Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Ze sklepu nie korzystam, więc podam "mój" sposób. Akurat w tym przypadku się sprawdzi...
Klucz (i ewentualnie inne potrzebne dane) znajdziesz tak:
WIN+R: regedit i w: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Serif\Affinity\Photo\1

Dobrze wiedzieć, że mogą być jakieś problemy(?) po zakupie w sklepie MS, gdy klucz nie będzie jawnie dostępny. Ja zakupiłem na stronie producenta i klucz otrzymałem (wyświetlony na stronie) zaraz po zakupie (na e-mail już nie jestem pewien czy przyszedł, ale chyba też...).
Swoja drogą muszę przyznać, że osobiście pierwszy raz spotykam się z tak okazyjną ceną w sklepie MS (mowa o Affinity). Mój wcześniejszy, acz bardzo krótki kontakt z ofertą, raczej mnie odrzucił. Jak widać, można czasem trafić na ciekawe wyjątki (z mojego punktu widzenia).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Co prawda kupowałem przez stronę Affinity i nie wiem jak to działa poprzez sklep Microsoftu, ale u mnie klucz jest widoczny po zalogowaniu się na konto Affinity. Jeżeli nie masz konta, to proponuję zapytać na ich forum - szybko odpowiadają.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
musze w domu sprawdzić czy w samym programie nigdzie nie widac

zajrzyj może do pomocy
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Sprawdzałem Wasz sugestie i niestety w żaden sposób nie można zweryfikować numeru licencji .
Rafi u mnie niema takiego klucza rejestru.
Michu najpierw założyłem konto na Affinity a potem dokonałem zakupu poprzez sklep Microsoft . Na moim koncie pojawia się tylko informacja o darmowej paczce macro którą pobrałem . Dostałem też e-mail potwierdzającego w tej sprawie.
powalos sprawdzałem wszystkie sugerowane opcje pomocy niestety żadna nie działa.
plwk nawet w spamie nie mam żadnego e-maila z numerem .
Napisałem na fejsie do suportu Affinity - jak na razie nic nie odpisali.
Irytuje mnie ta sprawa , niby wszystko prosto i legalnie a takie problemy ?

[ Dodano: 2018-01-05, 20:54 ]
Suport odpisał : "Kod licencyjny nie jest wymagany przy zakupie za pośrednictwem sklepu Microsoft, ponieważ aplikacja jest uwierzytelniana przez sam sklep. "
Tylko co zrobić z laptopem z windows 7 ? Czekam nadal na odpowiedź od suportu
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Na forum afiniy piszą, że wersja ze sklepu afinty i wersja ze sklepu windows to dwie różne wersje, z tego co zrozumiałem - za aktywację drugiej nie odpowiada serial, tylko poświadczenia ze sklepu windows.

@edycja
No właśnie.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Poza tym gdzieś na forum też napisali, że nowości są najpierw w "zwykłej" wersji.
Świetny program. Mają wprawdzie problemy z pamięcią w aktualnej wersji, w specyficznych przypadkach, ale to nie takie uciążliwe. Zgłaszałem im to i pokazywałem przykład (inny użytkownik też - właściwie dołączyłem się do jego pierwotnego odkrycia; podejrzewał "wyciek" pamięci). "Staff" zareagował pozytywnie - może w kolejnej wersji zrobią z tym porządek. Póki co (prawie) same pozytywy.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
wniosek jak się chce zainstalować na więcej niż jednym kompie to trza kupić przez affinity

alternatywne rozwiązania mają ograniczenia.

a zastanawiam się czy sklep windows nie da się jakoś doinstalować?? na 7?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
W sklepie Microsoft w informacjach o Afiinity jest podane, że możesz zalogować się do konta Microsoft i pobrać instalację, aby zainstalować oprogramowanie na 10 komputerach. Jeśli nie wiesz jak to chyba lepiej pisać do Support'u Microsoft'u niż do Affinity.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
M.K napisał/a:
W sklepie Microsoft w informacjach o Afiinity jest podane.


Jednocześnie przy wchodzeniu do sklepu z komputer z W7 sklep pisze że aplikacja jest NIE-zgodna z tym systemem.

Podejrzewam, że tu ktoś tego psa pogrzebał już tak na dobre
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja kupiłem ze strony Affinity więc nie mogę pobrać logując się do swojego konta w Microsoft, ale może jest jakaś opcja pobrania pliku instalacyjnego(tak jak piszą) i zainstalowanie go na innym komputerze przenosząc go na pendrivie? Dlatego warto napisać do Support'u Microsoft'u. Kilkukrotnie miałem okazję korzystać z ich pomocy i muszę powiedzieć, że są bardzo pomocni.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Po zalogowaniu się do sklepu Microsoft na lapku z win7 64 bit , przy próbie pobrania Affinity Photo pojawia się komunikat iż aplikacja ta nie będzie działać na moim komputerze ponieważ nie spełnia on wymagań systemowych . Programu nie można nawet pobrać. Wymagany minimum win 10 64 bit.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
sergeant napisał/a:
pojawia się komunikat iż aplikacja ta nie będzie działać na moim komputerze ponieważ nie spełnia on wymagań systemowych

Jeśli to aplikacja z Microsoft Store, to nie będzie. To specjalny typ aplikacji. Ja kupiłem licencję Photo wprost od producenta. To "normalna" aplikacja pod Windows.

[ Dodano: 2018-03-01, 22:44 ]
Właśnie mamy nową wersję Photo: 1.6.3.103.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Czy klucz do Affinity photo jest jednakowy dla systemów mac i win? Sprawdzał ktoś?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach