Michu  Dołączył: 18.04.2006
Enzo napisał/a:
Gwiezdny pył . To jest proszę koleżanek i kolegów znakomite.

Nie da się ukryć. A dla mnie absolutnie miodna była Michelle Pfeiffer. Cudna kreacja, pełna autoironii.
Natomiast z polecanych obrazów STANOWCZO Coco. Arcydzieło wizualne, które emocjonalnie wyciska z widza wszystko co możliwe - wzrusza, bawi, skłania do refleksji... Jedno z najpiękniejszy doznań filmowych roku, jeden z najlepszych obrazów Pixara.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Maudie czyli biografia malarki Maudie Lewis. Reżyserka Aisling Walsh skupia się na relacji Maud z Everettem, jej przyszłym mężem. Jeśli szukacie prostego, spokojnego kina w typie "Patersona" to jest to film dla Was. Polecam.

cotti  Dołączyła: 20.04.2006
Również obejrzałam Coco - starannie dobieram filmy animowane, bo nie mogę z nich wyjść, bo z dzieci nie zostawię ;-) i był niesamowity - radość, energia, a równocześnie wzruszenie, smutek, zaduma. Muzycznie - świetne, od kilku tygodni soundtrack ch*** (zarówno polski jak i obcojęzyczny).

Ostatnio obejrzałam Ja, Daniel Blake - chciałam na to iść do kina, ale się nie składało. Film społecznie zaangażowany - niespiesznie się rozkręca, bohaterowie powoli stają się bliscy, angażujemy się w ich problemy, przejmujemy i - bach... no rozwalił mnie nieco :-/ Przejmujący.

cotti napisał/a:
Ja, Daniel Blake

Ken Loach robił lepsze filmy. Ten był dla mnie zbyt defetystyczny, zwłaszcza, że główny bohater miał talent który z powodzeniem mógł próbować zamienić na funty szterlingi. Ale reżyser i scenarzysta nie pozwolili.

DeTe  Dołączył: 14.05.2008
cotti napisał/a:
Również obejrzałam Coco

Echh, popłakałem się :-D
Miałem obejrzeć tylko kawałek przy śniadaniu i... wchłonąłem cały :mrgreen:
Świetny :!:

A robota leży odłogiem :-P

cotti  Dołączyła: 20.04.2006
Wczoraj wieczorem przeszukiwałam kategorię "komedie" i mój wybór padł na szwedzką pozycję Mężczyzna imieniem Ove
Więc, momentami było śmiesznie, nawet bardzo zabawnie, ale film w pewnym momencie zaczął ze mnie wyciskać łzy wzruszenia, niby wszystko lekko podane, a jednak skłania do namysłu. Zacna pozycja, zwłaszcza jak ktoś lubi szwedzkie klimaty :-)

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
Po obejrzeniu BR2049 kolejny film kanadyjskiego reżysera Labirynt, mroczny kryminał, warto
http://www.filmweb.pl/fil...049-2017-630798

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Villeneuve to obok Nolana najciekawszy współczesny reżyser - nie spotkałem słabego, czy nawet średniego filmy tych panów.

Właśnie wróciłem z Exterminatora. Polska komedia żyje i ma się doskonale!

Co jakiś czas przewija się w podsumowaniach zeszłego roku A Ghost Story . Jeśli Jim Jarmush zrobił film o poecie, to ten film jest wierszem. Tu nie ma mizdrzenia się do widza. David Lowery zrobił powolny film o przemijaniu ze snującym się gościem w prześcieradle. Albo to kupujemy, albo nie. Kto kupił ten dostał coś co będzie z pewnością do niego wracało. Trudno to opisać i to chyba najlepsza rekomendacja.

[ Dodano: 2018-01-15, 21:25 ]
Wyszukiwarka Netfliksa co jakiś czas mnie zadziwia. Właśnie do kin wchodzi "The Florida Project" a tu na powyższej platformie wisi sobie Mandarynka czyli poprzedni film Seana Bakera. Historia przyjaźni opowiedziana z werwą i humorem. A to wszystko dzięki ajfonowi 5s. Przyzwoity kawałek kina.

Skocz do: