Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Ceny HD DA 18-50 DC WR to jakieś nieporozumienie, no chyba że HD dzieli od SMC jakaś przepaść. SMC DA 18-50 DC WR jakiś czas temu sprzedałem za coś w okolicach 300zł, teraz patrzę na ceny nowego HD DA 18-50 DC WR 1099zł) i od razu sigma 17-50 f2,8 wydaje się tania jak barszcz :mrgreen:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Sid Gotama, właśnie interesuje mnie to chyba :evilsmile:

Jest mały, podobno przyzwoity pod światło, tylko ten napęd DC może nie przepadać za dłuższym leżakowaniem w torbie 8-)

Sigmę 17-50/2.8 kupiłem nawet jako nową w SPCentrum, spodziewałem się, że to będzie mój obiektyw podstawowy i przyrośnie do bagnetu. Niestety jakoś nie polubiłem jego obrazków i wagi, zdecydowanie wolę stałki.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Myslałem że przespałem jakiś wzrost cen ale znalazłem mój post z przed dwoch lat i w sumie ceny bez zmian, ze się zacytuję:
"A macie jakąś teorie z czego mogą wynikać tak duże różnice w cenach pomiędzy SMC a HD. Wiem że na rynku jest dużo SMC rozdzielonych z zestawu i stąd ceny mniejsze niż 500 zł (sam za swojego dałem 330zł) ale różnice są naprawdę duże np. na ceneo:
Pentax DAL 18-50 f/4-5.6 DC WR RE 399zł
Pentax HD DA 18-50 mm f/4-5.6 DC WR RE 1069 !!! "
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
A wisiała kiedyś na algierze wersja HD za 500 zł nówka ! Bardzo mnie kusiła, ale już miałem DAL i nie było racjonalnej motywacji.
Nowe HD z gwarancją można kupić z Niemiec przez ebaja za 660 zł z przesyłką.
Nawet z wersji DAL jestem super zadowolony. Jego rozmiar powoduje, że noszę go w kaburze dedykowanej dla bezlusterkowców. Taki zestaw od roku pełni rolę kompakta i używam go dużo częściej, niż z sigmą 17-50.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Kuba Nowak, właśnie o to mi chodzi, żeby za bardzo nie przeszkadzał w torbie :evilsmile:

Ten za 750 pewnie już z czyimś zarobkiem :-P
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Kiedy 18-50 porównywałem do 16-45 to widać było, że składakowi brakuje lepszych powłok. Ale dopłacać za nie 2-3 razy więcej?

Porównanie obu wersji chyba na pentaxforums było.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Kit nie jest jakimś drogim szkłem, jeżeli jest zauważalny zysk ostrości, kontrastu i w pracy pod światło myślę, że warto.

[ Dodano: 2018-02-26, 18:19 ]
No i kolejne podejście do wersji HD, pojawił się w normalniejszej cenie na alledrogo B)

Przybył może komuś HD od ostatniego wpisu, jakieś nowe wrażenia z użytkowania droższej wersji? B)

Czy że starą K-5 będzie działał normalnie ten napęd DC?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
rey napisał/a:
Dodano: 2018-02-26, 18:19[/i] ][/size]Czy że starą K-5 będzie działał normalnie ten napęd DC?


Jak działa z moim K-30, to z K-5 też będzie. - Kupiłeś go wreszcie? ;-)
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Cytat
Kupiłeś go wreszcie?


Kupiłem zwykłego 18-50 DC, czyli robię postępy :-P Ale widzę, że HD ciągle wisi, tylko że sprzedający nie chcę negocjować :evilsmile:

Po drodze zmieniłem body na K-5 ll i doszło kilka fajniejszych szkieł 8-)
 
Galicjusz  Dołączył: 13 Mar 2019
Podpytam Was troche z innej strony... W obu przypadkach konstrukcja jest taka sama, a chodzi mi o jej sztywnosc. Na ile wasze obiektywy po rozlozeniu sa zwarte i ciasno spasowane? Czy moze wyczuwalne sa lekkie luzy?
Przy rozkladaniu/skladaniu moment przejscia blokady zlozone/rozlozone jest w jakis sposob wyczuwalny?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
aktualnie posiadam w użytkowaniu wersję SMC (nie HD) i
luzy są wyczuwalne - i całość sprawia wrażenie delikatnego. ale wszystko chodzi z delikatnym oporem.
Jest wyczuwalny. - ale nie umiem tego jakoś konkretnie opisać
 
sokar  Dołączył: 05 Lip 2014
Jaki zanabyć filtr polaryzacyjny do tego obiektywu (wersja z zestawu kit) aby stosunek cen/jakość odpowiadał stosunkowi ceny/jakość samego obiektywu?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
tak żeby gwint pasował :)
 
sokar  Dołączył: 05 Lip 2014
Czyli Hoya CIR-PL, czy może ktoś ma jakieś inne pomysły?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach