sroczka  Dołączyła: 15.05.2010
Wakacje nad morzem - możecie coś polecić? Cytuj
Hej!
Szukamy miejsca na spędzenie urlopu nad polskim morzem - na wschód od Słupska w rozsądnej cenie - 3 osoby z możliwością zabrania pupila.
Ktoś, coś?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Kiedy ten urlop, jaki poziom komfortu? Rozsądna cena dla każdego może oznaczać coś innego.

sroczka  Dołączyła: 15.05.2010
1. Urlop w terminie 28.07 - 11.08 lub 04.08 - 18.08
2. Poziom komfortu - pokój z łazienką i aneksem kuchennym, najlepiej na parterze z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, ewentualnie mały domek
3. Do 3000 za 14 dni bez wyżywienia.

jacekh  Dołączył: 08.05.2007
sroczka napisał/a:
1. Urlop w terminie 28.07 - 11.08

Ostatecznie po ustaleniach - tylko taki termin

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Na wschód od Słupska - kilka bardzo luźnych punktów, które przyszły mi na myśl:
- Jarosławiec: latarnia morska, fajne muzeum bursztynu, motylarnia, papugarnia, paskudne wejście na plażę (na wprost betonowych falochronów), w bok jest już normalnie
- Darłówko: aquapark, most zwodzony, blisko Darłowo
- Gąski: latarnia morska

Unikałbym w tym terminie bardzo popularnych miejsc, jak Mielno. Dziki tłum, głównie dresików z Poznania, głośno i tandetnie bez miejsca na plaży.

Tak, wiem, nie pomogłem ;)

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Marooned napisał/a:
Tak, wiem, nie pomogłem ;)
To ja też, ja też! ;-) Białogóra. Znam ją tylko z weekendowych wyjazdów do teściów, więc wtedy jest trochę tłumniej - ale na pewno nie w takim stopniu jak w Łebie, Dębkach, Karwii czy Jastrzębiej Górze. Sama mieścina jest w odległości spokojnego 20-minutowego spaceru od morskiego brzegu, więc można ochłonąć przed/po plażowaniu. W rozsądnej odległości (autem) są też inne nadmorskie atrakcje, a i 3City można zaatakować - do Gdyni godzina, do Gdańska o pół więcej. Kontaktów bezpośrednich niestety nie mam.

cotti  Dołączyła: 20.04.2006
Ostatniego lata byłam z dzieciakami w Dębinie - i ta miejscowość spełniała wszystkie moje wymagania - jest tak malutka, że nie było ulicy "odpustowej", na plaży zawsze było miejsce, była to niezła baza wypadowa na wycieczki - latarnie, skanseny, parki z motylami, miasta z "odpustowymi ulicami" ;-)

Ela od wielu lat jeździ do miejscowości Ostrowo (między Jastrzębią Górą, a Karwią). Trudno mi coś powiedzieć jak jest w sezonie bo Ela tam jeździ w drugiej połowie czerwca, co najwyżej zahaczając o początek lipca. Do morza jest 700 m, plaża ładna, szeroka. Do Jastrzębiej Góry 3,5 km, do Karwi 2,5 km.

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Polecam taką miejscówkę w Grzybowie gdzie jest plaża dla psów. Rzut beretem do Kołobrzegu.
http://kotki2.com.pl/o-nas/

sroczka ma kota a nie psa 8-)

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Acha, to pudło. :oops:

Pensjonat kotki, przyjmuje psy :mrgreen:

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
plwk napisał/a:
sroczka ma kota a nie psa 8-)

To ważne uściślenie, bo spotkałem wiele pensjonatów, w których "zwierzęta mile widziane", ale jak się człowiek dopyta, czy może z kotem przyjechać, to się okazuje, że z kotem to jednak nie.

darkduch  Dołączył: 29.06.2008
Ja mam bardzo dobre doświadczenia z Piaskami, na wschód od Krynicy Morskiej, w zasadzie dalej na wschód już się nie da bo pilnują z karabinami :-P W sezonie już dawno nie byłem :cry:

radek_m  Dołączył: 21.11.2007
Ale to na północy może jest zimne i pogoda niepewna. Może masz bliżej jechać na południe ?. Ja jako mieszkaniec okolic "stolycy" zazdroszczę Krakusom. Mają bliżej i w góry i nad morze.

rysiekll  Dołączył: 10.05.2007
Marooned napisał/a:
Darłówko
w terminie sroczki to jest jeden wielki odpust, byłem z rodziną 200m od plaży zachodniej, jednak całe Darłówko tak wygląda, nie polecam :(
sroczka, poszukaj na zachód od Mrzeżyna w kierunku jednostki wojskowej i jej części sprzedanej na domy wczasowe, 3 kilometry od miasta, mało ludzi na przepięknej plaży ...

M.K  Dołączył: 26.08.2007
Dębina, zapadła wiocha, że na gofry lub lody musisz jechać rowerem lub samochodem do sąsiednich miejscowości - można odpocząć od wszystkiego. Poddąbie nieco mniej zapadła wiocha czyli gofry i lody już tam dotarły z pięknym zejściem nad morze, sporo bardzo ładnych domków do wynajęcia. Orzechowo - zapadła wiocha podobnie jak Dębina z pięknym ujściem rzeki Orzechówki do morza. Niezwykły klimat wokół wijącej się rzeczki tworzącej wysepki ze starym lasem buczynowym na lądzie - plaża "nieco" zaniedbana po ostatnich sztormach. Tak przynajmniej było w zeszłym sezonie. Co nie znaczy, że nie ma miejsca na leżenie. Tego jest aż nadto. Z wszystkich trzech miejscówek można zrobić wyskok do Ustki lub Rowów. Te najbliżej.

Miałam planować inny wyjazd, ale chyba znów chcę do Dębiny :-)

M.K  Dołączył: 26.08.2007
Jedź do Orzechowa chociaż zobaczyć. Po prostu CZAD! Ja byłem całą ekipą, i nie mogłem się 'wyćwierzyć' fotograficznie. Ale miejscówka i na plener i na landshaft. Jest tam dosyć duży ośrodek wczasowy - rzekłbym dla dwóch osób do przełknięcia cenowo. Wszystko zapewniają.

barmiska  Dołączył: 27.08.2014
Byłem w Orzechowie, co prawda przejazdem (Ustka-Rowy, rower) i warto zobaczyć, jest... "uroczo" :-)
Ale na dłużej niż 2-3 dni bym tam nie chciał utknąć (tyle że byłem jakoś początkiem czerwca, w pełni przedsezonu).
Pzdr.

Skocz do: