rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Jak najlepsze jpg-i z puszki.
Wrzuciłem temat na forum bezluster, wrzucę i tutaj.

Potrzebuję aparatu z jak najlepszymi jpg-ami w cenie do 6000zł, z wifi i maskymalnie dwoma obiektywami pokrywającymi zakres +- 16-80 dla APS-C. W uzupełnieniu dodając, że cenię zasadę słabsze body, lepsze szkło.

Siostra poprosiła mnie o pomoc w temacie zakupu aparatu więc ja zwracam się z prośbą do Was.

O ile nie miałbym większych problemów ze znalezieniem jej odpowiedniego sprzętu jeśli chodziłoby o lustrzanki i szkła do nich dedykowane o tyle jeśli chodzi o coś mniejszego jestem zielony w temacie dlatego piszę.

Ma Iphona 8 i nie przyjmuje do wiadomości, że bez nauki nie będzie robić lepszych fot niż ten tel, ale się uparła i o co zrobić. Piszę pół żartem, pół serio ale tak to mniej więcej wygląda. Przechodząc do konkretów, szukam i liczę na poradę w temacie i założeniach, które wypunktuję poniżej.

- budżet w granicach 6000zł
- jak najlepszy obrazek z puszki, raw-y znając życie nie będą w użyciu w ogóle
- max. dwa obiektywy, w założeniu jeden spacerzoom i jasna stałka do portretu (marzy jej się "rozmycie")
- zdjęcia typowo rodzinne i "instagramowe", jeśli tak wyrazić mogę to co pstryka obecnie.
- możliwość nagrania przyzwoitego filmiku, siostra prowadzi bloga
- wifi

To chyba tyle jeśli chodzi o główne wymagania.

Samemu rozglądając się w temacie stawiam na OM-D E-M10 Mark II lub Fuji X-T10 czyli prawdopodobnie najrozsądniejszy wybór do powyższych zastosowań. Większy problem mam ze szkłami, które miałby jej zestawić. O ile aparat ma być nowy o tyle szkła mogą być używane, choć lepiej gdyby były ze sklepowej półki.
E-M10 II + 12-42 PRO ?
X-T10 + 35 1.4 +?

Zestaw dla siostry, raw-ów nie ogarnia i nie będzie się nimi bawić. Im mniejszy aparat tym lepiej.

Ktoś, coś?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
rmk napisał/a:
Ma Iphona 8 i nie przyjmuje do wiadomości, że bez nauki nie będzie robić lepszych fot niż ten tel, ale się uparła i o co zrobić.
Hmm... a może po prostu upgrade'ować Iphona?
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
X-T10 + XF18-55 (na opcję z XF16-55 zbyt mały budżet). X-T10 jest podobne ergonomią do x-e2, który mnie tak irytował, że zostałem z x-m ;-)
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Upgrade Iphona to też jest myśl. Porozmawiam z nią o tym.

To co zaproponowałeś fuen brzmi sensownie. Muszę w jakimś sklepie sam pomacać taki zestaw i porównać go do E-M10 II + 12-42 PRO bo ten zestaw siostra miała wczoraj w rękach i powiedziała, że jest ok. Wagowo, rozmiarowo i wygląd też ok ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Olek jest bardziej przyjazny lajkonikom, jeśli sister nie pała miłością do manualnych klamotów, to z OM będzie bardziej zadowolona. Chyba...
 
rider_85  Dołączył: 10 Gru 2015
Jeśli Twoja siora nie bardzo chce się bawić aparatem, to nawet nie myśl o dwóch obiektywach dla niej, bo ją trafi szlak ;-) . Jeden o dużej ogniskowej jej wystarczy, bo i tak jakość będzie lepsza niż z Iphona.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
a może coś w stylu Olympusa Tough ?

nie trzeba się o nic martwić poza naładowaniem baterii, jak zamoknie to mu nic nie zrobi a najnowszy ma RAWy - wiec i pobawić się da
 
rmk  Dołączył: 08 Lis 2015
Dzięki za podpowiedzi. Stanęło na używce XT10 + XF35 1.4. Tylko jedna stałka, tak żeby zaczęła ogarniać temat. Teraz albo jej się spodoba albo nie. Jeśli zwycięży druga opcja wtedy ja będę miał się czym bawić ;) Do kompletu dostała kilka książek o fotografii i niech się dzieje wola nieba :mrgreen:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Rivelv napisał/a:
a może coś w stylu Olympusa Tough ?
...

Mam TG 830 - nie polecam.
 
Vigerus  Dołączył: 29 Kwi 2011
hmm
Witam.

Doradzę z innej beczki x-pro 1, uzywka zostanie na wiele obiektywow. Jeśli chce puszki z jak najlepszymi jpg to polecam najnowsze dziecko pentax kp lub k3ii. Te dwie ostatnie to nie liga micro-wielkości, ale na wejści bardzo niskie szumy-kp najmniejsze. Nie będzie w stanie narzekac na sprzęt, bo na tym poziomie puszki jak na apsc daja chyba najlepszy mozliwy obrazek. Na dzien dobry polecam naukę RawTherapy, wtedy wycisnie jeszcze lepsza jakosc jpg, chociaz to co wychodzi z puszki jest bardzo dobre. X-pro1 duzo sie zmienil po upgradzie firmware. Jeśli zdjecia maja byc do netu, bedzie dukowac max 13x18, to kazde micro 4/3 wystarczy do max 16Mpx jesli zmierza cropować, APSC jak chce wejsc w A4,A3 i wiecej z ewentulnym cropem. APSC Tamronem/Sigmą 17-50 super jakosc, kazde micro 4/3 wystarczjąca jakosc do wspomnianych zdań..
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Vigerus napisał/a:
Jeśli zdjecia maja byc do netu, bedzie dukowac max 13x18, to kazde micro 4/3 wystarczy do max 16Mpx jesli zmierza cropować, APSC jak chce wejsc w A4,A3 i wiecej z ewentulnym cropem.

Widziałeś kiedyś wydruki z m4/3, APS-C i FF? Bo mam wrażenie graniczące z pewnością, że w życiu.
 
Vigerus  Dołączył: 29 Kwi 2011
Widziałem wydruki z APSC na A4, bo sam robiłem. Z 10Mpx matrycy było juz dosc dobrze... Nie ma co robić wyścigów co do rozdzielczości. Z M4/3 nie widziałem, ale pownie spokojnie da rade na A4 i wiecej, bazujac na opini zawodowców. Problem jest taki ze wszyscy naciskaja na mpx co do jakosci jpg a wydruk obnaża rozdzielczość przy duzych formatach. Poza tym zdjecia nie oglada sie pod lupą.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z tego, co pamiętam, to Wańtuch robił wystawę opartą na wydrukach 100x70cm z 5MPxl Olka E-1. Może nie wiedział, że nie można?
 
Vigerus  Dołączył: 29 Kwi 2011
Michu napisał/a:
Z tego, co pamiętam, to Wańtuch robił wystawę opartą na wydrukach 100x70cm z 5MPxl Olka E-1. Może nie wiedział, że nie można?
, o tym własnie mówię...
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Michu napisał/a:
Z tego, co pamiętam, to Wańtuch robił wystawę opartą na wydrukach 100x70cm z 5MPxl Olka E-1. Może nie wiedział, że nie można?

A idź Pan z takim przykładem. Mało że fotografuje gołe baby to jeszcze to powiększa :roll:
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mam Kp ale K5IIs , choć bardzo lubię swą puchę to jednak Fuji wypluwa lepsze jpg. Zwłaszcza balans bieli jest lepiej skorygowany, mniej zabawy w Lightroomie. Oczywiście z xtransa się gorzej wywołuję rawy ale w temacie o jpg chodzi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach