rey  Dołączył: 12 Paź 2009
[lampa] AF-540 FGZ - naprawa.
Nie mogę się doszukać - jak dobrać się do wnętrza palnika? Konkretnie chciałbym spróbować naprawić zapadki od pochylenia palnika góra-gół, nie potrafię zdemontować tych gumowych elementów. Przesuwa się prawie bez oporu przy poszczególnych kątach.
W jaki sposób odczytywana jest informacja o położeniu pochylenia palnika przez body, pytam o korekty realizowane przez automatykę lampy lub body.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Witam, musisz kolego podważyć te gumy. Najlepiej wbijając szpilki lub igły na łączeniu gumy i plastiku.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
rey, gumy są przyklejone na taśmie dwustronnej. Też miałem podobny problem jak Ty, rozebrałem i okazało się że blaszka się odgięła. Podgięcie w drugą stronę pomogło. Tylko jak już odkleisz gumy i będziesz rozkręcał, to uważaj na sprężyny. Chwila nieuwagi i mogą odskoczyć tak że nie znajdziesz. Mi się udało znaleźć ale trochę "pierunów" poleciało w międzyczasie. :evilsmile:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Maxi 7, dzięki, gumy odklejone

RPM, nie widziałem, na pewno schemat się przyda.

ZbyszekB, piszesz o tej blaszce pod przyciskiem?

Sam palnik rozkręcony.

Element w którym pracują zapadki ustalają położenie palnika jest zużyty, ciekaw jestem czy ta część nr 20 jest dostępna jako zamienna.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
rey napisał/a:
ZbyszekB, piszesz o tej blaszce pod przyciskiem?
Tak, w mojej lampie się odgięła i dlatego nie blokowała.
rey napisał/a:
Element w którym pracują zapadki ustalają położenie palnika jest zużyty, ciekaw jestem czy ta część nr 20 jest dostępna jako zamienna.
No to jednak masz nieco inną usterkę.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Muszę przyznać że Pentax nie bardzo się przyłożył do konstrukcji mechanizmów w lampie. rey daj znać jak rozwiążesz problem, mnie nie długo też będzie czekała naprawa lub wymiana tego elementu. Tak na marginesie, jak sprawdzić w tym modelu ile ma nabłyskane?
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
ZbyszekB, czy ta blaszka pod przyciskiem zmiany kątów położenia palnika blokuje również przejściowe kąty w przedziale góra - na wprost?

Złożyłem to bez naprawy. Jak pisałem, zapadki są osadzone na dość mocnych sprężynkach przez co zniszczyły element po którym się przemieszczają. Palnik jakoś tam się trzyma, do własnego użytku naprawą nie jest niezbędna. Jak przestanie trzymać całkowicie będę rozkręcał raz jeszcze :mrgreen:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
rey napisał/a:
ZbyszekB, czy ta blaszka pod przyciskiem zmiany kątów położenia palnika blokuje również przejściowe kąty w przedziale góra - na wprost?
Nie, ona blokuje tylko tą pozycję w dół.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach