyspieszyłem czy zwolniłem AF?

Nie podoba mi się to doostrzanie. W ustawieniach AF trzeba by sprawdzić czy nie da się tego wyeliminować.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Enzo, a w jakim trybie był AF bo w trybie af-c zawsze będzie doostrzał.
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Czy Tamron 17-50 AF 2.8 IF XR Di II będzie spokojnie współpracowała z KP ?
po podpięciu starego kita z k200 do nowej puszki okazało się że zdjęcia są strasznie mydlane (wyrosły mi chyba jakieś grzybki pomiędzy ostatnimi soczewkami :shock: )

Z krótkich obserwacji:
- z trzech gripów średni mi najbardziej pasuje aczkolwiek i tak jest mniej wygodny niż choćby k200d (największy ma pewniejszy uchwyt ale jego konstrukcja sprawia że nie mam co zrobić z małym palcem, który opiera się o wystający kant)
+ przeskok w jakości zdjęć z k200d jest gigantyczny i powalił mnie na kolana... (to o tyle niebezpieczne że jasno teraz widzę które moje obiektywy są coś warte a które trzeba wymienić :P)
- przycisk wyzwalania migawki jest w innym miejscu (na korpusie a nie gripie) muszę się przyzwyczaić bo jest to dla mnie jeszcze nienaturalne
- brak górnego wyświetlacza jest upierdliwy
+ czuć w ręku że jest solidnie zbudowany
+ nie korzystając z wyświetlacza ilość zdjęć jakie można zrobić na jednej baterii w zupełności mi wystarcza.
+ AF działa co jest miłe :)
- wkurza mnie jeszcze kilka upierdliwych rzeczy w sterowaniu co pewnie da się zmienić ale muszę wyczytać o tym w instrukcji...
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Z tego wszystkiego, co przeczytalem, ze chyba lepiej bedzie, jak kupie K3II a nie KP.
Mam mozliwosc kupna K3II za jakies 1900zl, a KP za 2300zl, oczywiscie uzywka....
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
za tą cenę to ja bym sobie sprawil KP i potestował :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ooo ! PiotrB. !. Miło, ze jednak znowu się pojawiasz. :-) Pzdr.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mialem inne priorytety zakupowe... :-P i tez kosztowne.....
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no cóż mógłbym stwierdzić że też - ale jakoś tak wyszło - że chyba nic konkretnie ważnego nie było :) ale nic to po prostu oszczędzam na inne rzeczy :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB., bierz KP. Bierz KP!
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to mam metlik w glowie... Po Nowym Roku, pojde do sklepu i pomacam.....bo wazna jest tez wygoda trzymania, a z opisow powyzej, wyglada na to, ze nie za bardzo..... :-/ A poza tym, z K20 to i tak bedzie skok jakosciowy. Znalazlem oferte za ta cene (1900) K3II z gripem dwoma akku.... ale ok pomacam i zobaczymy..

 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
PiotrB. napisał/a:
pojde do sklepu i pomacam.....bo wazna jest tez wygoda trzymania, a z opisow powyzej, wyglada na to, ze nie za bardzo..... :-/
Ja byłem w sklepie, pomacałem i nie kupiłem. :roll: Czekam na następcę K-3II.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
ooo? Dlaczego, co Ciebie zniechecilo?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Kształt uchwytu i rozmieszczenie przycisków i pokręteł. Generalnie ergonomia. We wszystkich wersjach K-5 i K3 a nawet w K-1 jest świetnie, w KP słabo. :-|
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No wlasnie, tego sie obawialem....dzieki za opinie....Ale, zeby byc na 100%, pomacam....
Rivelv, ja to mam wydatki zawodowe... noze, a one potrafia kosztowac, nawet tyle co aparat..... :mrgreen: :-P
A swoja droga kolekcja aparatow, mam komplet 645 prawie nowki, oczywiscie bez D, 67, brakuje mi ostatniego modelu, ale to juz kwestia czasu...
Tak ze, musze dorobic nowa polke.......
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
PiotrB. napisał/a:
No wlasnie, tego sie obawialem....dzieki za opinie....Ale, zeby byc na 100%, pomacam....
Pomacać musisz koniecznie bo każda opinia jest subiektywna. Ja gdybym nie miała długich i ciężkich szkieł to może bym się zdecydował, może ... :roll:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ergonomia KP jest genialna, zwłaszcza gdy ktoś miał przerwę od korpusów cyfrowych. Przejście z K-3 na KP pod kątem wygody obsługi zajęło mi 2 dni.

Uchwyt... Kwestia indywidualna. Bez dolnego gripa naprawdę można używać tego korpusu z dużymi szkłami. Z dolnym gripem będzie dużo wygodniej. I na pewno dużo lżej niż z K-1.

Pewnie, ze najlepszy jest duży korpus z dużym gripem. Ale to ciężkie i nieporęczne. Przewagą KP jest mały gabaryt i super małe szkła. Dużo lepiej niż K-5 i K-3, a matryca dużo lepsza.

Dowodem wygody jest dla mnie to, ze nawet paska nie podłączyłem do korpusu. Noszę w dłoni choćby z 24-70 czy 70-200/2.8 i żyje, znaczy robię zdjęcia.

Jeśli można było używać contaxa G1 z małymi szkłami, to i KP z naleśnikami jest podręcznym sprzęcikiem.

[ Dodano: 2017-12-30, 14:44 ]
ZbyszekB napisał/a:
Ja gdybym nie miała długich i ciężkich szkieł to może bym się zdecydował, może ... :roll:
z dużymi szkłami aparat się trzyma za obiektyw, a korpus tylko obsługuje. Nie wyobrażam sobie trzymać K-1 z 70-200 tylko za korpus, bo dźwignia urwie nadgarstek. Po to fotograf praworęczny ma lewą rękę, żeby trzymać nią obiektyw :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach