mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czy są tu ambitni fotografowie? Pytam ponieważ...
Cytat

Yakumo Mega-Image 84D jest idealnym towarzyszem ambitnego fotografa. Światłoczuła rozdzielczość 4.00 megapikseli (efektywna) oraz 8 megapikseli (wstawiona) powodują, że zdjęcia są krystalicznie czyste. Ci, którzy pragną perspektywy zbliżenia, mogą użyć optycznego zoom’a 8x z ogniskową 6,6 – 58 milimetrów (odpowiednik 35 milimetrów: 39.88 – 319 mm) aby powiększyć oddalone obiekty. Przysłonę można dostrajać w zakresie szerokokątnym F2.8 – F5.58 oraz w zakresie tele F3.41-6.82. Możliwe jest oczywiście dostrajanie ręczne. Elektroniczny wizjer pomaga precyzyjnie odnaleźć właściwy obiekt.
Yakumo Mega-Image 84D posiada 15 różnych programów sterowania naświetlaniem, o czym mogą świadczyć programy autoportret, portret nocny lub krajobraz. Posiada również zakres funkcji dodatkowych zapewniających fotografowi najwyższą elastyczność tj. sekwencje zdjęć seryjnych, filtr cyfrowy, wyświetlacz linii pionowych i poziomych, czy też ręczna funkcja „white balance”.
W razie potrzeby flesz można zdjąć, a posiada on również 4 różne ustawienia, w tym redukcję efektu czerwonych oczu oraz możliwość robienia zdjęć nocą. Za pomocą kamery można nagrywać krótkie wideoklipy, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi mogą to być nagrania z dźwiękiem. W prosty sposób podłączając kabel wideo z kamery Yakumo CamMaster SD 432 do telewizora, własne nagrania można oglądać we własnym dużym pokoju. Wszechstronny pakiet oprogramowania oferuje nieskończone możliwości do dalszej edycji obrazów.


Nie bijcie! Nie mam nic przeciwko aparatowi. Ot produkt, który pewnie znajdzie nabywcę. Zachwycił mnie natomiast opis, już nawet nie ocierający się o śmieszność, ale będący chyba za tą granicą.
Cóż, od jutra jestem na urlopie. A w sobotę pakuję walizkę ze sprzętem, by gdzieś w krainie wielkich jezior dokonać kolejnego testu, będącego materiałem dla sprzętowo-onanistyczntch :mrgreen: zachwytów nad jakością starych i dobrych szkiełek serii K. Kto wie, może kiedyś zacznę robic również zdjęcia? I dołączę do grona ambitnych fotografów. Tylko czy nie będę musiał zmienić systemu?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
JEST!!!
Mklnet - moim ukrytym celem jest z czasem przekonanie wszystkich na tym forum do aparatów tej firmy i stopniowa zamiana Pentax@PL na Yakumo@PL.
Zacząłem właśnie myśleć o opracowaniu bagnetu Yakumo. Zrodziła się pionierska wizja, by był on prostokątny (jak matryca). O dalszych badaniach naukowych będę na bieżąco informował potencjalnych zainteresowanych.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Prostokąt nie daje jednoznaczności przy mocowaniu - proponuję trójkąt prostokątny o stosunku boków 3/4/5.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ze swej strony zastanawiam się, czy aby Pentax nie nazbyt pochopnie wybrał sobie Samsunga za strategicznego partnera. Unikalna i pewnie autorska technologia Yakumo światłoczułej rozdzielczości "wstawionych" pixeli dowodzi niewyobrażalnego potencjału inżynierów tej filmy na polu nowoczesnej fotografii cyfrowej (dla ambitnych fotografów rzecz jasna). Bagnet Yakumo jest już prawdopodobnie opracowany, ale w celu ochrony genialnych i niespotykanych do tej pory rozwiązań, został on ukryty poprzez trwałe zespolenie obiektywu z body i każdorazowa próba rodzielenia tych dwóch komponentów musi się skończyć ich destrukcją.
W tym modelu musi cieszyć dodanie przez projektantów możliwości robienia zdjęć z fleszem nocą - dotychczas użytkownicy osiągali tę funkcjonalność oszukując aparat poprzez przestawienie zegarów na czas dzienny i trik ten działał tylko w pomieszczeniach. Trochę smuci jednak zaimplementowane w inteligentnym kablu ograniczenie, pozwalające jedynie na oglądanie własnych nagrań na ekranie własnego telewizora w dużym pokoju? A co z użytkownikami nie posiadającymi telewizora w dużym pokoju?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mklnet - jak widzę, nie zrozumiałeś zdania o dużym pokoju. Chodzi otóż o to, że po podłączeniu aparatu do telewizora (lub też odwrotnie) będzie: "własne nagrania można oglądać we własnym dużym pokoju". Sądzę, że to po prostu jest następna generacja po telewizji holograficznej.
Jak się dowiedziałem od przedstawiciela tej firmy, by telewizor zyskał miano "własnego" do każdego aparatu będzie dodawana naklejka na rzepy z napisem "Mój telewizor". Dzięki temu przekaz multimedialny zyska na mobilności.
Plwk - temat trójkąta już przerabiałem. Niestety za bardzo winietował ze strony przeciwprostokątnej.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Przeczytajcie może opisy Technaxx'ów - to dopiero są sprzęty :-D
Trochę są za duże (oczywiście opisy), aby je tu wkleić.

Pozdrawiam
Marucha
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
"chłyt marketindody"
"to chyba Chiński chwyt marketingowy"
"ale działa!"
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
mklnet napisał/a:
Ze swej strony zastanawiam się, czy aby Pentax nie nazbyt pochopnie wybrał sobie Samsunga za strategicznego partnera
Na szczęście to już przeszłość.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dokładnie Wuzet.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Już się bałem, że szukają ambasadora i trzeba będzie jelenia pod słoneczko ustrzelić.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wcześniej musiałbyś go zagonić na wrzosowisko.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Enzo napisał/a:
szukają ambasadora

Co najwyżej konsula honorowego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach