bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 507
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
===============================

Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc507.dng (21.9 MB)

Wyniki obróbki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge3 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 07.01.2018 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jedno archiwum.
Pliki proszę nazywać:
– rc507_nick.jpg – duży jpg (max. wielkość 7 MB),
– rc507_nick_900.jpg – mały jpg (900 px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
– rc507_nick.zip – załączone archiwum.
Maile proszę tytułować podobnie – rc507_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili. Zgłoszenia niespełniające tego wymogu nie będą przyjmowane.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc507.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc507.zip

1. errorbypixel


2. jakaranda


3. mr.ra66it


4. powalos


5. rafi
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Tym razem świadomie poleciałam z obróbką. W założeniu miało być jeszcze ciemniej tam gdzie nie pada światło ale już nie umiałam.
Tym razem najbardziej podoba mi się wersja errorbypixel'a, bo jest zbliżona do mojego pomysłu - żeby oświetlone było tylko tyle ile oświetla świeczka.
rafi, powalos, mr.ra66it - pokazali po raz kolejny, że potrafią wykorzystać możliwości, jakie dają programy do wywoływania raw-ów. Gratuluję.
rafi ma najmniejsze szumy - i tego zazdroszczę.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
errorbypixel wygrywa, bo jako jedyny przedstawił właściwie, lub też w najbardziej zbliżony do realiów kolor światła, rozchodzącego się od źródła, czyli świecy.
I nie ma tu znaczenia, że na dalszym planie, poza zasięgiem blasku świecy nie widać prawie niczego. Ważne jest źródło światła i to, co z jego słabego blasku się wyłania. Tak to jest w naturze. Dalsze niebieskości, tak bardzo wyeksponowane w innych pracach nie mają już znaczenia - są efektem niedoskonałości sprzętu i błędnego wyboru balansu bieli.
Gdyby nie ograniczenia w tej zabawie, to zapewne stosując lokalne sposoby, można by zlikwidować to co niebieskie i przywrócić naturalny kolor ledwie widocznych w ciemności detali. Wyszłoby na szaro. Lub ciepło-szaro.
Na drugim miejscu rafi.
 
germario  Dołączył: 08 Cze 2011
errorbypixel Twoje zdjęcie ma TEN klimat :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeżeli chodzi o oddanie klimatu to rzeczywiście wygrywa errorbypixel. Moje wywołałem inaczej, wyciągając wiele z cieni. Kiedyś gdy wywołałem fotkę zrobioną pod słońce pozostawiając skryte to co w cieniach i argumentując, że patrząc pod słońce normalnie w takiej sytuacji tego też nie widzimy. Wiele odpowiedzi sugerowało, iż po to obrabiamy RAW-y aby pokazać to czego normalnie nie widać. ;-) Pozdrawiam.
 

errorbypixel  Dołączył: 07 Kwi 2014
Hurrra! W końcu mi się coś udało :-P .
Penteusz Jako, że jestem cholernie leniwy co do obróbki wykombinowałem sobie pewien sposób w PS by nie bawić się w mazianie po obrazku (zbyt czasochłonne i nudne) tylko robić na całości. A to dzięki RC, które rozleniwia :-P
Rafi napisał/a:
Bo errorów ten nie popełnia, kto pikseli nie obrabia

 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
errorbypixel napisał/a:
nie bawić się w mazianie po obrazku (zbyt czasochłonne i nudne)


Mazianie, czy też mizianie nie może być nudne! ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach