Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Co po K-5?
Mój K-5 już chyba definitywnie podziękował za współprace. Mam kilka obiektywów tak że naturalne będzie pozostanie w systemie. Namyslam się nad K-S2. KP trochę jednak za drogi. Byłbym wdzięczny za jakieś uwagi od użytkowników K-S2. Jest jeszcze K-70 , mam trochę problem z wyborem.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Goran, dlaczego nie K-3II ? Ma teraz dobrą cenę, ergonomia i guzikologia jak w K-5.
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Myślałem o czymś lżejszym. Waga korpusu jest dla mnie ważna. ma to też być aparat aktualnie produkowany a z tego co wiem K-3ll już nie produkują.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Goran napisał/a:
K-3ll już nie produkują.

A jakie to ma znaczenie? Jeśli wyjdzie następca to cena będzie duuuużo wyższa. Mam zarówno K-5 jak i K-3 II i powiem tylko tyle, że o ile pod względem jakości zdjęć obydwa korpusy są w gruncie rzeczy porównywalne, to pod względem pracy AF dzieli je sporo, oczywiście na korzyść nowszego korpusu. Nawet się nie zastanawiaj. :-)
KS2 i K70 fajne, ale już nie tak solidne. Możesz się trochę rozczarować po przesiadce z K-5. Natomiast jeśli chodzi o wielkość, to kupując np. KS2 masz korpus ledwie o około 9 mm szerszy i węższy oraz około 100 gram lżejszy. To prawie tyle co nic. Zwłaszcza że do KS2 będziesz musiał częściej nosić ze sobą drugi akumulator. ;-)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też bym wybrał K-3 II, jako znacznie "solidniejszy".
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Co racja to racja...Też wybrałem K-3II

Chyba powinienem coś pozmieniać w stopce w wolnej chwili.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Jeśli nówka, to ja bym szukał K-3II.
Jeśli używka, to pewnie K-3 i jakieś fajne szkło do tego :D
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
plwk. Czemu- solidniejszy -w cudzysłowie?
 
nimmid  Dołączył: 25 Cze 2006
Tak z ciekawości, co się stało z K-5?
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Jak by nie upadek na twarde płytki z wysokości 1,5m chodził by do dziś, szczęście w nieszczęściu że stało się to przy wymianie obiektywu i tylko body zostało uszkodzone. Zaczynam się przekonywać do K-3ll
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Tak z ciekawości i poza tematem zapytam, gdzie uplasowali byście K-5lls? Podobnie jak kolega poluję na ten korpus już od jakiegoś czasu jako godnego następcę K-5, ale ceny używek zachęcają bardziej do spojrzenia w kierunku K-3ll 8-)
Moje odczucia są takie same jeżeli chodzi o wybór z segmentu jednocyfrowych ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Jak K-5 wystarczało, to bym kupił następne, używkę w dobrym stanie, po co przepłacać . Czasem warto się zatrzymać ;).
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Robert napisał/a:
Jak K-5 wystarczało
Miałem K-5 a mam K-5IIs. Na zakup K-3 lib K-3II nie zdecydowałem się. Cena używek K-5IIs nie jest przypadkowa. :evilsmile:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
ZbyszekB napisał/a:
Na zakup K-3 lib K-3II nie zdecydowałem się. Cena używek K-5IIs nie jest przypadkowa.

Nieprzypadkowo K-5II/IIs omijają aktualizacje oprogramowania potrzebne do współpracy z nowymi obiektywami. Sorry Winnetou.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Wyszło coś nowego na KAF4 ?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Enzo napisał/a:
Nieprzypadkowo K-5II/IIs omijają aktualizacje oprogramowania potrzebne do współpracy z nowymi obiektywami. Sorry Winnetou.
Co racja to racja, ale na ten moment nie ma tragedii. Zanim będzie to istotny problem raczej będę miał nowy korpus. Mam nadzieję że w tym roku "wykluje" się jakieś fajne APS-C. :->

[ Dodano: 2018-02-06, 16:50 ]
Kot72 napisał/a:
Wyszło coś nowego na KAF4 ?
Na ten moment w 55-300mmF4.5-6.3ED PLM nie działa przymykanie przysłony oraz w FA 150-450 nie działają wszystkie przyciski.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Ale nowe kity 18-50 działają od K-5 w górę?
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Enzo napisał/a:

Nieprzypadkowo K-5II/IIs omijają aktualizacje oprogramowania potrzebne do współpracy z nowymi obiektywami. Sorry Winnetou.

To są jakieś nowe obiektywy dla APSC (poza 15-tą wersja kita i którąś tam wersją 55-300)? To jak na razie dość słaby argument.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Nie wiem czy taki słaby argument. Krótki kit (18-50) otrzymał napęd DC, długi kit (55-300) napęd PLM. Af w obu przyspieszył, zwłaszcza w 55-300. Wg. mnie ten obiektyw ma obecnie najszybszy aef w systemie. Oprócz tego całkiem niezłą jakość optyczną. Szkoda że taki ciemny na długim końcu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach