matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Pentax K3 II został na oficjalnej stronie przesunięty do sekcji "discontinued". Czyżby na rozpoczynających się za miesiąc targach CP+ mieli zaprezentować wreszcie następcę, którego początkowo oczekiwano dobre pół roku temu?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
No i świetnie, bo to najlepszy moment na ewentualną zmianę. Trzeba tylko zaczekać na prezentację nówki, czy będzie miała "na pokładzie" elementy kluczowe, ergo czy warto na nią się rzucać, czy też wyrywać "trójkę" przed wycofaniem ze sklepów.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
No i wygląda na to, że nie tylko K3 II wycofują, ale także K1.
O ile K3 II mnie nie zaskoczył, o tyle wycofanie K1 to jest już spore zaskoczenie, bo nie jest to przecież stary model, a na tle konkurencji tak źle nie wypada, przynajmniej jeśli chodzi o jakość obrazu.
Mówi się za to o wprowadzeniu następców K3 II i K1, więc może faktycznie mają to zamiar zrobić.
Trzeba przyznać, że Ricoh, jeśli chodzi o marketing, nie jest wybitną firmą.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
Trzeba przyznać, że Ricoh, jeśli chodzi o marketing, nie jest wybitną firmą.


A co to ma wspólnego z informacjami powyżej? Przecież wycofanie modelu wręcz potwierdza, że obie puszki zostaną zastąpione czymś nowym, o czym z resztą się mówi.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
O K1 nic nie mówili do tej pory. O K3 mówili rok temu, że wkrótce, a i to tylko nieoficjalnie. Oficjalnie tylko wypowiedź z wywiadu jakiegoś sprzed roku jest, że pracują nad czymś kolejnym, czyli w sumie stwierdzili coś oczywistego :)

Generalnie, to nie mówią nic o niczym, przez co później pojawiają się (znów) teksty typu "pentax is dooomed", a już można spotkać się na forach z wypowiedziami odradzającą zakup Pentaxa, bo wycofują nawet flagowce i nic nie zapowiedzieli w zamian, a jeszcze wiadomo, że Ricoh ma problemy finansowe, więc pewnie się niedługo odpuszczą Pentaxa.
Myślę, że jakieś zapowiedzi raz na parę miesięcy by im nie zaszkodziły, a o marce było by głośniej i uniknęli by tego typu wypowiedzi.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bosz. Oni mają jeden garaż produkcyjny. Natłuką a potem sprzedają zapasy magazynowe. Nowe aparaty przecież naturalnie przychodzą w cyklu 2-rocznym, tak jak i u konkurencji. Więc ktoś tu jest mocno przewrażliwiony. Panika, tak jakby wodociągi wycofały z produkcji aktualny model wody i nie zapowiedziały nowego.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
To dziwne co piszesz, ja najpierw usłyszałem plotki o następcy K-3ii i K-1, a później potwierdzającą to informacje o wycofaniu tych dwóch modeli z produkcji ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Ja to mam pecha. Zawsze kupuję puszkę, która schodzi z produkcji. :-|
Może kiedyś uda mi się kupić taką, która do produkcji jeszcze nie weszła!
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Penteusz powodzenia :-B Też bym chciał.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Penteusz, musisz sam zmajstrować prototyp. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Penteusz napisał/a:
Może kiedyś uda mi się kupić taką, która do produkcji jeszcze nie weszła!

Tak bardzo chcesz być testerem alfa?
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
AChmiel, dzięki za wsparcie. Ale jeśli będzie to K-2, to obawiam się, że będzie to wersja jedynie dla alpinistów (wróć! - dla himalaistów) :roll:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, ale że jak... Sony???
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
plwk napisał/a:
Tak bardzo chcesz być testerem alfa?


Tak - i samcem alfa jednocześnie :-)
I kontrolerem z tej tam Izby Najwyższej..

[ Dodano: 2018-02-07, 10:34 ]
Marek napisał/a:
Penteusz, musisz sam zmajstrować prototyp


Oczywiście, ma się rozumieć, byłby to typ pro!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kytutr chyba ma największe doświadczenie jeżeli chodzi o sprzęty prototypowe.

Może się wypowie czy warto ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
Kytutr chyba ma największe doświadczenie jeżeli chodzi o sprzęty prototypowe.
Może się wypowie czy warto ;-)
Testowałem różne prototypy telefonów i muszę powiedzieć, że to świetna zabawa. Ale trzeba mieć kupę cierpliwości, bo połowa rzeczy nie działa, a druga połowa działa słabo :-)
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Kytutr napisał/a:
opiszon napisał/a:
Kytutr chyba ma największe doświadczenie jeżeli chodzi o sprzęty prototypowe.
Może się wypowie czy warto ;-)
Testowałem różne prototypy telefonów i muszę powiedzieć, że to świetna zabawa. Ale trzeba mieć kupę cierpliwości, bo połowa rzeczy nie działa, a druga połowa działa słabo :-)

Panowie, od dawna wiadomo że większość sprzętów trafiających na rynek to wersje beta, które producent ma zamiar testować na większej grupie testerów czyli użytkowników którzy wydają ciężko zarobione pieniądze myśląc że kupili dopracowany sprzęt :-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Sugerujesz że prawdziwi beta-testerzy dostają tak naprawdę wczesne alfy... 8-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zagadka Alfa Romeo rozwikłana...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
jorge.martinez napisał/a:
Zagadka Alfa Romeo rozwikłana...

Alf nie był Romeo, tylko Alien. Romeo to była Julietta, ale nie po mężu, bo umarła, tak przynajmniej twierdził Szekspir. Tyle, że za bardzo nie warto dawać mu wiary, bo Szekspir być może była kobietą i to nawet wieloma - a jak wiadomo wiele kobiet to magiel, jak magiel to ploty, plotki i ploteczki, miało być o sprzęcie, ale sie zmyło. A to naprawdę już śliski temat, bo ocieramy sie o kwestie zmywarki, zaś zmywarka - jak chyba powszechnie wiadomo - to jednak nie kolonoskop, więc niby co ma Alf do Pentaksa?! Pytam się?! Nie, to znaczy - jeśli ktoś bardzo, ale to naprawdę bardzo chciałby użyć zmywarki jako kolonoskopu, to proszę bardzo. Żyjemy wszak w wolnym świecie. Tylko ostrzegam - może boleć! Tak jak robienie zdjeć Pentaksem: nie da się, ale jak kto się uprze, to co poradzisz? I potem pytaja takiego - co ci tam wisi z przodu? A - odpowiada zawstydzony - nic wielkiego. Ot, FF od Pentaksa... O, to szacun! Moja żona ma DD od Victoria Secrets i to jednak jest coś wielkiego, a co dopiero FF?!
Idę psa wyprowadzić...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach