galex  Dołączył: 02.06.2006
Ostatnie po długim czasie przejeżdżałem ciągiem Stodólna - Cyganka.
Ale klimaty!
Nie wiem tylko, czy próbowanie tam 'streeta" nie byłoby zbyt lekkomyślne...

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Z 10 lat temu, gdy był organizowany fotograficzny wypad na tamtejsze podwórka, grupie fotograficznej towarzyszyło chyba ze 20-tu strażników miejskich. Teraz znaczna część żywych objawów tamtejszego "folkloru" siedzi, albo wymarła.

Dzisiejszej nocy wybraliśmy się w kilka osób na fotografowanie perseid.

W oczekiwaniu na gwiazdy.

Część naszej grupki w akcji.

Perseidy (efekt wykonania około 70-ciu zdjęć nieba).

irek83  Dołączył: 10.10.2014
plwk, pięknie, feniks na niebie fantastyczny :-B

Nie wiem o czym piszesz. W Polsce gwiazdozbiór Feniksa jest niewidoczny.

irek83  Dołączył: 10.10.2014
plwk, :mrgreen:

Zrozumiałem, przypomniał mi się wpis z fb :mrgreen: Trochę mi suwaki w LR odjechały.

Dzisiaj byliśmy z grupą "FotoObiektywni" na plenerze w Ciechocinku i Nieszawie. Poniżej kilka zdjęć Eli, swoich jeszcze nie wywołałem.

Mój album z pleneru https://goo.gl/photos/5UVkkCQnvce8Rzjd9

Zapraszam na piątkowy wieczór na wernisaż wystawy fotograficznej „Podpatrzone w Naturze”.
http://ckbrowarb.pl/werni...zone-w-naturze/

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Akurat w Bieszczadach będę, szkoda...

Byliśmy wczoraj z Elą na wernisażu wystawy "Podpatrzone w Naturze".

Zagajenie

Adam Adamski, Jeden z organizatorów X Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego Toruń 2017 "Sztuka Natury", opowiada o programie festiwalu. Za nim po prawej zwycięskie zdjęcie. Jako ciekawostkę podam, że na zwycięskim zdjęciu nie znajdziemy, chociaż jednego fragmentu, który można by uznać za ostry.

Eli szczególnie spodobało się jedno zdjęcie (obok niej former).

Adam Adamski zaprezentował kilka swoich zdjęć i prezentacji multimedialnych,

następnie wybrane prezentacje, z nagrodzonych w ostatnich latach.

Na koniec był czas na rozmowy i dyskusję.

Galeria Fotografii „Migawka” w Centrum Kultury „Browar B.” zaprasza 16 lutego o godz. 18.00 na wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej członków grupy FotoObiektywni.

Do grupy FotoObiektywni działającej od trzech lat przy CK „Browar B.” należą sympatycy i pasjonaci fotografii, którzy spotykają się w pierwsze czwartki każdego miesiąca. Oprócz cyklicznych spotkań członkowie grupy organizują i uczestniczą w plenerach i warsztatach. Jest to już trzecia ekspozycja FotoObiektywnych, na którą składać się będzie kilkadziesiąt najlepszych prac. Opiekun grupy i koordynator wystaw Jarosław Czerwiński mówi – ” Czy świat widziany przez obiektyw aparatu jest obiektywny ? Z pewnością nie. Widzimy bowiem mały fragment zarejestrowany za pomocą światłoczułego materiału, to co zostanie nam pokazane na zdjęciu zależy jedynie od tego, jak postrzega otoczenie fotograf. ” Członkowie grupy FotoObiektywni co miesiąc zmagają się z innym tematem, każdy pokazuje go w inny sposób i na swój sposób obiektywnie i prawdziwie.
Wstęp na wernisaż jest wolny.
Wystawa czynna będzie do 6 kwietnia 2018 r.
Informacje o grupie znaleźć można na :
http://ckbrowarb.pl/sekcje/atelier-fotograficzne/ i www.facebook.com/fotoobiektywniwloclawek/

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
plwk napisał/a:
na zwycięskim zdjęciu nie znajdziemy, chociaż jednego fragmentu, który można by uznać za ostry.

A to mnie pocieszyłeś ;-)

Wyobrażam sobie, że wystawa był ciekawa, czy przeważało pokazanie przyrody w konwencjonalny sposób czy jakiś inny ?

Robione z dużej odległości, dużą ogniskową, nie wiem jakim obiektywem, jakie były warunki powietrzne, czy statyw wystarczająco solidny.
KasiaMagda napisał/a:
Wyobrażam sobie, że wystawa był ciekawa, czy przeważało pokazanie przyrody w konwencjonalny sposób czy jakiś inny ?

Na wystawie były zdjęcia nagrodzone. Potem był pokaz nagrodzonych w tym i poprzednich latach, filmów i prezentacji.

Skocz do: