barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Może i mnie się przydadzą opisy wymiany, bo okazało się, że i ja mam dwie MZ-50 z podniesionymi lustrami :-(
Jedną taką kupiłem a druga po kilku (4? 5?) latach podniosła lustro i tak już zostało.
I tutaj nasuwają się pytania: Czy warto? Czy ktoś ma jeszcze wolne zębatki czy kupic w kkpmo? Czy się uda?!?! Jak żyć??!!
Został mi jeszcze działający (nie wiadomo ile jeszcze)ZX-60, ale z 50 się polubiłem ;-)
Jak znajdę/kupię zębatkę, to spróbuję reanimować. Może choć jedną się uda?

Pzdr.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No, a mnie przydał by się taka taki poradnik, jak naprawić (wymienić) sprężynę podnoszenia lampy.
Dawno temu padła mi zębatka silnika, naprawiałem w Krakowie i kilka tygodni potem padła sprężyna lampy....
Miałem drugie body, więc odwlekałem naprawę, ale ile można odwlekać.....
Jak nie znajdę poradnika, będę szukał serwisu, bo lubię ten korpusik....
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
fotonyf napisał/a:
a mnie przydał by się taka taki poradnik, jak naprawić (wymienić) sprężynę podnoszenia lampy.

Pada nie sama sprężyna, a taki plastikowy dzyndzel, o który opiera się jedno z jej „ramion”.









Ilustracje stąd: https://www.pentaxforums....ash-repair.html – tam też więcej informacji.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Super!
Dzięki bakulik, tam jest chyba cały poradnik, jak sądzę dukając w tym obcym mi języku.
W wolnej chwili zagłębię się bardziej w tekst, a potem to już tylko miejsce na stole znaleźć i trochę czasu.
Jeszcze raz dzięki!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja w dalszym ciągu zgłaszam swój akces do zakupu metalowej zębatki.
Jeżeli nie znajdzie się dawca, jedno body z żalem pójdzie na złom.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rychu, sprawdzę szufladę i dam znać czy mam nadmiar. Jakbym się nie odezwał do środy, to przypomnij na priv.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Mam jeszcze dwa kółka zębate, ale mam też dwa bodziaki MZ. ;-)

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to możemy zorganizować kolejną akcję zakupową (ciekawe, że chyba wszystkie dotychczasowe odbywały się na początku roku…), ale nie sądzę, aby dało się coś urwać z ceny części, bo już ostatnim razem był z tym problem (rabat dostałem po negocjacjach i tylko dlatego, że wcześniej już robiłem zamówienia), oszczędzić można tylko na przesyłce (jeden kurier i potem listy zamiast kurier do każdego chętnego). Ale na wszelki wypadek mogę zapytać, być może jednak da się załatwić taniej.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
bakulik - jeśli będzie akcja ZĘBATKA to ja się już zapisuję na 3 sztuki (jedną zepsuję, jedną zgubię...)
Pzdr.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ja przynajmniej 2 szt.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Zdecydowanie też się za pisuję na 2 sztuki.
Jeszcze dwa korpusy mają potencjalną szansę na wymianę...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Cytat
ciekawe, że chyba wszystkie dotychczasowe odbywały się na początku roku…
Wskrzesić MZ-kę. Rodzaj postanowienia noworocznego ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ryszard, dziękuję, przypomnę się.
Jak będzie akcja zakupowa to też zamówię. Za ostatnią dałem chyba 6 czy 8 zł plus przesyłka, to grosze w porównaniu do usługi w serwisie, zakładając oczywiście robótki własnoręczne. Raz się udało, może drugi raz też. Jak się też uda to zakładam warsztat usługowy ;-)
Mam też Mz5n nakładający klatki, ale tu już chyba sam nie poradzę.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dobry wieczór,

odkopałem MZ-6 z przypadłością zębatkową (chyba), który wysyłałem swego czasu do Bieńka do naprawy, ale sobie nie poradzili (nie pamiętam z jakiego powodu, to było kilka lat temu). Generalnie, aparat przeleżał nietknięty od powrotu z serwisu, mam nadzieję, że w międzyczasie nie nabawił się innych przypadłości. Nie jestem w 100% pewien, że problemem jest zębatka, aczkolwiek przypominam sobie, że objawy umierania były podobne. No i mam też jedną zębatkę (z forumowej akcji zakupowej).

Wyślę komplet (MZ-6 + zębatka) za darmo, poproszę o zgłoszenie się tutaj, w wątku.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Znaczy zeby ktoś go naprawił?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak, sobie.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Kuszaca propozycja
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
Kuszaca propozycja

Nad czym się tu zastanawiać. Kultowość do potęgi trzeciej: kultowy korpus, kultowa zębatka, kultowy właściciel.
No dobra, trochę przesadziłem - nie wiem, czy MZ-6 jest już kultowy. Ale reszta się zgadza.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Dobra namówiliście mnie :)
Biorę
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Poproszę o adres do wysyłki na PW.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Czy ma ktoś zapasowe zębatki i chciałby się pozbyć ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach