plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wypłuczesz to fioletowe to kontrast się poprawi. Ludzie z forum miewali już takie problemy i o ile pamiętam to ten zabieg pomagał.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z "Koreksu".

Pytanie
Cytat
Negatyw po wyjęciu z koreksu ma wyraźny fioletowy zafarb. Nie miałem tego nigdy wcześniej. Co z tym robić?

Odpowiedź
Cytat
utrwal jeszcze raz w cieplejszym utrwalaczu - 24, 25 st


Niektóre filmy wymagają świeżego utrwalacza i ciągłego mieszania przy utrwalaniu.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ok, sprawdzę, ale to jutro, szkoda że go już pociąłem.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
dybon napisał/a:
No i coś poszło nie tak z wywoływaniem lutowej rolki. [… ]Roztwór wywoływacza użyty po raz drugi, miał żółty kolor.

Film lutowy jest niedowołany. Użyłeś Ultrafinu? Czy to aby nie jest roztwór do jednorazowego użycia? Rozcieńczasz, wywołujesz i wylewasz. Z tego, co wyczytałem, można w jednej porcji wywołać dwa filmy, ale jednocześnie albo jeden po drugim, nie po miesiącu przechowywania rozcieńczonego wywoływacza. Zmiana jego koloru świadczy o utlenieniu się substancji wywołującej.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
dybon napisał/a:
No i użyłem poprzedniego roztworu nawilżacza,

Roztwór nawilżacza wylewam a nie przechowuję. Przecież to kilka kropel na koreks. Na chemi nie warto oszczędzać, szczególnie tak (stosunkowo) taniej. Moim zdaniem film niedowołany ale jak pisze plwk, utrwal jeszcze raz i dobrze wypłucz. Po skanowaniu powinno być dobrze. Pzdr.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ja chciałem przeprosić, ale nie umiem odbierać prostych komunikatów. Myślałem, że trzeba wysłać zdjęcie do jutra. Już biegnę po koreks...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Więcej Was matka nie miała? Nie wiecie że analog to ślepa uliczka? Dekadencja? Burżuazja? Nie macie cyfry w telefonie? Ja rozumiem, 3-4 uczestników. Ale dwudziestu?

Ale do rzeczy:

Jeden Uczestnik zgłosił mi obsuwę przy pomocy PW. Prześle foto 16-go, na co przystałem. Jeśli dziś nie uruchomię zabawy (a pewnie nie zdążę), to kolejne okienko transferowe, moi drodzy, dopiero w niedzielę. Więc wszyscy spóźnialscy się łacno załapią.

[ Dodano: 2018-02-14, 22:19 ]
Czy oprócz Karmazyniello ktoś się jeszcze wycofał ze szklanej pułapki?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A i jeszcze prośba od organizatora. Od lutego piszcie (kto tego nie robi, bo większość robi) w temacie maila swojego nicka albo numerek porządkowy. Będzie mi łatwiej, bo nie każdego z Was znam, póki co, z imienia i nazwiska. Dzięki.

[ Dodano: 2018-02-14, 22:57 ]
To czekam na zdjęcia i/lub info od:

12. BarneyL | Pentax SuperA | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Fujifilm Neopan Acros

Bo pozostali marudzerzy byli łaskawi dać głos :-)

 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Coś się wywołało.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
O tej porze to pewnie duch…
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
A może wywołał wilka z lasu?
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Gdy tak popatrzeć na godziny aktywności. ... Pentax@pl większość to nocne Marki😀
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
dybon do utrwalacza, możesz też ociupinkę octu dorzucić żeby bardziej zakwasić.
Do suszenia 135-tka jest akurat w miarę wygodna nawet pocięta - zrób sobie haczyki z drutu, które wejdą w perforację. Wieszasz za jeden róg u góry, u dołu po przekątnej dociążasz. Z pociętą 120-tką jest trudniej.
Zdarzyło mi się w ten sposób ratować i efekty były :)

pz
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
skaarj napisał/a:
zrób sobie haczyki z drutu, które wejdą w perforację.


Dobry patent, paski rozwieszone na wieszaku ubraniowym, coś ciężko było się pozbyć zacieków, jeszcze 2 razy płukałem po wyschnięciu a i tak coś tam widać.
Filetowej masko trochę zeszło. Z kontrastami słabo. Może jak poprawię metodę skanowania, da się coś odratować. Tak na szybko jeden kadr.

Kultowe klimaty.
IMGP3199 by Tomasz C, on Flickr

[ Dodano: 2018-02-18, 23:35 ]
jorge.martinez napisał/a:
kolejne okienko transferowe, moi drodzy, dopiero w niedzielę. Więc wszyscy spóźnialscy się łacno załapią.


Iść spać, czy czekać?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Otrzymałem wszystkie zdjęcia. Dziś opublikuję styczeń.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A oto lista śmiałków:

1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Tamron AF 90/2.8 Macro | Adox CMS 20 II | Adotech III
3. pokorak l Pentax MZ-6 l Pentax FA43 Ltd l TRI-X 400 l Xtol
4. kojut | Pentax ME Super | SMC-M 50/1.7 | Rollei RPX 400 | HC-110
5. powalos l Pentax SuperA l LEITZ MACRO-ELMARIT-R 60/2.8 l Kodak TMax 400 l HC-110 1:63
7. irek83 | Pentax MZ-3 | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TMax 400 | Kodak Professional TMax
8. Generic | Pentax MX | Pentax M 50/1.7 | Fomapan 100 | R09
9. Rrrodrigo | Voigtländer Bessa R3M | Voigtländer Nokton 40/1.4 | Ilford HP5+ | HC-110
10. JacekK | Minolta X-300 | MD Rokkor 45/2| Rollei Superpan 200 | R09
11. earl | Pentax ME Super | Pentax M 40/2.8 | Ilford XP2
13. SlicaR | Pentax P30n | M 40mm f/2.8 | RPX400 | Excel/Rodinal
14. bakulik | Olympus XA | Olympus F.Zuiko 35/2.8 | Ilford PAN 400 | ID-11
15. palindrom | Pentax LX | SMC Pentax-M 50/1.4 | Ilford HP5 plus 400 | ID-11
16. Krzysiek K. | Pentax MX | Pentax M 50/1,7 | Ilford PAN 100 | Rodinal
17. bian | Pentax ME Super | Pentax SMC-K 50/1.2 | Ilford PAN 400
18. skaarj | Pentax Spotmatic SP500 | Super-Takumar 1:2/55 | Adox Silvermax 21 | Adox Silvermax developer
19. qarabasz | Pentax MZ-5 | Pentax-F 28/2.8 | Fujifilm Neopan Acros 100 | Kodak Xtol
20. Mirek | Pentax MZS | Pentax FA-43/1.9 Limited | Kodak T-Max 400 | HC-110
21. dybon | Pentax MZ-50 | Pentax A50/1,7 | Ilford PAN 400 | Tetenal Ultrafin
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jest szansa na powrót do ME Super.

Z przesyłką i obiektywem 36,50. .

Zablokowany naciąg udało się odblokować, Na razie migawka wyzwala się za każdym razem. Światłomierz również zdaję się dobrze pokazywać, choć czasem więcej diod się zapala. Z zewnątrz trochę sponiewierany, no ale mam jeszcze 2, może coś z tego będzie.
Obiektyw przestrzelany na K-50.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dybon, gwarantuję, że aparat Cię zawiedzie.

Ponawiam apel. Nie wchodźcie do zabawy z gratami. To nie ma sensu. To odbiera przyjemność z samej zabawy. Dobre i sprawne aparaty analogowe można kupić za niedużą kasę. Wystarczy jeden. Filmy kosztują, ale ostatecznie nie nawalamy na nich tyle, by to tak mocno bolało (Mike Johnston zalecał rolkę na dzień, co oczywiście w obecnej erze cyfry jest niemożliwe). Idea Leica Year to stopienie się z aparatem po to, by sprzęt był przezroczysty, a najważniejsze były zdjęcia, które z miesiąca na miesiąc są może nie koniecznie lepsze, ale rozwijają aparat widzenia.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Na razie trzymam się MZ50, ale przestrzelę tego ME Supera.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Penteusz napisał/a:
Wedle kolejności to chyba najpierw zdjęcia, a miażdżenie i to w punkt dopiero jako następne :evilsmile:

No i? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach