Głosujemy na 5 najlepszych fotografii
01
2% Complete
3 (2%)
02
4% Complete
6 (4%)
03
1% Complete
2 (1%)
04
2% Complete
3 (2%)
05
0% Complete
1 (0%)
06
0% Complete
0 (0%)
07
0% Complete
1 (0%)
08
0% Complete
0 (0%)
09
0% Complete
0 (0%)
10
7% Complete
10 (7%)
11
0% Complete
1 (0%)
12
0% Complete
1 (0%)
13
0% Complete
0 (0%)
14
0% Complete
0 (0%)
15
0% Complete
0 (0%)
16
0% Complete
0 (0%)
17
7% Complete
10 (7%)
18
3% Complete
5 (3%)
19
2% Complete
3 (2%)
20
3% Complete
4 (3%)
21
2% Complete
3 (2%)
22
0% Complete
0 (0%)
23
3% Complete
4 (3%)
24
10% Complete
13 (10%)
25
3% Complete
5 (3%)
26
0% Complete
0 (0%)
27
1% Complete
2 (1%)
28
0% Complete
1 (0%)
29
1% Complete
2 (1%)
30
3% Complete
5 (3%)
31
0% Complete
1 (0%)
32
0% Complete
0 (0%)
33
4% Complete
6 (4%)
34
0% Complete
1 (0%)
35
1% Complete
2 (1%)
36
0% Complete
1 (0%)
37
1% Complete
2 (1%)
38
0% Complete
1 (0%)
39
0% Complete
0 (0%)
40
0% Complete
1 (0%)
41
0% Complete
0 (0%)
42
0% Complete
0 (0%)
43
0% Complete
0 (0%)
44
0% Complete
0 (0%)
45
7% Complete
9 (7%)
46
0% Complete
1 (0%)
47
3% Complete
4 (3%)
48
2% Complete
3 (2%)
49
3% Complete
4 (3%)
50
4% Complete
6 (4%)
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Też spodziewałem się lepszej reakcji kishon, przy okazji dziękuję za pomoc :-B gezeb pomysł ciekawy aczkolwiek mógłby być problem z systematycznością oraz (co mi przeszkadza najbardziej) brakowało by tego momentu gdy pierwszy raz wchodzisz na świeżo opublikowany wątek konkursowy a tam tyle fajnych nowych zdjęć do obejrzenia :-B
Dobra - by nie przedłużać - oto lista tematów - proszę zgłaszać propozycje - damy sobie jeszcze tydzień.

I – Abstrakt, minimal (Martwa natura/Abstrakcja/Detal/Technika)
II - Portret człowieka bez człowieka
III – Miasto jako miejsce (Architektura/Miasto)
IV - Pokazuję swój bokeh
V – Fotografia nocna
VI – Dzieje się (Reportaż/Street/Wydarzenie/Sport)
VII – Idę w plener (Fotografia krajobrazowa)
VIII – Sesja z modelką i/lub modelem (Portret/ Akt/Moda/Glamour)
IX – Zwierzęta tu są (Fotografia przyrodnicza)
X - Fotografia pachnąca wakacjami
XI – Makro mi bliskie (Makro)
XII – Zdjęcie do którego wracam

W pierwszej kolejności do zmiany temat X.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
kishon, bo na fejskuku ważniejsze jest czym robione i na jakim ef: niż jakość prezentowanych zdjęć. Oczywiście są wyjątki. Ja jednak starodatowiec jestem i nadal uważam, że to nie miejsce na fotografię, a jedynie na plotki.

[ Dodano: 2018-02-11, 10:55 ]
pinkman napisał/a:
W pierwszej kolejności do zmiany temat X.

Dlaczego? To jedno z ciekawszych, tak mi się wydaje. Moim zdaniem należało by inaczej podejść do XII, gdyż zdjęcia do których wracam pleśnieją na dysku, a regulamin nie pozwala publikacji starszych. Portret z modelem również trzeba by potraktować szerzej. Czy zdjęcie pluszowej zabawki to również praca z modelem?
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Temat X do zmiany bo wydaje mi się, że nie cieszy się zbytnim powodzeniem chociaż jest obiektywnie fajny oczywiście :-(
Do tematu XII teoretycznie można byłoby zrobić wyjątek - ale robi nam się wtedy "szuflandia" jak sam zauważyłeś więc raczej nie.
Co do portretu z modelem - wydawało się mi to jasne - ale zaznaczę w opisie tematu, że pluszaki odpadają - łapią się raczej w temacie II.
rychu dzięki za sugestie i pomoc :-B
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
pinkman napisał/a:

Do tematu XII teoretycznie można byłoby zrobić wyjątek - ale robi nam się wtedy "szuflandia"

A może jednak, jako tzw. "wyjątek potwierdzający regułę" ;-) ? Przez 11 miesięcy trzeba się sprężać, a w 12-tym hulaj dusza, piekła nie ma i pełny relaks. Może warto spróbować tytułem próby, z zaznaczeniem, że zostanie to ocenione i rozważone ponownie za rok. Naprawdę jestem ciekaw, jak taka zmiana wpłynie na ilość i jakość zdjęć w XII.
I koniecznie trzeba kolorowych ubłagać o systematyczne podwieszanie informacji o nowych konkursach na górze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tomek B. napisał/a:
I koniecznie trzeba kolorowych ubłagać o systematyczne podwieszanie informacji o nowych konkursach na górze.

Tylko część kolorowych ma takie uprawnienia, na pewno admini i być może ktoś jeszcze.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
pinkman napisał/a:
dzięki za sugestie i pomoc

jaka pomoc? zwykłe marudzenie ;-)
 
kishon  Dołączył: 18 Paź 2014
Ja tez jestem za tym, zeby temat XII był bez ograniczenia co do daty zdjęcia. Temat jakby sprzyja starym fotom, najwyżej niwch będzie limit jednego zdjęcia w tym temacie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Moim zdaniem temat X powinien zostać, w zeszłym roku po prostu go przegapiłem, bo... no nie był podwieszony na głównej strone, a to mnie zawsze motywowało. Może nie zawyżam poziomu, ale mogę podnieść ferkwencję ;-)
W tego typu konkursach ważna jest konsekwencja i trzymanie terminów, wtedy uczestnicy trzymają rytm i uczestnictwo staje się miłym przyzwyczajeniem. A przypomnienia na głównej na pewno podniosą liczbę uczestników.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
kishon, prowadzący ma trochę racji, co do motywacji, lecz moja racja jest mojsza, czyli nie wracam do zdjęć sprzed roku, a właśnie do tych spleśniałych. Może są i wyjątki, ale nie jak dla mnie nie w tej edycji. Czyli zeszły rok fotograficzna kicha.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Edycja 2018 ruszy z dniem 1 marca - w tym roku będzie tylko 10 tematów - wstępnie wylatują wakacje i coś jeszcze. Ramy czasowe ulegają znacznemu uproszczeniu: 1-10 dnia danego miesiąca będziemy przysyłać zdjęcia. Następnie z powodu natłoku zajęć nie mogę obiecać, że ankieta pojawi się 12 - najczęściej będzie się pojawiać w pierwszy weekend po 10. Chodzi mi jeszcze po głowie pomysł totalnej zmiany tematów :roll:
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
pinkman - jakie tematy chodzą ci po głowie? Może jest tam coś, co ożywi konkurs?
Myślałam o czymś takim jak "szybkość czyli zdjęcie w ruchu" lub "jeden kolor" - zdjęcia, na których min. 90% powierzchni będzie w różnych odcieniach jednego koloru a temat zdjęcia dowolny.
Nie wiem czy to dobre. Tak już mam, że zawsze wyskoczę z czymś dziwnym :oops:
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
szybkość czyli zdjęcie w ruchu bardzo mi się ten temat podoba :-B drugi trochę za trudny chyba :-P
Myślę, że powinien się znaleźć w Oczku - ten pierwszy.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
pinkman napisał/a:
szybkość czyli zdjęcie w ruchu


Dobry temat :-B
 

aparat  Dołączył: 25 Paź 2013
Jakaranda napisał/a:
"szybkość czyli zdjęcie w ruchu"

Ciekawy temat, lecz w takim wypadku oprócz "wakacji" należy zrezygnować jeszcze z dwóch tematów.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Nie - oprócz wakacji tylko z jednego.
 

aparat  Dołączył: 25 Paź 2013
Biorąc pod uwagę, że dopisujemy temat: "szybkość czyli zdjęcie w ruchu" i zostało 10 miesięcy, to z 12 wybieramy 9 tematów.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Jeszcze nieśmiało zauważę, że dobrze byłoby nowe tematy, o ile takie będą, dać w ostatnich edycjach, żebyśmy zdążyli zrobić zdjęcia. Powtarzające się z ubiegłych lat tematy mogą zostać ogłoszone w najwcześniejszych edycjach. Np można by zamienić miejscami fotografię nocną z fotografią makro, bo kto robi makro to z pewnością coś wybierze z ostatnich miesięcy a nocne to już niekonieczne..
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
aparat, "szybkość" zastąpi jakiś temat; Jakaranda, mam to same zdanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach