marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pentax ma 14 % sprzedaży dslr w lipcu
Witam

Co niektórzy zwiększyli udział w sprzedaży dslr :mrgreen:

Producent Lipiec Czerwiec
Canon 33.3% 51.6%
Nikon 27.4% 32.6%
Sony 21.6% 2.3%
Pentax 14.0% 7.6%
Olympus 2.8% 4.8%
Matsushita 0.8% 0.1%
Więcej http://www.optyczne.pl/?news=275

Ciekawe jak będzie to wyglądało w sierpniu i wrześniu...

Pozdrawiam
Marucha
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marucha, Śpisz? To było już tu wrzucone. Z uwagi jednakże na totalną anarchię panującą w naszych tematach nie potrafię powiedzieć Ci gdzie dokładnie leży oryginalna tabelka.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Znowu ja...

Michu napisał/a:
Marucha, Śpisz? To było już tu wrzucone. Z uwagi jednakże na totalną anarchię panującą w naszych tematach nie potrafię powiedzieć Ci gdzie dokładnie leży oryginalna tabelka.

Było coś takiego, ale - z tego co pamiętam - dotyczyło konkretnych modeli aparatów (K100D był na 3. pozycji w dslr), a to zestawienie dotyczy poszczególnych producentów dslr.
Być może jeszcze gdzieś coś było, ale musiałbym to przeoczyć (co jest wielce prawdopodobne, biorąc pod uwagę szybkość rozwoju paru wątków).

Pozdrawiam
Marucha
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marucha, popieram - moim zdaniem nie było.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To z DSLR Pentaxa na 3-cim miejscu dotyczyło bodaj sprzedaży w Japonii.


Widzę, że w linku to też Japonia.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak, tak - to było inne zestawienie ii z innego okresu
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ciekaw jestem jak dzisiaj wygląda pozycja Matsushity ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie było wówczas, teraz pewnie też niewielu - mnie ciekawi liczność posiadaczy Yakumo!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mnie ciekawi zaś jak się ma to 14% do dzisiejszych cyferek (także ilościowo)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
14%? To jakiś sikacz być musi...
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Ten ranking BCN to japoński jest. A Japończycy są inni.
Wystarczy spojrzeć na ich teleturnieje.

A tutaj aktualna wersja rankingu: https://www.bcnaward.jp/a...ntents_type=251

[ Dodano: 2018-01-31, 08:21 ]
PS. Może odkopanie tematu po ponad 11 latach to nowy rekord? :D
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
No nie wiem, kiedys czytałem że Chińczycy odkopali po kilku tysiącach lat. Ale jaką moc miało to nie pisali.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
gezeb napisał/a:
Chińczycy odkopali po kilku tysiącach lat

W tedy nie było P@PL, więc się nie liczy :)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Hm no ciekawe. Na trzecim miejscu w kompaktach Casio. Gdzie ktoś ostatnio widział aparat Casio na półce?
W bezlusterkowcach na drugim miejscu Canon. Za bogatej to oferty nie mają na tej półce ale oni tam chyba kochają Canony o-)
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Generic, no pisałem przecież, że Japończycy są inni :D
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Nie rozumiem co Wy tam widzicie, same krzaki
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Bo Pentaxowe poletko dawno zarosło... :-P
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Może ja jestem dziwny, może czegoś nie wiem... Ale ostatnio po dłuższym czasie zajrzałem na to forum i tak obserwuję, że totalnie nic się nie dzieje... Jak się o coś kiedyś pytałem, to w ciągu kilku czy kilkunastu minut miałem odpowiedź. Dziś pytanie może sobie wisieć... Źle podziałała likwidacja giełdy (nikt mnie nie przekona do zmiany zdania). Także jak ten Pentax ma rosnąć w siłę, skoro nawet największe polskie forum coraz bardziej kuleje ? Na pewno sporo w tym winy samego Ricoha. Dwa lata temu miałem okazję być w Singapurze, pochodziłem po sklepach fotograficznych i tam Pentax jest tylko na zamówienie. Jak się zapytałem dlaczego, to padła prosta odpowiedź - bo się nie sprzedaje. Nowe obiektywy są drogie, a przy odsprzedaży idą czasem za mniej niż 50% ceny. Ostatnio na jednym z portali aukcyjnych gościu miał problem aby sprzedać DA15 za 1100 zł... Jak wchodziłem w system, to było sporo dostępnych szkieł Tamrona czy Sigmy, a dziś obaj producenci olewają ten system. Nie wspomnę nawet o innych markach jak Zeiss czy Voigtlander. No i nie ma co pisać o tych cudownych szkłach manualnych, bo tak po prawdzie to jest ich zaledwie kilka, które mają jakiś sens. Niestety ale Pentax jest systemem niszowym i nic nie zanosi się na to aby było lepiej. Co z tego, że mamy świetne korpusy skoro producent nie jest w stanie ich sprzedać ? Jeszcze parę lat temu zdarzał się Pentax w polskich sklepach (oczywiście mam na myśli fizyczne egzemplarze na półkach). Dziś zero... Podsumowując - powoli myślę o zmianie systemu i cholernie będzie mi żal Pentaksa.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Jak się o coś kiedyś pytałem, to w ciągu kilku czy kilkunastu minut miałem odpowiedź. Dziś pytanie może sobie wisieć... Źle podziałała likwidacja giełdy (nikt mnie nie przekona do zmiany zdania).

Tak, jasne.
To że nie ma osób wchodzących tylko dla giełdy spowodowało brak ruchu merytorycznego?

Korelacja może jest ale nie powód.
Ja zauważam że po prostu wiele forów specjalistycznych powoli umiera albo przynajmniej mocno się zmniejsza na nich ruch przez to że w siłę w międzyczasie urósł facebook i inne media.

No i my też się postarzeliśmy :-P
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Na pewno Facebook tu podziałał. Ale obecna giełda Pentaksa na FB to jest nic w porównaniu do tego co było tutaj. Kupiłem tu mnóstwo dobrego sprzętu w fajnych cenach. Teraz z tym znacznie gorzej. Ale podobnie jest np. z Allegro. Handel w sieci zabił np. antykwariaty. Te ich horrendalne prowizje powodują, że coraz gorzej znaleźć coś używanego w rozsądnej cenie... No szkoda... Ale nic nie poradzimy.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach