undef  Dołączył: 03 Mar 2010
k-s2 czy k-70
j/w
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
k-70
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
k-70
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
K-70
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
K-70
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
żadko kiedy tak duza jednomyślność panuje :)
 
undef  Dołączył: 03 Mar 2010
Dzięki
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Bardzo proszę o głębsze uzasadnienie powyższych opinii, bo w obecnej dramatycznej sytuacji chyba będę musiał rozważyć podobną alternatywę.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Kuba Nowak-przed powzięciem decyzji poczytaj o k-s2 i k 70 w kontekście solenoidu, bo ks 2 ma tę przypadłość a o k 70 gdzieś sie juz natknąłem , ze tez może byc ten problem ( a ze juz przezywasz to w k 30, więc.....) I tak chyle czoła, że sie zastanawiasz nad pentaxem w takiej sytuacji jak Ty masz, że 2 puszki faktycznie zdechły, pieprznął bym system i szukał u konkurencji.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Wolałbym zadbane K-5 od tych plasticzaków z wadą fabryczną.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Słusznie.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Plan mam taki, że jak kupię entry levela, to razem z przedłużoną gwarancją. To i tak wyjdzie taniej niż KP z gwarancją 2-letnią.
Co do meritum, to zastanawiam się czy K-70 rzeczywiście jest odczuwalnie szybszy, obraz lepszy i... czy grip jest głębszy niż w K-S2.
Pytam o uchwyt, bo najlepiej leży mi w ręce K-30, lepiej niż K-3...
A może K-70 ma inne przewagi nad K-S2?

[ Dodano: 2018-02-27, 11:57 ]
Robert napisał/a:
Wolałbym zadbane K-5 od tych plasticzaków z wadą fabryczną.


K-3 też było zadbane... Zakładam, że to syndrom Piszczka, zobaczę jeszcze co na to nasz kochany Ricoh.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Co to jest syndrom piszczka?J zaczynam myśleć, czy nie sprzedać swojego w cholerę, bo nie mam czasu.....a się marnuje, bo mam może 600 klatek od sierpnia 2017.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Piszczek to był taki znany pechowiec ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
A Jonasz to takie nic?!
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Piszczyk.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Przecież mówię, że pechowiec :mrgreen:
 
Erczu  Dołączył: 12 Sty 2015
Kuba Nowak napisał/a:
Co do meritum, to zastanawiam się czy K-70 rzeczywiście jest odczuwalnie szybszy, obraz lepszy i... czy grip jest głębszy niż w K-S2.

Nie miałem K-S2 w ręku, ale grip w K-70 jest głęboki i wygodny. Miejsce pod kciuk mogło być lepiej wyprofilowane, ale mi to nie przeszkadza. Ogólnie aparat trzyma się bardzo dobrze. Czy szybszy od K-S2 - nie wiem. Ogólnie przyjemny aparat, sprawiający wrażenie solidnego sprzętu.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Gdyby nie ten (chyba wciąż obecny) problem z solenoidem... Może w następcy K-70 zdobędą się na wysiłek i zastąpią go silnikiem, jak w wyższych modelach? Gorzej, że tu mogą mieć za dużo do powiedzenia księgowi, a nie inżynierowie Ricoha... :-(
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mam K-70 i 14634 fotek na liczniku ;-)

Aparat wciąż działa doskonale...

Przypadek ? :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach